majka79
07.02.12,13:33
Potrebovala by som poradiť, čo dať do tejto kolónky. Hladám niekde tie kódy a nemôžem to nájsť.Priateľ má živnosť zámočníctvo, potom si pridával živnosť na dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov, terajší príjem má len zámočníctvo. Poraďte mi, aký kód tam dať.

ďakujem za radu.
tinkas
07.02.12,12:38
Zužu
07.02.12,12:38
ja som našla toto - 25.62 Obrábanie
nič iné k tomu neviem nájsť, stiahla som so stránky štatist. úradu klasifikáciu SK NACE aj s vysvetl. a nič.
majka79
07.02.12,12:40
veď práveže ani ja neviem aký kód tam mám dať, keď zámočníctvo nieje
tictac7
07.02.12,12:44
Zužu
07.02.12,12:46
na tom linku mi dáva u niektorých živností samé nezmysly alebo žeby zvárač patril podľa SK NACE do stavebných činností? a teda aj zvárač?
tictac7
07.02.12,12:55
na tom linku mi dáva u niektorých živností samé nezmysly alebo žeby zvárač patril podľa SK NACE do stavebných činností? a teda aj zvárač?

je to oficiálna stránka ŠÚ...takže netuším, ja som to tam nedávala....myslím, že keď to tam niekto zadáva, tak si vyberie niečo, čo sa mu hodí zo živností, ktoré má ten-ktorý subjekt a tak je to aj uvedené. Keď chceš reklamovať, obráť sa na ŠÚ...
majka79
07.02.12,12:56
ďakujem, tak našlo mi tam podla IČA že výroba zámkov a pántov, to dať aj ako hlavnú činnosť?
tictac7
07.02.12,12:57
ďakujem, tak našlo mi tam podla IČA že výroba zámkov a pántov, to dať aj ako hlavnú činnosť?

áno
Zužu
07.02.12,13:00
veď práve, že ti vyhodí jeden kód a ten nesedí na tú danú živnosť podnikateľa, nereklamujem ..... , len neviem kde ich zaradiť, ale to je môj problém. niečo zmenia a kopec čiiností tam nie je jasne zadefinovaná.
majka79
07.02.12,13:01
aj keď on nič také nerobí, len zvára?
avalik
07.02.12,13:01
pozri aj tu: http://app.statistics.sk/wmetis/klas_z/index_kor.jsp?lang=sk&cID=1

ku SK NACE: 43.32 Stolárske práce je priradene OKEC: 45.42 Stolárske a zámočnícke práce
Zužu
07.02.12,13:02
ja nesúhlasím, že zámočník 25.72 Výroba zámkov a pántov

Táto trieda zahŕňa:
- výrobu visiacich zámkov, zámkov, kľúčov, pántov a podobných výrobkov, železiarskeho tovaru na stavby, nábytok, vozidlá

veď zámočník robí úplne niečo iné ....
majka79
07.02.12,13:09
lenže mne ten kód našlo podľa IČA na tej stránke, čiže neviem, či tam dať to alebo zmeniť na niečo iné. Tu keď zadáte IČO tak Vám vyhodí ten kód http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz
avalik
07.02.12,13:16
na tom linku mi dáva u niektorých živností samé nezmysly alebo žeby zvárač patril podľa SK NACE do stavebných činností? a teda aj zvárač?

ja si pamatam, ze mi doslo tlacivo od statistickeho uradu a sama som urcila SK NACE - mam 17 zivnosti :), mozno ked subjekt nereagoval, uradnik priradil poldla ZL
majka79
07.02.12,16:02
Lenže nám žiadne tlačivo neprišlo a teraz neviem, aký kód tam dať, či dať tie stolárske a zámočnícke práce,alebo dať to, čo mi vyhodí na stránke podľa IČA.
AdaMtiM
09.02.12,13:57
Vám vyhodilo aj kód klasifikácie na tom linku? Lebo mne nie, iba názov a sídlo organizácie....
Zdenka175
09.02.12,18:01
Ja som to skúšala podľa IČA a ostala som zhrozená. Lebo SZCO vykonáva murárstvo a podľa iča mu vyšlo SK NACE Pilovanie a hoblovanie dreva - a veĎ to nemá zapísané ani v ZL. Takže sú to riadne nezmysly. A treba vychádzať z tohto http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=3193
Zdenka175
09.02.12,18:02
avalik
09.02.12,18:35
Vám vyhodilo aj kód klasifikácie na tom linku? Lebo mne nie, iba názov a sídlo organizácie....

klikni na ICO dostanes podrobnejsie udaje
Ľubomír
12.02.12,16:11
ja nesúhlasím, že zámočník25.72 Výroba zámkov a pántov

Táto trieda zahŕňa:
- výrobu visiacich zámkov, zámkov, kľúčov, pántov a podobných výrobkov, železiarskeho tovaru na stavby, nábytok, vozidlá

veď zámočník robí úplne niečo iné ....

Podľa mňa je to 25.62 - obrábanie, kde aj zváranie, rezanie, brúsenie,pálenie patri
Katarina
14.02.12,21:35
V ŹL z roku 1992 je nákup a predaj textilného a koženého tovaru,hračiek,elektroniky,potrieb pre domácnosť, obuvi.........SK NACE 47720... vyhľadané podľa IČO maloobchod s obuvou a koženými výrobkami v špecializovaných predajniach........v skutočnosti prevažujúca činnosť je predaj odevov /tričká,pulovre,tepláky..../ tak teraz neviem.... nájsť nové SK NACE.......resp. podniká bez oprávnenia?

Prosím o radu ako to riešiť......čo zapísať do daňového priznania.
Darina.darina
14.02.12,22:04
ja by som ak predáva iba tie tričká,tepláky atď... ako píšeš dala SK NACE 47.19.0 ostatný maloobchod v nešpecializovaných predajniach
Ivdi
15.02.12,05:09
Prosím poraďte, neviem aký SK NACE na vodoinštalaterske práce a kúrenárske práce. Nič vhodné som tam nenašla. Ďakujem
srska
15.02.12,05:24
Prosím poraďte, neviem aký SK NACE na vodoinštalaterske práce a kúrenárske práce. Nič vhodné som tam nenašla. Ďakujem43220
Fikusss
15.02.12,10:20
Podľa mňa to nie je tak dôležité, asi ide len o štatistiky, keďže aj na vysvetlivkách v novom tlačive v DP je odkaz na stránku štatistického úradu. Ja tam zadám IČO, potom pozriem ŽL a keď sa to ako tak zhoduje tak to tam dám, lebo aj tak je tam viacero živností, ktoré to môžu byť. Dôležitejšie údaje sú tie o koľko nás štát oberie :D
Kristina27
15.02.12,11:45
http://www.statistics.sk/pls/wregis/ciselniky?kc=5205
našla som:
88990 Ostatná sociálna starostlivosť bez ubytovania i.n.
96090 Ostatné osobné služby i.n.


čo sa podľa vás najviac hodí na opatrovateľku starých ľudí?
avalik
15.02.12,11:59
http://www.statistics.sk/pls/wregis/ciselniky?kc=5205
našla som:
88990 Ostatná sociálna starostlivosť bez ubytovania i.n.
96090 Ostatné osobné služby i.n.


čo sa podľa vás najviac hodí na opatrovateľku starých ľudí?

88.10Sociálna práca bez ubytovania pre staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím


Táto trieda zahŕňa:
- sociálne, poradenské služby, služby sociálneho zabezpečenia, odporúčania a podobné služby, ktoré sú zamerané na staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím v ich domovoch alebo inde. Sú vykonávané vládnymi alebo súkromnými organizáciami, národnými alebo miestnymi svojpomocnými organizáciami a odborníkmi, ktorí poskytujú konzultačné služby:
• návštevu starších osôb a osôb so zdravotným postihnutím
• dennú opatrovateľskú službu pre staršie dospelé osoby alebo dospelých so zdravotným postihnutím
• odbornú rehabilitáciu a prípravu osôb so zdravotným postihnutím za predpokladu, že prvok vzdelávania je obmedzený


Táto trieda vylučuje:
- financovanie a vedenie programov povinného sociálneho zabezpečenia, pozri 84.30
- činnosti podobné tým, ktoré sú uvedené v tejto triede, avšak s ubytovaním, pozri 87.30
- dennú opatrovateľskú službu pre zdravotne postihnuté deti, pozri 88.91
svedia
17.02.12,19:45
super.. vďaka... :)))
lavazza
18.02.12,14:21
Dobrý deň,

potrebovala by som pomoc: v živnostenskom liste mám napísané že SPROSTREDKOVATELSKA ČINNOST V OBLASTI OBCHODU (som zamestnaná u jednej firmy ako živnostník - pojazdná predajňa, predávame mäso). Neviem aký je kód SK NACE. Vie mi niekto poradiť? Vopred ďakujem!!!!!!!!!!!!!!
veronikasad
18.02.12,14:33
Dobrý deň,

potrebovala by som pomoc: v živnostenskom liste mám napísané že SPROSTREDKOVATELSKA ČINNOST V OBLASTI OBCHODU (som zamestnaná u jednej firmy ako živnostník - pojazdná predajňa, predávame mäso). Neviem aký je kód SK NACE. Vie mi niekto poradiť? Vopred ďakujem!!!!!!!!!!!!!!
V prísp. č. 27 máš odkaz, zdaj do neho svoje IČO
Ivenka
20.02.12,08:45
No troška som z toho SK NACE zmotaná. Klient má v predmete podnikania : Prípravné práce k realizácii stavieb a Uskutočňovanie stavieb a ich zmien.
Ak zadám IČO do priloženého linku vypíše mi predmet podnikania: DEMOLÁCIA. Tak toto nevie či mi DU zožerie. Čo je správne ?
avalik
20.02.12,09:07
No troška som z toho SK NACE zmotaná. Klient má v predmete podnikania : Prípravné práce k realizácii stavieb a Uskutočňovanie stavieb a ich zmien.
Ak zadám IČO do priloženého linku vypíše mi predmet podnikania: DEMOLÁCIA. Tak toto nevie či mi DU zožerie. Čo je správne ?

V poučení k DP sa píše:
V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem.

Nazvy zivností nie su v sulade s SK NACE. Je preto nutne si v SK NACE vybrat cinnost, ktorej zodpoveda najvyssi prijem v danom roku. V pripade nejasnosti je dobre hladat vo vysvetlivkach k SK NACE.
ali8
22.02.12,12:56
Dobry den a co ak ma podnikatel v zivnosti 16290 - Výroba ostatných výrobkov z dreva; výroba výrobkov z korku, slamy a prúteného materiálu, ale tymto sa uz davno nezaobera ale prevadzkuje svoj bar aky SK NACE mam dat do danoveho priznania?
Indeed
22.02.12,13:00
to: zámočníctvo

tento predmet činnosti sa pridával do ŽL za účelom odpisu výdavkov 60 %

keďže teraz platí odpis len 40 %, uvažovať o nejakom zámočníctve je zbytočné,

namiesto toho uviesť "zváracie práce" alebo "výroba výrobkov z kovu" či ako je to špecifikované v Živnostenskom Zákone...
majka79
22.02.12,15:04
už som sa informovala na daňovom úrade, treba tam uviesť to, čo Vám pridelil štatistický úrad. Ja som tam aj volala a zmenili mi to výroba zámkov na obrábanie. Vraj sa musí SK NACE zhodovať aj na daňovom aj na štatistickom úrade, inak môžu vrátiť daňové priznanie na opravu.
avalik
22.02.12,15:19
už som sa informovala na daňovom úrade, treba tam uviesť to, čo Vám pridelil štatistický úrad. Ja som tam aj volala a zmenili mi to výroba zámkov na obrábanie. Vraj sa musí SK NACE zhodovať aj na daňovom aj na štatistickom úrade, inak môžu vrátiť daňové priznanie na opravu.

no v tom pripade ale cele uvadzanie SK NACE straca vyznam - to si rovno mohli stiahnut zo statistickeho uradu cez ICO

v pouceni k tlacivu DP PO je uvedene:

Na riadku 04 sa uvedie kód SK NACE Rev. 2 podľa vyhlášky Štatistického úradu Slovenskej republiky č. 306/2007 Z. z., ktorou sa vydáva Štatistická klasifikácia ekonomických činností. Kód SK NACE nahrádza kód OKEČ a klasifikáciu kódov SK NACE možno nájsť na internetovej stránke www.statistics.sk (http://www.statistics.sk/). V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem.

tak teraz ako?
napriklad, ak mam na Statistickom urade uvedene pod ICO kod na uctovnictvo ale vyssi prijem som dosiahla z elektronickeho obchodu mam dat kod na ucto aj ked to nie je pravda?
Katy a R
22.02.12,15:27
už som sa informovala na daňovom úrade, treba tam uviesť to, čo Vám pridelil štatistický úrad. Ja som tam aj volala a zmenili mi to výroba zámkov na obrábanie. Vraj sa musí SK NACE zhodovať aj na daňovom aj na štatistickom úrade, inak môžu vrátiť daňové priznanie na opravu.
No tak ozaj načo to tam píšu - ak budú vracať takéto DP :confused::eek: - hádam nie naozaj:confused:
Ivenka
22.02.12,15:30
Potom nech sa zladí najrprv Živnostenský úrad, to ba ma fakt zaujímalo odkiaľ chodí Štatistic ký úrad na tie svoje čísla. Napr.môj príspevok 31 :)
Melnick
22.02.12,15:48
No troška som z toho SK NACE zmotaná. Klient má v predmete podnikania : Prípravné práce k realizácii stavieb a Uskutočňovanie stavieb a ich zmien.
Ak zadám IČO do priloženého linku vypíše mi predmet podnikania: DEMOLÁCIA. Tak toto nevie či mi DU zožerie. Čo je správne ?

Ivenka a nie je ŠÚ tak trochu jasnovidec ?:D:D:D
slavka124
22.02.12,16:50
ahojte, nevie niekto sk nace pre opatrovateľky v rakúsku?
avalik
22.02.12,16:53
ahojte, nevie niekto sk nace pre opatrovateľky v rakúsku?

co tak precitat predchadzajuce prispevky?
majka79
22.02.12,19:18
ja som len napísala, to čo som sa dozvedela, pretože nikto mi nevedel presne povedať, čo tam napísať. Na štatistickom úrade keď som sa pani pýtala, že ako prišli na takéto kódy, tak mi vravela, že niekomu posielali aj papiere na vyplnenie a niekomu nie. No a čo sa im zdalo pravdepodobné, to uviedli. Pre nich bolo napríklad zámočníctvo len o zámkoch a pántoch :-) tiež som bola z toho trošku mimo, nuž ale napísala som to, čo mi povedala a aj ona to tak napísala... neviem síce aký to má význam, keď podľa mňa je to úplná blbosť...
slavka124
23.02.12,06:37
čítala som, len mám problém ten, že nemám dotyčnej ičo len rodné číslo. je totiž odcestovaná a nedá sa s ňou spojiť. pekný deň všetkým. aj keď si rozkliknem na daňovom priznaní sk nace- tak to tam nevidím
Zita5
23.02.12,06:52
ja som len napísala, to čo som sa dozvedela, pretože nikto mi nevedel presne povedať, čo tam napísať. Na štatistickom úrade keď som sa pani pýtala, že ako prišli na takéto kódy, tak mi vravela, že niekomu posielali aj papiere na vyplnenie a niekomu nie. No a čo sa im zdalo pravdepodobné, to uviedli. Pre nich bolo napríklad zámočníctvo len o zámkoch a pántoch :-) tiež som bola z toho trošku mimo, nuž ale napísala som to, čo mi povedala a aj ona to tak napísala... neviem síce aký to má význam, keď podľa mňa je to úplná blbosť...

To nie je blbosť - to je Vyhláška !:)
abel
23.02.12,07:03
Dobrý deň,

potrebovala by som pomoc: v živnostenskom liste mám napísané že SPROSTREDKOVATELSKA ČINNOST V OBLASTI OBCHODU (som zamestnaná u jednej firmy ako živnostník - pojazdná predajňa, predávame mäso). Neviem aký je kód SK NACE. Vie mi niekto poradiť? Vopred ďakujem!!!!!!!!!!!!!!
Obávam sa, že pri tejto definícii skolabuje nielen finančná správa, ale aj štatistický úrad so živnostenským dokopy.
Zita5
23.02.12,07:11
ahojte, nevie niekto sk nace pre opatrovateľky v rakúsku?

Opatrovateľka je široký pojem koho a čo opatruje ?
Napr.
Denná starostlivosť o deti je 88910

Ostatná sociálna starostlivosť bez ubytovania inde neuvedená 88990

atď.............. treba pozrieť Vyhlášku, ktorú som priložila a treba sa zaradiť .

Sekciu Q Zdravotníctvo a sociálna pomoc
Sekciu S - Ostatné činnosti konkrétne
Sekciu T Činnosti domácností ako zamestnávateľov,nediferencované činnosti v domácnostiach produkujúce tovary a služby na vlastné použitie
veronikasad
23.02.12,07:12
čítala som, len mám problém ten, že nemám dotyčnej ičo len rodné číslo. je totiž odcestovaná a nedá sa s ňou spojiť. pekný deň všetkým. aj keď si rozkliknem na daňovom priznaní sk nace- tak to tam nevidím
IČO zistíš na www.zrsr.sk, keď si zadáš vyhladávanie podľa obchodného mena.
slavka124
23.02.12,07:21
Ďakujem ste obe zlaté. pekný deň
ali8
23.02.12,08:18
Dobry den a co ak ma podnikatel v zivnosti 16290 - Výroba ostatných výrobkov z dreva; výroba výrobkov z korku, slamy a prúteného materiálu, ale tymto sa uz davno nezaobera ale prevadzkuje svoj bar aky SK NACE mam dat do danoveho priznania?

vir niekto poradit?
Zita5
23.02.12,08:19
vir niekto poradit?

Vždy uvádzate SK NACE činnosti, ktorú podnikateľ vykonáva , alebo z ktorej je dosiahnutá prevažná väčšina zdaniteľných príjmov .
ali8
23.02.12,08:29
Vždy uvádzate SK NACE činnosti, ktorú podnikateľ vykonáva , alebo z ktorej je dosiahnutá prevažná väčšina zdaniteľných príjmov .

dakujem rada by som sa este opytala podla ktoreh tabulky to mam zistit spravne vcera som prezrela asi tri stranky a na kazdej boli ine kody neviem ktora je najaktualnejsia, dakujem pekne.
Zita5
23.02.12,08:32
dakujem rada by som sa este opytala podla ktoreh tabulky to mam zistit spravne vcera som prezrela asi tri stranky a na kazdej boli ine kody neviem ktora je najaktualnejsia, dakujem pekne.

http://www.porada.sk/t186417-p5-co-do-kolonky-sk-nace.html#post1989476

Vyhľadajte sa .

Baby prosím Vás , však trošku života do toho vyhľadávania :D:) však ste účtovníčky, nie ?
avalik
23.02.12,08:43
dakujem rada by som sa este opytala podla ktoreh tabulky to mam zistit spravne vcera som prezrela asi tri stranky a na kazdej boli ine kody neviem ktora je najaktualnejsia, dakujem pekne.

na tejto stranke: http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=1924

SK NACE Rev. 2 - bud v systematickej casti, alebo vo vysvetlivkach
ali8
23.02.12,09:10
Dobry den a co ak ma podnikatel v zivnosti 16290 - Výroba ostatných výrobkov z dreva; výroba výrobkov z korku, slamy a prúteného materiálu, ale tymto sa uz davno nezaobera ale prevadzkuje svoj bar aky SK NACE mam dat do danoveho priznania?

jak hladam vtej tabulke tak hladam ale konkretne prevadzka denneho baru nikde nespada, je tam len ubytovacie a restauracne sluzby ale ubytovanie neposkytuje a zasa ani stravovanie ziadne pohostinstvo ako fakt neviem si poradit kam to hodit.
Zita5
23.02.12,10:22
jak hladam vtej tabulke tak hladam ale konkretne prevadzka denneho baru nikde nespada, je tam len ubytovacie a restauracne sluzby ale ubytovanie neposkytuje a zasa ani stravovanie ziadne pohostinstvo ako fakt neviem si poradit kam to hodit.

Ja by som ho zaradila do 56300 . Takto aj UPSVAR zaraďuje v dohodách o poskytnutí dotácii - prevádzkovanie baru .
Dohôd z UPSVAR je viac na nete a používajú vyššie uvedený kód.
jacekova
23.02.12,12:28
klient robí projektovú dokumentáciu a SK NACE podľa IČO mu vychádza výstavba obytných budov..... no blbosť!

Tak som chcela som byť iniciatívna, aby by sedelo SK NACE podľa IČO na http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz so skutočnosťou...
Zavolala som na štatistiku podľa môjho kraja (teda do TT). 3x ma prepojili, až sme zistili, že klient je z iného kraja, tak nech zavolám na štatistický úrad do BB. 2x ma prepojili...
pani mi povedala, že mám mailom poslať žiadosť o zmenu SK NACE, ona mi pošle formulár na opravu SK NACE a potom ho pošlem späť buď poštou alebo naskenovaný....

no kašlem ja na takúto robotu... to už fakt asi nemáme nič iné na robote.... :confused:
Zita5
23.02.12,12:40
klient robí projektovú dokumentáciu a SK NACE podľa IČO mu vychádza výstavba obytných budov..... no blbosť!

Tak som chcela som byť iniciatívna, aby by sedelo SK NACE podľa IČO na http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz so skutočnosťou...
Zavolala som na štatistiku podľa môjho kraja (teda do TT). 3x ma prepojili, až sme zistili, že klient je z iného kraja, tak nech zavolám na štatistický úrad do BB. 2x ma prepojili...
pani mi povedala, že mám mailom poslať žiadosť o zmenu SK NACE, ona mi pošle formulár na opravu SK NACE a potom ho pošlem späť buď poštou alebo naskenovaný....

no kašlem ja na takúto robotu... to už fakt asi nemáme nič iné na robote.... :confused:

Si veľmi aktívna :) Ja nič neporovnávam so žiadnym IČO-m.


SEKCIA F - STAVEBNÍCTVO
41 Výstavba budov
41.1 Vypracovanie stavebných projektov
41.10 Vypracovanie stavebných projektov
41.10.0 Vypracovanie stavebných projektov

Takže SK NACE 411 00

http://www.colnasprava.sk/wps/PA_1_0_9D/OpenFile/f_orgnace2007metodika_07.pdf?docID=SazkKaXVfc317EK rXEahTDDIF4
jacekova
23.02.12,12:46
Si veľmi aktívna :) Ja nič neporovnávam so žiadnym IČO-m.


SEKCIA F - STAVEBNÍCTVO
41 Výstavba budov
41.1 Vypracovanie stavebných projektov
41.10 Vypracovanie stavebných projektov
41.10.0 Vypracovanie stavebných projektov

Takže SK NACE 411 00

http://www.colnasprava.sk/wps/PA_1_0_9D/OpenFile/f_orgnace2007metodika_07.pdf?docID=SazkKaXVfc317EK rXEahTDDIF4

supeeeer, dík... presne 411 00 som tam dala :-)
Katy a R
23.02.12,18:18
Ja tiež nebudem nič opravovať - ani riešiť. Už teraz viem, že za rok 2012 budem mať iný kód, ako za rok 2011 - a ani jeden nesedí, čo mi ponúka podľa IČA :confused:;) Nech skúsia vrátiť ;):confused::D
neti
24.02.12,16:43
Tak ako?
Podľa IČO (to, co mi podla neho naslo, mam v predmete zivnosti, ale nie je to moja prevazna cinnost) alebo podla skutocnosti?
Ale ak dam podla skutocnosti a nie podla ICO, nebude to sediet so statistickym uradom....
Ako teda?
Katy a R
25.02.12,15:25
však čítaj predchádzajúce príspevky!
Zdenka175
26.02.12,16:37
už som sa informovala na daňovom úrade, treba tam uviesť to, čo Vám pridelil štatistický úrad. Ja som tam aj volala a zmenili mi to výroba zámkov na obrábanie. Vraj sa musí SK NACE zhodovať aj na daňovom aj na štatistickom úrade, inak môžu vrátiť daňové priznanie na opravu.

Aj ja som sa informovala na DU, a povedali mi, že takú činnosť , z ktorej dosiahol najväčší príjem, nie podľa ICA
atka4
26.02.12,16:56
skus v prilohe,
ako pise zdenka175 co je prevazujuca cinnost
Lubica3
26.02.12,17:29
môžem pekne poprosiť o radu, už som ten zoznam 2 x prešla, mám deratizéra a neviem mu nájsť Sk NACE...-či to dať do ostatných čistiacich služieb? vopred vďaka za pomoc.
avalik
26.02.12,17:55
môžem pekne poprosiť o radu, už som ten zoznam 2 x prešla, mám deratizéra a neviem mu nájsť Sk NACE...-či to dať do ostatných čistiacich služieb? vopred vďaka za pomoc.

81.29Ostatné čistiace činnosti


Táto trieda zahŕňa:
- čistenie a údržba bazénov
- upratovanie vlakov, autobusov, lietadiel atď.
- vnútorné čistenie cestných a námorných tankerov
- dezinfekcia a hubenie škodcov

- čistenie fliaš
- zametanie ulíc, odstraňovanie snehu a ľadu
- ostatné čistiace činnosti i.n.



Táto trieda vylučuje:
- zákroky proti drobným škodcom v poľnohospodárstve, pozri 01.61
- čistenie automobilov, umývanie áut, pozri 45.20
Lubica3
26.02.12,18:02
veľmi veľká vďaka, ak ešte môžem poprosiť, kde nájdem tento podrobný rozpis k jednotlivým činnostiam, už som googlila, ale asi málo....:)
avalik
26.02.12,18:23
http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=1924

druhy riadok, posledny stlpec - VYSVETLIVKY
Lubica3
26.02.12,18:34
vďaka, veľmi pomôže, nám viacerých takých špecialistov, ktorých som nevedela nájsť v tom rámcovom sumáre. Pekný večer.
AnnaK
26.02.12,18:41
81.29Ostatné čistiace činnosti


Táto trieda zahŕňa:
- čistenie a údržba bazénov
- upratovanie vlakov, autobusov, lietadiel atď.
- vnútorné čistenie cestných a námorných tankerov
- dezinfekcia a hubenie škodcov

- čistenie fliaš
- zametanie ulíc, odstraňovanie snehu a ľadu
- ostatné čistiace činnosti i.n.



Táto trieda vylučuje:
- zákroky proti drobným škodcom v poľnohospodárstve, pozri 01.61
- čistenie automobilov, umývanie áut, pozri 45.20

Súhlasím, tiež mám deratizéra a používam do DP 81.29.0, lebo vykonáva iba túto činnosť.
Na štatistike je ale zaradený inak, vraj veterinárna činnosť. Tých činností ma totiž na živnostenskom liste viac.
atka4
26.02.12,20:30
odporucam sa dobre pozriet aj na zivnostensky list, ako je tam pomenovana cinnost a podla toho sa riadit...
neti
26.02.12,21:29
Prosim, budem velmi vdacna, ak mi niekto poradi.
Uz to pozeram dost dlho a asi nevidim pre oci.
Aky SK NACE mam dat, ak prevazna cast prijmov bola z: Administrativne služby? (konkretne korektury textov).
Podla IČO mi vyhladalo iny SK NACE, kt. sice mam na zivnostenskom liste, ale z tejto cinnosti nebola vacsina prijmu.
avalik
26.02.12,23:37
Prosim, budem velmi vdacna, ak mi niekto poradi.
Uz to pozeram dost dlho a asi nevidim pre oci.
Aky SK NACE mam dat, ak prevazna cast prijmov bola z: Administrativne služby? (konkretne korektury textov).
Podla IČO mi vyhladalo iny SK NACE, kt. sice mam na zivnostenskom liste, ale z tejto cinnosti nebola vacsina prijmu.

http://www.porada.sk/t186417-p2-co-do-kolonky-sk-nace.html#post1993515
neti
27.02.12,12:03
Prosim, budem velmi vdacna, ak mi niekto poradi.
Uz to pozeram dost dlho a asi nevidim pre oci.
Aky SK NACE mam dat, ak prevazna cast prijmov bola z: Administrativne služby? (konkretne korektury textov).
Podla IČO mi vyhladalo iny SK NACE, kt. sice mam na zivnostenskom liste, ale z tejto cinnosti nebola vacsina prijmu.

Vie mi niekto poradit KONKRETNE? Ja to naozaj nemozem najst. Dakujem.
fridula
27.02.12,12:15
Ja by som tam dala 82.11.0 Kombinovane administrativno-kancelarske cinnosti
fridula
27.02.12,12:19
Vedel by niekto pre zmenu poradit mne: SZCO ma viacero druhov cinnosti v ZL, ale jeho prevazujuca cast prijmov je za "mechanizacne prace v polhospodarstve" (takto ma zapisany aj druh zivnosti v ZL)...aky SK NACE pouzit v jeho pripade?...samozrejme, ze podla pomocky vyhadzuje po zadani ICA uplnu blbost - pilovanie a hoblovanie dreva, pricom takyto druh cinnosti v ZL ani nema...
neti
27.02.12,12:24
Ja by som tam dala 82.11.0 Kombinovane administrativno-kancelarske cinnosti

Dakujem. :)
Cize dam tam toto, nie podla ICO? Lebo podla ICO mi vyhadzuje uplne nieco ine. Co sice mam na ZL, ale z toho nebol tento rok ziadny prijem.
fridula
27.02.12,12:31
Dakujem. :)
Cize dam tam toto, nie podla ICO? Lebo podla ICO mi vyhadzuje uplne nieco ine. Co sice mam na ZL, ale z toho nebol tento rok ziadny prijem.

Ano, ja by som to urobila tak...
macula
27.02.12,13:40
ahojte a ako je to pri DP typu B, ak som zamestnanec a v roku 2011 som predala byt, kt. nie je oslobodený od dane, vyplňujem SK NACE?( nemám IČO, som len zamestnanec)
Zita5
27.02.12,13:45
ahojte a ako je to pri DP typu B, ak som zamestnanec a v roku 2011 som predala byt, kt. nie je oslobodený od dane, vyplňujem SK NACE?( nemám IČO, som len zamestnanec)

V poučení DP typ B sa uvádza
Riadok 03 vypĺňa len daňovník s príjmami z podnikania (§ 6 ods. 1 zákona) alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti (§ 6 ods. 2 zákona). Na riadku 03sa uvedie kód SK NACE Rev. 2 podľa vyhlášky Štatistického úradu Slovenskej republiky č. 306/2007 Z. z., ktorou sa vydáva Štatistická klasifikácia ekonomických činností. Kód SK NACE nahrádza kód OKEČ a klasifikáciu kódov SK NACE možno nájsť na internetovej stránke www.statistics.sk (http://www.statistics.sk/). V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem. Daňovník, ktorému do lehoty na podanie daňového priznania podľa § 49 ods. 2 zákona alebo do lehoty podľa § 49 ods. 3 zákona správca dane neoznámil číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka, je povinný daň zaplatiť v lehote do ôsmich dní od doručenia tohto oznámenia, ak mu toto oznámenie bolo doručené po lehote na podanie daňového priznania. Rovnaký postup sa použije, ak za osobu, ktorá nemá do termínu na podanie daňovému priznaniu správcom dane oznámené číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka, podáva daňové priznanie dedič alebo osoba podľa osobitného predpisu (§ 35 Zákonníka práce).

Čiže SK NACE ako daňovník poberajúci príjem podľa §5 ( zamestnanie ) a príjem podľa §8(Ostatné príjmy-predaj nehnuteľnosti) ...nevypisujete .
macula
27.02.12,13:57
ešta taká podotázka: čo v prípade ak zo zamestnania je príjem a popri zamestnaní SZČO s nulovým príjmom , len zaplatené odvody, vyplňuje sa SK NACE?( v minulosti pracoval na živnosť ako elektrikár)
Zita5
27.02.12,14:11
ešta taká podotázka: čo v prípade ak zo zamestnania je príjem a popri zamestnaní SZČO s nulovým príjmom , len zaplatené odvody, vyplňuje sa SK NACE?( v minulosti pracoval na živnosť ako elektrikár)

Rozveďte info o živnostníkovi.Živnosť má aktívnu , len nedosahoval príjem ? Alebo má pozastavenú živnosť , alebo .....? Z čoho vyplývajú len odvody ?
macula
27.02.12,14:16
Rozveďte info o živnostníkovi.Živnosť má aktívnu , len nedosahoval príjem ? Alebo má pozastavenú živnosť , alebo .....? Z čoho vyplývajú len odvody ?
živnosť nie je pozastavená, nechal si ju pre prípad, že by sa niečo vyskytlo, keďže je zamestnaný odvody na SP neplatí, len na zdravotnú poisťovňu mu vzniklo platiť z RZZP z roku 2009.
Zita5
27.02.12,14:30
živnosť nie je pozastavená, nechal si ju pre prípad, že by sa niečo vyskytlo, keďže je zamestnaný odvody na SP neplatí, len na zdravotnú poisťovňu mu vzniklo platiť z RZZP z roku 2009.

Keďže má živú živnosť tak SK NACE mu uvediete zo živnosti a podávate typ B, lebo vykazuje aj stratu .
macula
27.02.12,14:48
Keďže má živú živnosť tak SK NACE mu uvediete zo živnosti a podávate typ B, lebo vykazuje aj stratu .
Ďakujem
avalik
27.02.12,15:49
Vie mi niekto poradit KONKRETNE? Ja to naozaj nemozem najst. Dakujem.

konkretne

82.19Kopírovanie, príprava dokumentov a ostatné špecializované pomocné administratívne činnosti


Táto trieda zahŕňa rôzne služby týkajúce sa kopírovania a prípravy dokumentov a pomocné špecializované administratívne činnosti. Táto trieda zahŕňa len málo sériové kopírovacie činnosti / tlač dokumentov.


Táto trieda zahŕňa:
- prípravu dokumentov
- úpravu alebo korektúru dokumentov

- napísanie, spracovanie textu
- pomocné sekretárske práce
- prepis dokumentov a iné sekretárske služby
- písanie listov alebo prehľadov
- zabezpečenie prenajatia poštovej schránky a iné poštové a zásielkové služby ako je triedenie, písanie adries
- kopírovanie
- vypracovanie duplikátov
- vyhotovenie kópií technických návrhov (blueprinting)
- služby týkajúce sa spracovania textu
- iné služby pri kopírovaní dokumentov, okrem poskytovania ofsetovej tlače, rýchlotlače, digitálnej tlače, prípravy tlačových predlôh


Táto trieda vylučuje:
- tlač dokumentov (ofsetom, rýchlotlačou atď.), pozri 18.12
- služby pre tlač a médiá, pozri 18.13
- tvorbu a realizáciu reklamných kampaní, pozri 73.11
- špecializované služby zaznamenávané tesnopisom, ako sú súdne správy, pozri 82.99
- stenografické služby pre verejnosť, pozri 82.99
querying
27.02.12,17:33
Veľmi Vás prosím, tiež si neviem priradiť SK NACE kód....
Živnosť mám túto: 27. ADMINISTRATÍVNE SLUŽBY A PORADENSTVO -> 27.2 Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov -> a v rámci toho konkrétne robím: príprava a vypracovanie technických návrhov, grafické a kresličské práce /je to technické kreslenie v PC konštrukčnom programe, no ja nič nové nenavrhujem, vlastne len kreslím, prekresľujem, príp. upravujem/

momôžte ak viete prosím
querying
04.03.12,16:27
Veľmi Vás prosím, tiež si neviem priradiť SK NACE kód....
Živnosť mám túto: 27. ADMINISTRATÍVNE SLUŽBY A PORADENSTVO -> 27.2 Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov -> a v rámci toho konkrétne robím: príprava a vypracovanie technických návrhov, grafické a kresličské práce /je to technické kreslenie v PC konštrukčnom programe, no ja nič nové nenavrhujem, vlastne len kreslím, prekresľujem, príp. upravujem/

momôžte ak viete prosím

nemate niekto skusenosti / vedomosti s niecim takym /o niecom takom?
mondes
04.03.12,18:20
Zdravím Vás. Vôbec nechápem tým kódom. Bola som na DU odniesť zopár DP a pani na DU mi povedala, že nemám vyplnenú kolonku "Hlavná, prevažná činnosť". Nevedela som, čo napísať, pani na DU bola ochotná, sadla k PC, neviem, ktorú stránku pozerala a kázala mi napísať omietkárske práce, pričom viem ,že daný živnostník má v ŽL murárstvo. A na nevyplnenú kolónku kód SK NACE mi nič nevravela. Teraz vyplňujem ďalšie DP a daňovník má v ŽL železobetonárske práce, ale ak zadám jeho IČO na www.statistics.sk, tak mi tam dáva Ostatná stavebná inštalácia. (Teda, ak som správne postupovala). A na faktúrach uvádza, že fakturujem Vám za vykonané stavebné a železobetonárske práce. Fakt neviem, čo mám do tej kolónky dať. Ak dám kód podľa IČA, tak do kolonky Hlavná prevažná činnosť musím zadať Ostatná stavebná inštalácia, ale on vykonával stavebné a železobetonárske práce. Poraďte mi prosím, čo mám tam uviesť, aby to bolo správne.
avalik
04.03.12,18:36
z poucenia DP FOB:
Riadok 03 vypĺňa len daňovník s príjmami z podnikania (§ 6 ods. 1 zákona) alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti (§ 6 ods. 2 zákona). Na riadku 03 sa uvedie kód SK NACE Rev. 2 podľa vyhlášky Štatistického úradu Slovenskej republiky č. 306/2007 Z. z., ktorou sa vydáva Štatistická klasifikácia ekonomických činností. Kód SK NACE nahrádza kód OKEČ a klasifikáciu kódov SK NACE možno nájsť na internetovej stránke www.statistics.sk (http://www.statistics.sk/). V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem.


neuvadza sa tam, ze sa SK NACE zadava podla toho co je registrovane na statistickom urade podla ICO

- ak nevies najst v zozname, hladaj vo vysvetlivkach k SK NACE
mondes
04.03.12,18:47
z poucenia DP FOB:
Riadok 03 vypĺňa len daňovník s príjmami z podnikania (§ 6 ods. 1 zákona) alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti (§ 6 ods. 2 zákona). Na riadku 03 sa uvedie kód SK NACE Rev. 2 podľa vyhlášky Štatistického úradu Slovenskej republiky č. 306/2007 Z. z., ktorou sa vydáva Štatistická klasifikácia ekonomických činností. Kód SK NACE nahrádza kód OKEČ a klasifikáciu kódov SK NACE možno nájsť na internetovej stránke www.statistics.sk (http://www.statistics.sk/). V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem.


neuvadza sa tam, ze sa SK NACE zadava podla toho co je registrovane na statistickom urade podla ICO

- ak nevies najst v zozname, hladaj vo vysvetlivkach k SK NACE

Ďakujem veľmi pekne. Nerozumiem, v akom zozname to mám hľadať, resp. vo vysvetlivkách. Má existovať nejaký zoznam? Či ako to mám chápať? Napr. čo by ste napísali vy do r. 03 živnostníkovi, ktorý má v ŽL železobetonárske práce, demolácie , zemné práce a prípravné práce pre stavbu, maliarske a natieračské práce a fakturuje na stavebné a železobetonárske práce? Prosím Vás, skúste mi pomôcť. IČO daňovníka je: 1073730372 Vďaka.
avalik
04.03.12,18:50
mondes, je dobre citat aj predchadzajuce prispevky

http://www.porada.sk/t186417-p2-co-do-kolonky-sk-nace.html#post1993515
mondes
04.03.12,19:14
OK, takže našla som toto:

43 Špecializované stavebné práce

Táto divízia zahŕňa špecializované stavebné práce (špeciálne remeslá), t.j. výstavbu častí budov a inžinierskych stavieb alebo prípravu na tento účel. Zvyčajne sa jedná o jednu špecializovanú činnosť spoločnú pre rôzne stavby, ktorá vyžaduje špeciálnu kvalifikáciu alebo zariadenie, patria sem činnosti ako zarážanie kolov a pilierov, zakladanie stavieb, práce na výstavbe kostry budovy, betonárske práce, kladenie tehál a kameňov, lešenárske a pokrývačské práce atď. Patrí sem aj vztyčovanie (montáž) oceľových konštrukcií, za predpokladu, že ich časti neboli vyrobené v tej istej výrobnej jednotke. Špecializované stavebné práce sú väčšinou predmetom čiastkových zmlúv (subdodávok), ale pri rekonštrukcii stavieb sú tieto práce výnimočne vykonávané priamo pre majiteľa nehnuteľnosti (investora).

Patria sem aj kompletizačné a dokončovacie práce.

Zahŕňajú inštalovanie všetkých druhov vybavenia, ktoré robí stavbu ako takú funkčnou. Tieto činnosti sú obvykle vykonávané na mieste stavby, aj keď časť prác môže byť vykonávaná v dielni. Patria sem činnosti ako napríklad inštalatérske práce, inštalovanie vykurovacích a klimatizačných systémov, antén, poplachových systémov a iné elektroinštalačné práce, inštalovanie protipožiarnych systémov, výťahov a eskalátorov atď. Patria sem aj izolačné práce (proti vode, teplu, zvuku), pokrývačské práce, komerčné chladiace práce, inštalovanie osvetľovacích a signalizačných systémov pre cesty, železničné dráhy, letiská, prístavy atď. Patria sem tiež opravy, ktoré súvisia s vyššie uvedenými činnosťami.
Dokončovacie stavebné práce zahŕňajú činnosti, ktoré prispievajú ku kompletizácii alebo k dokončeniu stavby, ako napríklad zasklievanie, omietanie, maľovanie a zdobenie, obkladanie stien a podláh, alebo pokrývanie inými materiálmi ako sú napríklad parkety, koberce, tapety atď., pieskovanie podláh, dokončovacie tesárske práce, akustické práce, čistenie okolia atď. Patria sem tiež opravy, ktoré súvisia s vyššie uvedenými činnosťami.

Prenajímanie zariadení s obsluhou je klasifikované spolu so súvisiacou stavebnou aktivitou.

.....a aj tak neviem, čo do kolonky SK NACE, pre vyššie uvedeného živnostníka. Riskujem, ak tam nezadám nič? Pomôže mi s tým DU? (aj keď mi už pani na DU pomohla, nechcem riskovať, že keď tam bude nejaká iná pani, či ma nepošle s tým kade ľahšie).
avalik
04.03.12,19:32
no super, hlavnu kategoriu si nasla ... takze 43.99.0 Ostatné špecializované stavebné práce i. n.
HEČER
04.03.12,19:44
Ja tiež neviem čo mám napísať do kolonky Nace ,mojou hlavnou činnosťou je vypracovanie stavebných rozpočtov . Ja by som tam dala tak isto 41.10 lebo rozpočty by mali byť teoreticky súčasťou projektu . Ja už sa s prepáčením se...m na to. Pripravili nám týmto len problémy. Ak viete poradte ja to podám už takto. A na štatistike sedia aj takí čo nevedia poradiť .
mondes
04.03.12,19:52
no super, hlavnu kategoriu si nasla ... takze 43.99.0 Ostatné špecializované stavebné práce i. n.

Ďakujem, a to presne mám takto napísať aj do kolonky Hlavná, prevažná činnosť? Alebo tam môžem uviesť to, čo má v ŽL?

Ale aj tak, ako si prišla na to, že to má byť práve toto? Veď v živnosti má železobetonárske a stavebné práce a tu o tom nie je nič napísané. :mad: Keď takto budem hľadať každého tak sa asi zbláznim.
avalik
04.03.12,20:07
Ďakujem, a to presne mám takto napísať aj do kolonky Hlavná, prevažná činnosť? Alebo tam môžem uviesť to, čo má v ŽL?

Ale aj tak, ako si prišla na to, že to má byť práve toto? Veď v živnosti má železobetonárske a stavebné práce a tu o tom nie je nič napísané. :mad: Keď takto budem hľadať každého tak sa asi zbláznim.

ved vyssie som ti citovala z poucenia co tam chcu - kod cinnosti z ktorej dosiahol najvyssi prijem - ja uz neviem ako ti to polopatisticky napisat .... keby chceli kod podla toho co je zaregistrovane na Statistickom urade pod ICO, tak to tak napisu alebo si rovno sparuju podla ICO ... v inych temach k SK NACE sme to uz rozoberali

no kedze pod 43 su betonarske prace, a inde nie su spomenute, tak to das do 43.99.0 Ostatné špecializované stavebné práce i. n. (i. n. = inde neuvedene)
mondes
04.03.12,20:46
Takže ešte raz, asi mi to nepáli. Do kolonky SK NACE podľa vyššie uvedeného dám kód 43.99.0 a do kolonky Hlavná, prevažná činnosť uvediem železobetonárske a stavebné práce? Vďaka.
avalik
04.03.12,20:52
kod 43.99.0 hlavna: Ostatné špecializované stavebné práce i. n.
mondes
04.03.12,21:07
Dik. Teraz riešim živnostníka - zvárač - zámočník. Na statistics.sk podľa iča mi vyšiel kód 25620 - Obrábanie. A opäť som z toho paf. V tlačive DP sú na kód SK NACE kolonky 4 a mne vyšiel kod 5 miestny. Jóooj, nemám nato nervy. S jednou kolonkou sa tu s... celý večer. Prosím Vás skúste mi určiť kód na živnostníka s IČOM: 40874214. Veľká vďaka Vám.
Mila123
04.03.12,21:09
Dik. Teraz riešim živnostníka - zvárač - zámočník. Na statistics.sk podľa iča mi vyšiel kód 25620 - Obrábanie. A opäť som z toho paf. V tlačive DP sú na kód SK NACE kolonky 4 a mne vyšiel kod 5 miestny. Jóooj, nemám nato nervy. S jednou kolonkou sa tu s... celý večer. Prosím Vás skúste mi určiť kód na živnostníka s IČOM: 40874214. Veľká vďaka Vám.
u mňa všetci zvárači, zámočníci sú obrábači.....
avalik
04.03.12,21:22
Dik. Teraz riešim živnostníka - zvárač - zámočník. Na statistics.sk podľa iča mi vyšiel kód 25620 - Obrábanie. A opäť som z toho paf. V tlačive DP sú na kód SK NACE kolonky 4 a mne vyšiel kod 5 miestny. Jóooj, nemám nato nervy. S jednou kolonkou sa tu s... celý večer. Prosím Vás skúste mi určiť kód na živnostníka s IČOM: 40874214. Veľká vďaka Vám.

to mas odkial tlacivo??? v tlacive je 5 miest na kod
mondes
04.03.12,21:22
u mňa všetci zvárači, zámočníci sú obrábači.....


...a murári? Vďaka.
mondes
04.03.12,21:24
to mas odkial tlacivo??? v tlacive je 5 miest na kod
Jaaj, ospravedlňujem sa, už som asi prepracovaná.
avalik
04.03.12,21:28
...a murári? Vďaka.

mondes, to ti tu budeme kazdeho klienta vyhladavat?

ved si uz dnes citala:

43.99Ostatné špecializované stavebné práce i. n.


Táto trieda zahŕňa:
- stavebné činnosti špecializované v jednom aspekte spoločnom pre rôzne druhy stavieb, vyžadujúce špeciálne zručnosti alebo zariadenia:

• stavbu základov vrátane zarážania pilót
• práce na testovaní a zabránení prieniku vlhkosti a vody
• vysúšanie (zbavovanie vlhkosti) budov
• hĺbenie šácht
• montáž oceľových prvkov
• ohýbanie ocele
• murovanie z tehál a murovanie z kameňa

• stavanie a rozoberanie lešení a pracovných plošín, okrem prenájmu lešení a pracovných plošín
• výstavbu komínov a priemyselných pecí
• špeciálne druhy prác vyžadujúce horolezeckú kvalifikáciu a použitie zodpovedajúceho vybavenia, napr. práce vo výškach na výškových budovách
- podmorské práce
- výstavbu nekrytých plaveckých bazénov
- čistenie parou, čistenie pieskom a podobné činnosti pre exteriéry budov
- prenájom žeriavov a iných stavebných zariadení, ktoré nemôžu byť pridelené k určitému typu stavby; s obsluhou
- činnosť pracovných potápačov


Táto trieda vylučuje:
- prenajímanie stavebných strojov a zariadení bez obsluhy, pozri 77.32
mondes
04.03.12,21:50
Vďaka, si super. Už len k tomu murárovi mám otázku. V ŽL má: murárstvo, maliarske a natieračské práce, montáž sadrokartónu a spracovanie prírodného kameňa - lámaním, štiepaním, drvením, triedením. Počas roka fakturoval murárske práce. Keď si dám vyhľadať podľa iča, tak mi určí kód 23700 - rezanie, tvarovanie a konečná úprava dekoračného a stavebného kameňa. Ale on to v r. 2011 vôbec nerobil. A ako som už vyššie písala, odniesla som DP tohto živnostníka na DU, bez vypísania r. 03. Pani na DU mi pomohla, síce kód SK NACE sme nevyplňovali, ale do hlavnej činnosti mi kázala konkrétne u tohto živnostníka napísať omietkárske práce. Takže teraz si mám vybrať? Čo vy na to? Ktoré z týchto možnosti je "najsprávnejšie"?

P.S. Len sa snažím pochopiť to zadávanie kódov, keďže všade mi to inak udáva. (v ŽL, na statistics.sk a pani na DU) Vďaka.
avalik
04.03.12,22:08
ked fakturoval murarske prace, tak hlavnu cinnost ma "murarske prace" - k nim si najdes kod (mas uvedene vyssie)
to ako je evidovane na Statistickom urade ta nezaujima ... ak chces, byt velmi iniciativna tak posli zmenu na Stat. urad aj s kolkom

pozri aj ine temy:
http://www.porada.sk/t131253-sk-nace-do-tlaciv-dzp.html#post1993000
http://www.porada.sk/t187135-sk-nace.html
querying
05.03.12,19:29
[QUOTE=querying;2001916]nemate niekto skusenosti / vedomosti s niecim takym /o niecom takom?

zvazujem 2 moznosti, tak by som chcela poprosit skusenejsich, nech sa vyjadria, co sa hodi viac....

71.12.1 Inžinierske činnosti a poradenstvo
Táto podtrieda zahŕňa:
- inžiniersky dizajn (t. j. návrh strojov, materiálov, prístrojov, štruktúr, procesov a systémov využívajúc fyzikélné zákony a princípy inžinierstva ) a poradenské činnosti pre:
• strojárstvo, priemyselné procesy a priemyselné zariadenia
• projekty týkajúce sa stavebného inžinierstva, inžinierstva vodohospodárskych stavieb, dopravného inžinierstva
• projektové spracovanie a realizáciu týkajúce sa elektrického a elektronického, banského, chemického, strojného, priemyselného a systémového inžinierstva, ako aj inžinierstva pre oblasť bezpečnosti
• projekty týkajúce sa vodného hospodárstva
- vypracovanie projektov pre vzduchotechniku, chladiace a sanitárne zariadenia a inžinierstvo týkajúce sa kontroly znečistenia a akustiky atď
- energetický audit a poradenstvo


74.10 Špecializované dizajnérske činnosti

Táto trieda zahŕňa:
- módne návrhárstvo týkajúce sa textílií, odevov, obuvi, šperkov, nábytku a ostatných módnych tovarov, ako aj iného tovaru osobnej spotreby a tovaru pre domácnosti
-priemyselný dizajn, t.j. tvorba a rozvoj návrhov z hľadiska optimálneho použitia, ceny a vzhľadu produktov vrátane návrhu materiálu, mechanizmu, tvaru, farby a povrchovej úpravy produktov zohľadňujúc ľudské potreby, bezpečnosť, obchodné požiadavky na prepravu, použitie a opravu
- činnosti grafických návrhárov
- činnosti interiérových dekoratérov
suzi22
15.03.12,08:58
Prosim Vas, financne sprostredkovanie,ked vykonaval uplne vsetky oblasti-zivot,nezivot,zaistenie,doch.zabezpecenie - ake NACE? Treba to rozlisovat len ci prevoazovalo zivotne alebo nezivotne poistenie?? Cize 65110 alebo 65120? Dakujem.
kuratenko795
20.03.12,10:00
Ahoj chcem sa opytat co mam dat do kolonky sk nace ked som pracovall ako vodic VZV ?dakujem
Katy a R
20.03.12,10:02
už to tu je - veď čítaj aj predch príspevky!!!
kuratenko795
20.03.12,10:08
ako citam tak citam ale nenasla som :(
avalik
20.03.12,10:54
Ahoj chcem sa opytat co mam dat do kolonky sk nace ked som pracovall ako vodic VZV ?dakujem


http://www.porada.sk/t186417-p2-co-do-kolonky-sk-nace.html#post1993515

zivnost mas vodic VZV?
kuratenko795
20.03.12,10:55
ano obsluha vzv
querying
20.03.12,15:56
[QUOTE=querying;2001916]nemate niekto skusenosti / vedomosti s niecim takym /o niecom takom?

zvazujem 2 moznosti, tak by som chcela poprosit skusenejsich, nech sa vyjadria, co sa hodi viac....

71.12.1 Inžinierske činnosti a poradenstvo
Táto podtrieda zahŕňa:
- inžiniersky dizajn (t. j. návrh strojov, materiálov, prístrojov, štruktúr, procesov a systémov využívajúc fyzikélné zákony a princípy inžinierstva ) a poradenské činnosti pre:
• strojárstvo, priemyselné procesy a priemyselné zariadenia
• projekty týkajúce sa stavebného inžinierstva, inžinierstva vodohospodárskych stavieb, dopravného inžinierstva
• projektové spracovanie a realizáciu týkajúce sa elektrického a elektronického, banského, chemického, strojného, priemyselného a systémového inžinierstva, ako aj inžinierstva pre oblasť bezpečnosti
• projekty týkajúce sa vodného hospodárstva
- vypracovanie projektov pre vzduchotechniku, chladiace a sanitárne zariadenia a inžinierstvo týkajúce sa kontroly znečistenia a akustiky atď
- energetický audit a poradenstvo


74.10 Špecializované dizajnérske činnosti

Táto trieda zahŕňa:
- módne návrhárstvo týkajúce sa textílií, odevov, obuvi, šperkov, nábytku a ostatných módnych tovarov, ako aj iného tovaru osobnej spotreby a tovaru pre domácnosti
-priemyselný dizajn, t.j. tvorba a rozvoj návrhov z hľadiska optimálneho použitia, ceny a vzhľadu produktov vrátane návrhu materiálu, mechanizmu, tvaru, farby a povrchovej úpravy produktov zohľadňujúc ľudské potreby, bezpečnosť, obchodné požiadavky na prepravu, použitie a opravu
- činnosti grafických návrhárov
- činnosti interiérových dekoratérov

V navaznosti na prispevok (#84), #85,
prosim este ste sa s niecim takym nestretli?, nie je tu nikto co by mal do cinenia s tymi kodmi? alebo niekto ochotny objektivne a ochotne zhodnotit co by som mala pouzit? ....:)
lucinocka123
05.03.16,15:22
ja by som sa chcela opytat ci do SK NACE pod kodom 43990 patri aj Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov dakujem
avalik
05.03.16,16:48
ja by som sa chcela opytat ci do SK NACE pod kodom 43990 patri aj Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov dakujem

Overis si to v dokumente vysvetlivky k SK NACE ... uz bol niekolkokrat prilozeny tu na porade a najdes ho aj na stranke Statistickeho uradu.