kalir
07.02.12,12:43
Dobrý deň,

chcel by som Vás požiadať o rady ohľadom DPH pri prevádzkovaní internetového obchodu. Obchod je už vytvorený budeme predávať šperky.... Každopádne čo ma zaujíma je sadzba dane, ktorú mam priradiť k produktom či 19 % alebo 20 %, kedže v zákone o DPH na 2012 je jasne napisana sadzba 19 %.

Druhá vec sa týka registrácii k DPH, podľa paragrafu 7 mi povinnosť na registráciu vzniká pri dovoze tovaru z členského štátu ak súhrná sume dovezeného tovaru prekročí sumu 13 000 eur. Určite neočakávam v prvom roku toto prekročenie a taktiež príjmy z nálsedujúceho predaja nepresiahnú 33 tisíc eur za 12 kalendárnych mesiacov.

Preto by ma najma zaujímalo či mi stačí ako živnostníkovi podať raz ročne Daňové priznanie k DPH.

Ďakujem za odpovede Martin
tictac7
07.02.12,12:04
Dobrý deň,

chcel by som Vás požiadať o rady ohľadom DPH pri prevádzkovaní internetového obchodu. Obchod je už vytvorený budeme predávať šperky.... Každopádne čo ma zaujíma je sadzba dane, ktorú mam priradiť k produktom či 19 % alebo 20 %, kedže v zákone o DPH na 2012 je jasne napisana sadzba 19 %. ďalšia chyba na JASPI :D, samozrejme, že DPH je 20%

Druhá vec sa týka registrácii k DPH, podľa paragrafu 7 mi povinnosť na registráciu vzniká pri dovoze tovaru z členského štátu ak súhrná sume dovezeného tovaru prekročí sumu 13 000 eur. Určite neočakávam v prvom roku toto prekročenie a taktiež príjmy z nálsedujúceho predaja nepresiahnú 33 tisíc eur za 12 kalendárnych mesiacov.

Preto by ma najma zaujímalo či mi stačí ako živnostníkovi podať raz ročne Daňové priznanie k DPH. keď nie si platcom, žiadne DP k DPH nepodávaš, po skončení roka budeš mať povinnosť do 31.3.2013 podať DP k DzPFO

Ďakujem za odpovede Martin

v texte