Ninna
01.02.06,16:24
Ľudkovia pomôžte nepísali ste niekto žiadosť o odpustenie penálov za omeškané platby? nejaké originálne argumenty.Kto pomôže?????
Zita5
01.02.06,15:29
Dostali ste platobný výmer ?
Ninna
01.02.06,15:42
Dnes sme boli podpisovať zápisnicu.Platby sú vypočítané správne ale penále je za omeškanie.No neplatíme načas ako platia zákazníci tak ovádzame.
Zita5
01.02.06,15:45
Dnes sme boli podpisovať zápisnicu.Platby sú vypočítané správne ale penále je za omeškanie.No neplatíme načas ako platia zákazníci tak ovádzame.




Takže dnes ste podpisovali zápisnicu , musíte počkať na platobný výmer čo Vám SP zašle . Máte nárok sa do 15 dní odvolať , počíta sa odo dňa prevzatia .
Ninna
01.02.06,15:49
milá pani tvrdila že odvolanie je do BA a z tade ho zamietnu.Treba podať žiadosť o odpustenie penálov teraz je to vraj pomoc od štátu.Ale treba vydokladovať prečo, a zasadá komisia ktorá to posudzuje.
Dnes mám čierny deň, dnes mám skrátka čierny deň.....
Zita5
01.02.06,16:09
Prikladám vzor žiadosti o odpustenie penále zo stránky www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk)
Vyhľadaj "Inštitut odpustenia penále" .Tam je o tom popísané .
Ninna
01.02.06,16:16
Toto tlčivko mi milá pani strčila do rúčky, a odbila ma aby som si dala záležať na opodstatnenosti dôvodov ktoré tam uvediem lebo ich musím aj podložiť.
A iný dôvod ako platobná neschopnosť od odberateľov nemám. Robili nám kontrolu za cca 9 rokov.Potešenie z Raja. Tak poradˇ dáke dobré dôvody,a by ich bolo čo najviac.Asi sa to nedá zovšeobecniť...
monika-s
01.02.06,16:55
Neviem ako ty, ale ja si myslím, že platobná nedisciplinovanosť odberateľov je dosť vážnym dôvodom na vznik druhotnej platobnej neschopnosti.
Ninna
02.02.06,06:56
Je to dosť vážny dôvod ,ale už ma desí teraz všetky fa po splatnosti vyhľadať v pribehu roka z obdobia 9 rokov.
SilviaS
02.02.06,07:22
Aj naša firma ma presne taký istý problém zo SP za neskoré zaplatenie a
máme obrovské penále,ktoré nám vyčíslili.Ja som napísala 2 podrobné žiadosti prečo sme nemohli zaplaťiť peniaze včas a tak len čakám na vyjadrenie SP a neviem ako dlho to bude trvať, nakoľko SP musí zasadať komisia!
Takže tak,ale dúfam,že nám to odpustia,lebo je to veľmi vysoká čiastka,ostatné veci máme vysporiadané voči SP a výkazy a mesačné platby poistného posielame načas.
Pekný den Silvia:)
Ninna
02.02.06,10:31
Silvia S aj unás je to likvidačná čiastka.Vyplnili ste len to tlačivko alebo ste písali extra žiadosti s vysvetlením? Aký okres likviduje Vás? Mňa R.S.?A ževraj pomoc od štátu keď nato zasadá komisia, ktorá to individuálne posudzuje.Druhým akože podnikateľom ,ktorý nato majú odpustia milióny aj daniari a my malí podnikatelia si to odsr..... za nich.
SilviaS
02.02.06,12:01
:) Vieš NINA my sme nezaplatili včas peniaze prišla kontrola zo SP,kontrolovali
všetko za 10 rokov a napočítali nám penále za omeškanie platieb.
Ja som odniesla to vyplnené tlačivo aj z listom na SP potvrdili mi to a tak musím čakať čo nám napíšu.Do vyjadrenia som napísala,že dodávatelia nám nezaplatili v požadovanom čase a tak sme im nezaplatili včas!
Silvia:)
Ninna
02.02.06,15:16
A u Vás boli normálne na firme?Nás si prizvali aj s dokumentami.A nemôźeš mi helfnúť s tým listom sprievodným.Mám slabú tvorivosť.Cez nejakú SS.Please.
SilviaS
03.02.06,07:21
Ku nám prišla kontrola zo SP a tá pani kontrolovala všetkých 10 rokov a bola u nás 2 dni.
S tým listom ti veľmi rada pomôžem!
Pekný den
Silvia:)