betka2
01.02.06,17:55
Mam velky problem! Susedia ma udali na obecny urad za porusenie nocneho kludu, nakolko nas pes steka! Neni to sranda, je to fakt!
Je to pravda, ze pes steka od 22 hod. do 6. hod. - no nie v kuse, ale obcas. Vraj nevedia od stekotu spat. Ako potom, ked steka tak pod nasim oknom a v nasej zahradke? Je to len maly 5 kg psik! A preto ja som porusila nocny klud? Mozem dostat pokutu? Ma volakto taky isty problem? Prosim poradte!!!!!!!!
janasv
05.02.06,10:29
Poradit Ti neviem, len by ma zaujimalo, preco je taky maly psik v noci vonku. Z vlastnej skusenosti ale viem, ze mali psikovia stekaju najviac a dost intenzivne. Viem vsak aj o spore medzi susedmi, ked v jednej ulici mali velkeho psa, boxera vzadu v zahrade vo voliere a ten v noci stekal a dost udieral do vlniteho plechu, ktory tam mali. Za ich zahradou bola dalsia ulica a tam boli dalsie domy. Viem, ze tam volali aj policajtov, lebo to bolo v noci skutocne dost neprijemne.
sway
05.02.06,11:03
Mam velky problem! Susedia ma udali na obecny urad za porusenie nocneho kludu, nakolko nas pes steka! Neni to sranda, je to fakt!
Je to pravda, ze pes steka od 22 hod. do 6. hod. - no nie v kuse, ale obcas. Vraj nevedia od stekotu spat. Ako potom, ked steka tak pod nasim oknom a v nasej zahradke? Je to len maly 5 kg psik! A preto ja som porusila nocny klud? Mozem dostat pokutu? Ma volakto taky isty problem? Prosim poradte!!!!!!!!

...ani sa nenahnevaj, ale ty ako majiteľ musíš spraviť všetko pre to, aby tvoj psík nikoho nerušil, a zabezpečiť mu taký život aby mu bolo dobre . (Aj ja mám psa)
Pokuta nič nevyrieši, mám taký problém ako tvoji susedia, chúďa ich zviera šteká a skučí celé dni a noci..., jednak to ide riadne na nervy a jednak mi je toho zvieraťa ľúto - chodím mu hádzať žrádlo, aby bol aspoň chvíľu ticho, príde mi od ľudí veľmi kruté že majú zviera a nechajú ho trpieť...
betka2
12.02.06,13:46
Dakujem za odpoved! Nas pes ale nesteka stale. Jedlo ma pravidelne, kazdy den mu varim a ma pri tom vonku aj granule, aj vodu. Nasa ulica je dost frekventovana, takze steka na okolo iducich. V noci je vonku preto - aj ked je vzrastom maly - lebo vobec sa mu nelubi byt v byte a spi pod nasim oknom s mackami. Nie je to vyhovorka, ale nas sused neznasa ziadne zvierata a nema ani kamaratov. Sice ich mal, ale postupne s kazdym sa pohneval.
sklenkova
12.02.06,15:00
vieš všetko záleží aj vašich vzťahov.Ja mám susedu, ktorá má nevychovaného psa-vlčiaka,ktorý ma zhodil keď som bola zasadrovana, na každého šteká,je agresívny, skáče na ludí a ona sa snaží ísť vtedy aby nikoho nestretla,hoci je to ťažké. Je to tvoj pes a aj ked sa ti to nepáči musíš ten klud zabezpečiť, alebo sa s nimi dohodnúť inej cesty niet.
Sany
12.02.06,15:00
Možno sa nehneváš, ale tvojho suseda chápem. Tiež to považujem za neohľaduplné, aby pes rušil svojim štekaním okolie. A že nešteká stále? Stačí, keď človek práve zaspáva a pes začne štekať...asi nezaspí. Viem o čom hovorím. Pred pár rokmi v blízkosti paneláku, kde som bývala bola stavba a mali tam strážneho psa, ktorý tiež štekal "len na všetkých okoloidúcich". A my sme chodili s kruhami pod očami od nevyspatia. Aj teraz zažívam to isté, keď pod oknami spálne je lúka, ktorú si vyárendovali venčiaci psíčkari (deti už nemôžu, lebo sa tam nedá stúpiť, ak tak len do h.....) a každé ráno máme budíček či chceme alebo nie okolo pol šiestej, keď začnú prví venčiť. Nemám nič proti psom, svojho času som aj ja o psíkovi uvažovala, len ma muž zrušil, ale treba brať ohľad aj na ostatných.
kaktusy
13.02.06,03:45
Možno si chcela počuť odpovede, ktoré by ťa podporili, ale žiaľ, nepodporil ťa nikto, ani ja to nebudem, aby som ťa podporila. Som na strane tvojich susedov a zároveň súhlasím so všetkými odpoveďami, ktoré si dostala. Malí psíci sú v tom "protivní", že ich štekot je fakt protivný. Takže ...
dana9
13.02.06,07:43
Tak aby sme sa vrátili k podstate veci, tento problém má dve roviny. Predovšetkým to je o susedksých vzťahoch, je to upravené v § 127 a nasl. občianskeho zákoníka. V podstate platí, že vlasstník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného... preto nesmie ... obťažovať susedov hlukom.... Podľa môjho názoru je potrebné posudzovať primeranosť s ohľadom na všetky okolnosti, napr. čo si o tom myslia ostatní susedia, či ste v lokalite kde sa veľa kradne a pes má strážny účel a tak. Druhá rovina je o rušení nočného kľudu, v tomto prípade ide o skutkovú podstatu priestupku proti verejnému poriadku (§47). Za tento priestupok možno uložiť pokutu o 1 000 Sk.
Mám pochopenie pre obidve strany, ja mám tiež psíka a dosť vreští ale našťastie v noci spáva v dome takže to je v pohode a susedia ho majú radi.
iika
17.02.06,07:25
Psíka sa asi nechcete zbaviť, ani ho však neodnaučíte štekať. Je to prirodzené, aj keď sú psy, ktoré štekajú viac ako ostatné. Máme dvoch, takže viem, o čom to je. Aj keď zaplatíte pokutu, problém sa nevyrieši a navyše vás budú ostrejšie sledovať. Susedia vedia byť naozaj nepríjemní aj keď to s tým štekaním nemusí byť až také zlé. Pokúste sa suseda udobriť, vysvetlite mu, že vás to mrzí atď. a budete sa snažiť zo všetkých síl, aby sa to nezopakovalo, lebo vám na dobrých susedoch záleží, bla, bla, bla a urobte zásadné opatrenie: naučte ho spať v dome/garáži/v pivnici. Ak je zvyknutý pri dome pod oknami, určite si zvykne aj vo vnútri. Aj my máme jedného malého psa a šteká preto, aby si dodal odvahu. Keď je vo vnútri, ani nevieme, že tam je. Ak bývate v menšej obci, snáď sa to vyrieši aj ľudskejšie ako pokutou. Veľa sily!
dara
17.02.06,07:56
Ja myslím, že to je o tých vzťahoch. Psík vôbec nemusí štekať intenzívne, ale susedovi vadí už asi všetko. Viem o čom hovorím, nemala som zatiaľ šťastie na susedov a tí Vám vedia znepríjemniť život ešte horšie ako štekanie psíka. Neviem čo by ste povedali potom na to, keby Vám vyhrávali susedia diskotéku aj po Vašom slušnom dohováraní, nepomohla ani polícia, ešte viac potom robili na prieky, dvere nikdy normálne nezatvorili, len nimi šlahali až do rána a podobne. Popri tomto všetkom by mi štekot psíka vôbec nevadil. Betka2 nedaj sa, viem, že zo susedmi je to ťažké a niekedy sa to nedá, najmä ak je niekto presvedčení, že si môže všetko dovolovať!!!
Anife
09.03.06,10:38
Nemala by si dostať pokutu len tak na základe udania jedného suseda. Celú záležitosť najskôr musia preskúmať a až potom rozhodnúť. Ak aj rozhodnú v Tvoj neprospech tak to je priestupkové konanie. A predsi priestupkové konanie nemusí riešiť priestupok hneď pokutou. Mám tiež psa a nie prvého ale ani jeden neštekal len tak pre zábavu. Aj ten Váš bude mať určite dôvod. Dása psa naučiť aj aby menej štekal. Pes je rozumné stvorenie a učí sa v ktorom koľvek veku. Učenie berie ako hru. Treba to iba chcieť a dať si tú námahu a úspech je zaručený.
rada
11.03.06,08:35
Najlepšie by bolo keby suseda, ktorý sa sťažuje v noci navštívil zlodej a Váš psík by ho štekotom zahnal. Sused by sa určite s tým zmieril. Ale to len tak z humoru.
Čo tak psíka aj keď je vonku zvyknutý pre upokojenie hladiny medzi susedmi predsa len skúsiť striedať raz vonku raz doma ?
S mojou polovičkou sme veľkí milovníci zvierat, najmä psíkov, sami máme v paneláku jazvečíka, u mamy na dome NO a k tomu nedávno pribudla fenočka bulteriéra, ktorú niekto vyhodil, ale občas keď vonku v noci dlhšie šteká cudzí pes a zobudí ma tak to nie je dvakrát príjemné. Najmä keď mám pred sebou ťažký pracovný deň.
Ja ako som už vyššie napísala určite by som to riešila s tým, že by som ho navykala doma kde by predsa toľko neštekal, resp. by to až tak nerušilo nočný kľud a potom podľa situácie a vzťahu so susedmi.
Katarína Horská
16.03.06,10:27
Neviem prečo je štekanie psov taky problém.Keby tie psy vedeli spievať tak by spievali kedže nevedia tak štekajú.
AlaNR
16.03.06,11:40
Na susedov pozor, ak sú takí zákeráci ako tí naši, môže psík zle skončiť.
Našemu už tiež čo to pohádzali. Potom mu bolo chudákovi zle, ale prežil.

Naša suseda je tak zaťažená na mačky. Sama žiadnu nemá, lebo ich neznáša, ale našu naláka na povalu raz-dva. Potom tam chúďa mravčí aj dva dni o hlade a smäde. Nemá tam ani čo chytiť, myši tam nemá, len aby vytrápila to úbohé zvieratko, tak ju tam zatvorí. Tak raz príde s rozrazenou papuľkou, odretou kožou a tak.

Inak sused má troch ratlíkov a jedného mastifa. Tí krpci štekajú doslova piskotom a ten mastif ako keď hučí do prázdneho suda. Keď spustia koncert oni, pridá sa náš a potom už celá ulička. Doslova sa chytajú jeden od druhého.

Betka2 nahuckaj aj ostatných susedov, nech si kúpia obrancov, som zvedavá, či sa aj potom bude obťažovať Ťa udávať...
andreaS
16.03.06,12:08
Ja by som to riesila odnaucenim toho stekania. Na trhu su vseliake obojky tzv. antistekace. Mozno by to zabralo. Tiez si myslim, ze kvoli jednemu susedovi problem nebude a dufam, ze to vyriesite k obojstrannej spokojnosti.

Chvalabohu taketo problemy nemam, lebo ten nas je nauceny. A ked sme sa nastahovali do noveho bytu, tak susedia zistili az kdesi po pol roku, ze my mame psika.

Ja mam skor opacny problem - susedia robia hluk, ci je po 22.00 alebo obed. Nad nami vecne hadky a pod nami daky vyrastok vecne radio na plne pecky a inak ako odchodom z bytu sa to riesit neda - takze nas doslova vyhana prec.
korela
20.03.06,22:54
...nahuckať aj ostatných susedov...? AlaNR... no neviem, ale prinajmenšom treba mať na pamäti starú pravdu, že zlo plodí len zlo.
AlaNR
07.04.06,12:36
...nahuckať aj ostatných susedov...? AlaNR... no neviem, ale prinajmenšom treba mať na pamäti starú pravdu, že zlo plodí len zlo.

Až teraz som sa sem dostala...
Ja som to myslela trošku inak. Prečo tomu susedovi vadí akurát tento hafan a nie aj ostatní? To je len dá sa povedať, taký povzdych, keď už nevieš, ako si máš pomôcť. Vlastná skúsenosť...