Timicekg
08.02.12,07:24
Dobrý deň,
veľmi pekne Vás prosím o informácie, v roku 2011 som bola zamestnaná, zároveň som však bola poberateľkou polovičného invalidného dôchodku, taktiež som bola svojho času na PN, kde som dostávala nemocenské dávky, tieto všetky príjmy ako je moja mzda, nemocenské a invalidný dôchodok si mám dávať do daňového priznania, ale kam konkrétne sa nemocenské a invalidný dôchodok zapisujú. Taktiež Vás prosím o informáciu, koncom roka som pracovný pomer ukončila a bolo mi vyplatené odstupné, to odstupné si mám tiež zadávať do daňového prinania ako príjem?
Ďakujem všetkým za radu.
tictac7
08.02.12,06:34
nemocenské a invalidný dôchodok nie sú zdaniteľnými príjmami - teda ich neuvádzaš nikde.
odstupné je zdaniteľný príjem, avšak je súčasťou príjmov, ktoré máš uvedené na potvrdení od zamestnávateľa, takže ho taktiež nikde zvlášť nevykazuješ....
Timicekg
08.02.12,07:21
nemocenské a invalidný dôchodok nie sú zdaniteľnými príjmami - teda ich neuvádzaš nikde.
odstupné je zdaniteľný príjem, avšak je súčasťou príjmov, ktoré máš uvedené na potvrdení od zamestnávateľa, takže ho taktiež nikde zvlášť nevykazuješ....

ĎAkujem za informáciu, teda ak som to pochopila správne, odstupné je uvádzané spolu s príjmom na riadku 1: Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov... pokiaľ tento úhrn činí len čiastku 1250,58 € nemusím podávať daňové priznanie?
Ďakujem
veronikasad
08.02.12,07:22
ĎAkujem za informáciu, teda ak som to pochopila správne, odstupné je uvádzané spolu s príjmom na riadku 1: Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov... pokiaľ tento úhrn činí len čiastku 1250,58 € nemusím podávať daňové priznanie?
Ďakujem
Máš zrazenú daň ?
Mila123
08.02.12,07:22
ĎAkujem za informáciu, teda ak som to pochopila správne, odstupné je uvádzané spolu s príjmom na riadku 1: Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov... pokiaľ tento úhrn činí len čiastku 1250,58 € nemusím podávať daňové priznanie?
Ďakujem
nemá povinnosť podávať DP....ale neoplatí sa mu podať ho? nemá zrazené preddavky na daň?
Timicekg
08.02.12,07:39
Máš zrazenú daň ?

Úhrn preddavkou na daň mám na potvrdení vo výške 137,71 €
Mila123
08.02.12,07:42
nech podá DP FO typ A , celé preddavky na daň sa mu vráti, jemu sa to oplatí....
tictac7
08.02.12,07:42
...no tak sa Ti DP oplatí podať - dedukujem podľa toho čo píšeš, že si nepracovala celý rok, teda nemáš uplatnenú celú nezdaniteľnú čiastku, to znamená, že dostaneš časť preddavkovej dane (skôr myslím, že celú) späť ;)
Timicekg
08.02.12,07:44
Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne za ochotu a radu, ešte by som sa chcela opýtať či mám dať do DP aj príjem manžela, ten je vo výške 3034,41 € za rok 2011. Taktiež prosím o informáciu či sa do príjmov ráta aj dávka v nezamestnanosti, manžel ju pol roka poberal. Ďakujem
Mila123
08.02.12,07:45
nepotrebuješ manžela, dostatočne ti postačuje i tvoja NČZD.....
Timicekg
08.02.12,07:47
ĎAkujem Vám veľmi pekne všetkým.