ingah
08.02.12,07:37
Dobrý deň, prosím Vás o radu ohľadom fiškálnej pokladne. Každý deň urobím uzávierku a neviem ako presunúť, zaúčtovať hotovosť do druhej pokladne, ktorú používam na ostatné výdaje. Ďakujem.
tictac7
08.02.12,06:40
...no tak toto je sila...
1. pohľadaj - je tu toho neúrekom aj v svokrinej kuchyni napr.
2. zmeň si profil...
Zita5
08.02.12,06:56
hmm mali by ste zaúčtovať tržbu , nie ?
ingah
09.02.12,06:45
Ďakujem, ale potrebovala som presný postup, čo vytlačiť, na základe čoho, keďže niesom účtovníčka ale samouk a toto je pre mňa nové. Hotovosť cez Fa, vytlačí len doklad o úhrade, to sa mi prenieslo ale neviem čo s blokom platba v hotovosti.
DANAK1
09.02.12,07:01
ja pre našu účtovníčku vypíšem PPD na čiastku, ktorú mám v uzávierke. taktiež tam rozpíšem sumu bez DPH, DPH, a že je to tržba z RP za tovar, resp. za služby.
katarina.j
09.02.12,07:07
ak vydas fakturu, ktora sa uhradza v hotovosti, tak logicky to robis cez ERP ako uhrada faktury-čize mas bloček z pokladne-ktorý das zakaznikovi a urobis si kopiu bločku-ale nie kopirkou ale si vytlač original kopiu z pokladne-ten bloček davas k uvedenej fakture.nemôžes predsa vystavovat zvlast k tomu PPD, nakolko sa ti tento prijem odrazi v tržbe-dennej-a pri dennej trzbe-celkovej vystavujes do učtovnictva PPD, nie? snád to nerobis pri kazdej položke:-D
tictac7
09.02.12,07:09
Ďakujem, ale potrebovala som presný postup, čo vytlačiť, na základe čoho, keďže niesom účtovníčka ale samouk a toto je pre mňa nové. Hotovosť cez Fa, vytlačí len doklad o úhrade, to sa mi prenieslo ale neviem čo s blokom platba v hotovosti.

1. si v porade "Podvojné účtovníctvo
2. z Tvojho zadania je zrejmé, že nevieš zaúčtovať presun medzi pokladňami, teda prachobyčajný zápis 261/211 a 211/261
3. v profile máš napísané, že si účtovníčka
4. hore je okienko "hľadaj", do ktoré ho si zadaj fiškálna pokladňa a vyhodí Ti milión tém, kde je všetko popísané - kto čo tlačí, ako to účtuje, kedy to účtuje....