newmind
08.02.12,07:54
Dobry den, moj sikovny otec si od tejto firmy objednal jednu knihu, ktora prisla, bolo zaplatene a vsetko bolo ok. Lenze problem je v tom, ze od danej firmy po urcitom case prisla zasielka s obrovskou nalepkou "darcek zadarmo" a prevzal ju. V krabici bola dalsia kniha (ktoru nikto neobjednal) aj s prilozenym sekom na uhradu.

Povie mi niekto v akej krajine to zijeme? Ved prebratim akejkolvek neobjednanej zasielky predsa nemoze vzniknut povinnost za nu platit. Pisomne som kontaktoval danu firmu, ale pre nu sme dlznici, a teraz sa vyhrazaju postupenim pohladavky pravnickej kancelarii. Ide o sumu 25 Eur. Ja predsa nebudem platit postovne na svoje naklady, aby som im knihu vratil, nech si po nu pridu.

Co robit v takomto pripade? 25 Eur nie je velka suma, ale mna zaujima ci je takato pseudo-pohladavka pravne vymozitelna.?
veronikasad
08.02.12,07:25
Poštovné za vrátenie knihy je určite nižšie, ako trovy exekútora, ak mu zveria vymoženie pohľadávky.
Mňa táto firma tiež otravuje pekných pár rokov s ich zaručenými výhrami a kľúčikmi od auta. Zásielky hádžem do koša
newmind
08.02.12,07:37
Dakujem za odpoved, a do akej doby musim knihu vratit? 7 dni?
astensova
08.02.12,07:39
Zavolejte im aby Vám už neposielali žiadne listy a propagačné materiáli. Mám to z vlastnej skúsenosti. Lebo oni Vám budú stále posielať darčeky a výhry ale si musíte niečo objednať. Knihu im vrátte Oni sú schopný všetkého a nestojí to za to sa s nimi naťahovať.
GabiZ
08.02.12,07:41
V akej krajine žijeme? Nedá sa to pomenovať, preto súhlasím s veronikou. Spoločnosť Digest výber nie je celoslovenský problém, ale celosvetový problém. Vďaka tým, ktorí sa nechajú nalákať na ich ponuky sa stala táto spoločnosť neskutočne bohatá. Kto si dnes môže dovoliť zasielať také letáky a všetky tie úžasné nálepky a pod., pre toľkých ľudí na celom svete? Koľko sú len náklady na tlač týchto dokumentov a všetko, čo s tým súvisí?
Preto každý, kto preberá zásielky, pritom sa nechá nalákať na "darček zadarmo" robí obrovskú chybu. Ak si niečo vedome objednám a zaplatím, tak predsa nebudem preberať balík, v ktorom neviem, čo je? Kto vám dnes pošle balík len tak, zadarmo?
Preto čo sa týka tejto spoločnosti, ťažko je posúdiť, čo bolo predmetom prvej objednávky, často si ľudia neprečítajú všetko, čo sa týka objednávky a možno tam bola nejaká podmienka, na základe ktorej bol zaslaný druhý balík. Ak nie, tak balík vrátiť, obetovať poštovné a už nepreberať žiadne zásielky, ktoré si neobjednáte, nech sú akokoľvek lákavé.
newmind
08.02.12,07:41
vdaka za radu, len problem je, ze som sa o tom dozvedel neskoro, a neviem, ci uz nie je pozde na vratenie. Od prevzatia ubehol uz viac ako mesiac.
GabiZ
08.02.12,08:15
vdaka za radu, len problem je, ze som sa o tom dozvedel neskoro, a neviem, ci uz nie je pozde na vratenie. Od prevzatia ubehol uz viac ako mesiac.


Toto záleží od všeobecných podmienok, ktoré spoločnosť má. Skúste pozrieť tu.
http://www.vyber.sk/e-shop/vseobecne-obchodne-podmienky/
Halli
08.02.12,08:37
V akej krajine žijeme? Nedá sa to pomenovať, preto súhlasím s veronikou. Spoločnosť Digest výber nie je celoslovenský problém, ale celosvetový problém. Vďaka tým, ktorí sa nechajú nalákať na ich ponuky sa stala táto spoločnosť neskutočne bohatá. Kto si dnes môže dovoliť zasielať také letáky a všetky tie úžasné nálepky a pod., pre toľkých ľudí na celom svete? Koľko sú len náklady na tlač týchto dokumentov a všetko, čo s tým súvisí?
Preto každý, kto preberá zásielky, pritom sa nechá nalákať na "darček zadarmo" robí obrovskú chybu. Ak si niečo vedome objednám a zaplatím, tak predsa nebudem preberať balík, v ktorom neviem, čo je? Kto vám dnes pošle balík len tak, zadarmo?
Preto čo sa týka tejto spoločnosti, ťažko je posúdiť, čo bolo predmetom prvej objednávky, často si ľudia neprečítajú všetko, čo sa týka objednávky a možno tam bola nejaká podmienka, na základe ktorej bol zaslaný druhý balík. Ak nie, tak balík vrátiť, obetovať poštovné a už nepreberať žiadne zásielky, ktoré si neobjednáte, nech sú akokoľvek lákavé.

Presne si to vystihla Gabi, ja som im pred 4mi rokmi napísala, že ich výslovne žiadam o vymazanie mojich kontaktov z ich databázy, že si neprajem akékoľvek zasielanie ich ponúk na moju adresu! ...odvtedy mám pokoj.
veronikasad
08.02.12,08:39
Presne si to vystihla Gabi, ja som im pred 4mi rokmi napísala, že ich výslovne žiadam o vymazanie mojich kontaktov z ich databázy, že si neprajem akékoľvek zasielanie ich ponúk na moju adresu! ...odvtedy mám pokoj.
Urobila som to isté - od minulého roku posielajú na adresu dcéry, hoci už doma nemá trvalý pobyt.
katarina.j
08.02.12,09:05
Ja som mala tiez s nimi problem, ked som im volala, aby ma vylučili z ich databázy a nech mi nepisu a neposielaju "somariny" ako VIP klientovi-ved ako môžem byt VIP klient, ked si u nich nič neobjednávam? Ale telefonicky to nepomohlo, tiez mi chodili knihy, asi 3x som to zaplatila a ked dostla štvrta tak som sa na to vybodla.Ked mi volali, tak som povedala, že som ich kontaktovala telefonicky o zrušenie z databázy a baliček som neobdržala...a od vtedy som mala pokoj...a aj mám...občas síce dojde do schranky obáločka s klučmi od auta a pod.kraviny, ale putuje priamo do koša :-)
GabiZ
08.02.12,10:06
Presne si to vystihla Gabi, ja som im pred 4mi rokmi napísala, že ich výslovne žiadam o vymazanie mojich kontaktov z ich databázy, že si neprajem akékoľvek zasielanie ich ponúk na moju adresu! ...odvtedy mám pokoj.

Ja som si s nimi tiež užila svoje, zatiaľ je pokoj, ale. Dávam do pozornosti všetkým, ktorí už niekedy niečo od tejto spoločnosti mali objednané, aby za každý tovar, ktorý zaplatili odkladali všetky bločky. Zvlášť ak išlo o platenie na etapy (napr. na 3 časti a pod.). Stalo sa mi, že po 5-tich rokoch mi prišla výzva, že som neuhradila jednu splátku za takú a takú knihu. Poslala som im prefotené bločky a bol pokoj. Nevyšlo im to. Sú to proste vynaliezaví ........., treba si dať na nich pozor, skúšajú aj takéto triky. Preto radšej s nimi nič.