RCModelklub
08.02.12,09:24
Máme občianske združenie (registrované na Ministerstve vnútra podľa zákona 83/1990), ktoré minulý rok malo príjem z reklamy a podľa daňového zákona máme podať daňové priznanie PO. Nie sme registrovaný na DÚ, máme iba IČO. Musíme sa okrem podania daňového priznania aj registrovať na DÚ? Pozeral som zákon o správe daní a poplatkov, ale tam sú v §31 spomenuté len právnické osoby s oprávnením podnikať, nie neziskovky. Má s tým niekto skúsenosti? Ak treba registrovať, tak aké doklady treba predložiť? Okrem stanov registrovaných na MV a doklade o pridelení IČO zo čtatističkéhou úradu iné úradné doklady nemáme.
Mila123
08.02.12,08:26
OZ nemá zamestnancov?
RCModelklub
08.02.12,08:33
Nie nemá zamestnancov, a len "vďaka" príjmu z reklamy musí podať daňové priznanie.
Mila123
08.02.12,08:35
Nie nemá zamestnancov, a len "vďaka" príjmu z reklamy musí podať daňové priznanie.
nerobím OZ, tak neviem či máte či nemáte povinnosť registrovať sa......ale príjem reklamy je za účelom zisku, nie? skús si to overiť aj písomne na drsr.sk.....http://drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3Cgw2dgFJgjiO-pEIsSB9b31fj_zcVP0A_YLciHJHR0VFAFDa
RCModelklub
08.02.12,09:04
Opýtajte sa na Daňovom riaditeľstve písomne, hmm rád by som ale (dobré, práve v čase keď to treba...):
Vzhľadom na zmenu nastavení interných systémov je služba PODÁVANIE DOPYTOV
dočasne neprístupná.
Aktuálne informácie sú zverejňované na titulnej stránke
portálu sekcie daňovej Finančného riaditeľstva SR.
RCModelklub
08.02.12,09:17
Volal som na Daňové riaditeľstvo a odpoveď je, že sa nemusíme registrovať, len podať daňové priznanie PO, s tým, že DIČ nevypľňame.
jarecko
08.02.12,09:27
Kazda pravnicka osoba zapisana v niektorom statnom registri by mala byt zapisana aj na prislusnom danovom urade podla sidla organizacie, mala mat pridelene danove identifikacne cislo a podavat priznanie k dani z prijmu aj formalne hoc nemala ziadny prijem v prislusnom roku. Precitaje si § 12 odst. 2, 3 zakona o Dani z prijmu a po tom nasledne dalsie tykajuce sa oslobodenia, asi ste to prehliadli. O prijme z reklam sa pise hned v §12 odst. 2.

Na registraciu pre pridelenie DIČ Vam stacia dokumenty, ktore mate: Stanovy potvrdene MV a doklad o prideleni IČO z ŠU.
jarecko
08.02.12,09:53
Volal som na Daňové riaditeľstvo a odpoveď je, že sa nemusíme registrovať, len podať daňové priznanie PO, s tým, že DIČ nevypľňame.

Vysvetlenia ustneho charakteru po telefone su roznorode. Nech Vam to ich vyjadrenie poslu oficialne pisomne. Mam inu skusenost. Som clenom jedneho OZ, ked sme sa registrovali na MV, tiez sme urcity cas neboli registrovani na DU nakolko sme nemali ziadne prijmy a po case nas prislusny DU priamo vyzval listom pod hrozbou pokuty na registraciu DIČ. DU dostava zo ŠU zoznam novych pridelenych IČO v svojom obvode, takze po case aj na Vas pride rad, vecsinou OZ su na konci zaujmu DU nakolko vecsina z nich ma nepravidelne minimalne rocne prijmy. Prednost maju PO, ktore tvoria zisk.
RCModelklub
08.02.12,11:03
Nemam problem s § 12 odst. 2, 3 zakona o Dani z prijmu, preto chceme podat danove priznanie PO,
ale mam problem s §31 Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov (Zakon o sprave dani a poplatkov), kde sa pravnicka osoba uvadza vzdy v spojeni s "povolenie alebo oprávnenie na podnikanie", co nase OZ nesplna. Vidim, ze este poziadam pisomne (listom) danove riaditelstvo o info.