ZŠ s MŠ Gbely
08.02.12,10:36
Máme učiteľku na I. stupni, má VŠ II. stupňa sociálna práca, teraz ukončila Pedagogické stúdium pro učitele odborných předmětú praktického vyučování a odborného výcviku, na Univezite A.Komenského Praha – Starý Hrozenkov. Posunie ju to vôbec niekam? Ak nie malo to význam si robiť? Vzdelávací program bol akreditovaný v rámci systému Ďalšieho vzdelávania pedagogických pracovníkov pod č.j. :21 654/2009-25-541.
Keď začínala, tak bolo povedané, že si musí urobiť DPŠ do konca roku 2013, lebo inak by bola prepustená. Nemám v tom jasno. Prosím poraďte mi.
Ďakujem za skorú odpoveď.
Sabadka
08.02.12,09:40
Máme učiteľku na I. stupni, má VŠ II. stupňa sociálna práca, teraz ukončila Pedagogické stúdium pro učitele odborných předmětú praktického vyučování a odborného výcviku, na Univezite A.Komenského Praha – Starý Hrozenkov. Posunie ju to vôbec niekam? Ak nie malo to význam si robiť? Vzdelávací program bol akreditovaný v rámci systému Ďalšieho vzdelávania pedagogických pracovníkov pod č.j. :21 654/2009-25-541.
Keď začínala, tak bolo povedané, že si musí urobiť DPŠ do konca roku 2013, lebo inak by bola prepustená. Nemám v tom jasno. Prosím poraďte mi.
Ďakujem za skorú odpoveď.


V zmysle vyhlášky 437/2009 nie je kvalifikovaná pre vyučovanie na I. stupni. Musí si doplniť kvalifikačné predpoklady.
brontosaurus
08.02.12,18:08
No, neviem ako ostatní, ale ja si myslím že ju vôbec nemali prijať ako učiteľku na I.stupeň. Jednak je nekvalifikovaná a so skončenou sociálnou prácou si neviem predstaviť ako zvládla didaktiku čítania a písania v 1.ročníku. Ja ako rodič by som sa určite na to ozval. Ak by ju prijali ako vychovávateľku do ŠKD, to by som ešte ako tak pochopil, ale ako učiteľku na I.stupni, to už je nad moje chápanie.
Nehovoriac o tom, že aké chýry išli o pobočke školy v Hrozenkove. Študenti tam chodili na víkendy s rodinou, užívali si relax a popri tom im zapisovali zápočty a skúšky, samozrejme že si za to škola dala zaplatiť.