igor444
08.02.12,11:16
Dobrý deň, so známym by sme chceli začat podnikať v oblasti nepravidelnej dopravy. Prečítal som tu v poradách toho dosť veľa, ale stále mám pár nejasností, pretože nie všade sa odpovede zhodujú. Chcel by som sa opýtať, Vás - skúsenejších na nasledovne rady.
1. Ja som študent VŠ, a známy bude čoskoro zamestnaný - vyplývajú pre nás z toho nejaké nevýhody pri podnikaní? Ak áno tak aké?
2. Chceli by sme teda podnikať spolu, pod jedným názvom. Je lepšie založiť s.r.o alebo združenie FO? Včom?
3. Toto podnikanie plánujeme prevádzkovať len v piatok, príp. cez víkend. Je to možné?
4. Kedže potrebujeme k podnikaniu len auto, musíme mať nejaké sídlo firmy, musíme kúpiť nejakú garáž? Musíme mať pevné stanovisko? (Zdá sa mi, že len TAXI služba môže ponúkať svoje služby len na určenom mieste)
5. V práci by sme sa striedali, čiže by sme boli majitelia firmy, ale zároveň aj vykonávajúci. Potrebujeme na vykonávanie aj nejaké iné osvedčenie okrem vodičského preukazu? Nejakú prax? (obaja máme 20 rokov, jeden má gymnázium a momentálne VŠ, druhý ma dopravnú priemyslovku a zachvíľu bude zamestnaný.)

Za všetky Vaše rady a postrehy vopred ďakujem.