And1
08.02.12,12:12
Dobry den

Chcel by som sa opytat mam takyto problem ... dlzim zdravotnej poistovni cca 270 eur na zdravotnom poisteni a prisla mi uz aj predexekucna vyzva na zaplatenie tohto dlhu. No momentalne som bez prace a tak nemozem resp. nemam z coho tento dlh zaplatit. Ako bude postupovat exekutor kedze nemam momentalne ziadny prijem, ktory by mi chodil na ucet. Moze exekutor aj pre takyto maly dlh zobrat byt, pretoze som vlastnikom bytu no zatial v nom este nebyvam, (kedze mam trvaly pobyt a aj byvam este u rodicov), V tom byte byvaju moji stari rodicia, ktori maju klauzulu v darovacej zmluve, ze tento byt mozu uzivat resp. v nom zit az do smrti. Nechcem aby sa stari rodicia dostali do situacie ze sa ocitnu na ulici a bojim sa toho ze sa to moze stat ...

Ako mam podla vas postupovat a da sa s exekutorom dohodnut na splatkovom kalendari a este jedna otazka ked mi pride od exekutora vyzva na zaplatenie dlhu mam este nejaky cas na to aby som to uhradil alebo hned siahne na tento byt ?

Dakujem za odpoved
Mila123
08.02.12,11:15
predexekučná výzva je od ZP?
And1
08.02.12,11:18
ano od ZP mi prisla domov predexekucna vyzva ze mam uhradit dlh ... no ale ja ho nemam z coho momentalne uhradit a ak to neuhradim tak je tam napisane ze bude vymahany exekutorom ...
Xanti
08.02.12,11:57
Exekútor
Ti môže zablokovať nehnuteľnosť, dať vpísať ťarchu alebo poznámku na katastry. Každý úkon čo urobí exekútor je spoplatnený samostatne. Takže sa to predraží dosť podstatne. Ak exekútor nemá kupca na byt, tak nemá dôvod ho predávať. Bude zablokovaný. A ked sa niekomu tvoj byt zapáči tak osloví exe a on ho kludne môže predať v dražbe.
Aj s exe sa dá dohodnúť na splátkach.
Mal by si komunikovať so ZP, skúsiť požiadať o splátkový kalendár, čiastočne uhrádzať tento dlh.
Mila123
08.02.12,11:59
z 270 € sa ti to vyšplhá na riadnu sumu....preto choĎ do ZP a dohodni sa na splátkach.....je to lacnejšie, bude ťa to stáť iba 270 €
And1
08.02.12,14:57
dakujem vam velmi pekne za cenne rady ... ja som na tu ZP telefonoval no len tam ide o to ze oni povolia splatkovy kalendar len ak zaplatim 40 percent z dlznej sumy a potom o dalsich myslim ze 15 dni dalsiu splatku ... takze to aj ako by som velmi chcel momentalne by som to nemal podla ich splatkoveho kalendara z coho platit ... a ze sa to vysplha to viem myslim ze len o 20 percent sa to hned navysi o to co si zhltne exekutor za poplatky a to je len jeden poplatok ...
Mila123
08.02.12,15:17
dakujem vam velmi pekne za cenne rady ... ja som na tu ZP telefonoval no len tam ide o to ze oni povolia splatkovy kalendar len ak zaplatim 40 percent z dlznej sumy a potom o dalsich myslim ze 15 dni dalsiu splatku ... takze to aj ako by som velmi chcel momentalne by som to nemal podla ich splatkoveho kalendara z coho platit ... a ze sa to vysplha to viem myslim ze len o 20 percent sa to hned navysi o to co si zhltne exekutor za poplatky a to je len jeden poplatok ...
exekútor berie 20% ???? iba 20% ,za 54€ ????? odporúčam ti pozrieť si cenníky ..... obávam sa , že v tvojom prípade vezme cca 100% z istiny na svoje poplatky....
And1
08.02.12,15:24
no neviem ake su cenniky sa priznam ... v tom liste od ZP bolo uvedene 20 percent ... a este jeden chalan co robi u exekutora mi napisal ze keby dlzil u nich cca 250 eur tak by platil .. no tu mi to presne vypocital: tak teraz neviem kto ma pravdu:



v exekucii zaplatis vzdy viac, lebo exekucia predstavuje nuteny vykon rozhodnutia (rozhodnutia st.organu o vymere poistneho=zdravotka)


ale zas neprehanajme teraz ti napisem kolko zaplati u nas za toto :)http://static.ak.fbcdn.net/images/blank.gif


odmena exekutorea je 10% z istiny a prislusenstva do konca uplynutia lehoty na vznesnie namietok, po tejtolehote je odmena 20 % z istiny a prislusenstva...avsak minimalna odmena je vzdy 33,19 eur


250/10=25 %...to je fake, cize nizsia odmena exekutora do uplnutia lehoty na podanie namietok je 33,19 EUR


ak to nezaplati, bude musiet zaplatit 250/20= 50 EUR co predstavuje 20 % odmenu


este k tomu prirataj 20% DPH a mame urcenu sumu odmeny a dph k odmene


to uz neporastie, lebo pochybujem, ze ho zdravotka zaviazala aj na uroky


a este su tu hotove vydavky, ak je exekutor seriozny tak nebudu vysie ako 20 EUR za pripadu, ze zaplati tu nizsiu odmenu, ked zaplati istinu


1.dostane upovedomenie a zaplati 250+33,19+ DPH k 33,19+ 20


2. dostane upovedomenie a do 15 dni to nezaplati, tak bude od neho vymahanych 250+50+ DPH k 50+ hotove vydavky ale tie budu vyssie ako 20


neviem ci som ti pomohol, snad sa v tom vyznas, lebo tusim ze som to napisal asi moc zlozito
And1
08.02.12,15:25
nie keby dlzil u nich 250 eur, ale keby dlzil 250 eur .. na tu sumu to bolo vypocitane ...
draik
08.02.12,20:14
K poplatkom by som minimálne prirátal 16,5 e za vydanie poverenia exekútorovi, možno aj trovy právneho zastúpenia.