Olinka
01.02.06,19:17
Ako zaučtovať v JÚ nákup tovaru 10 000,- + 200,- manipulačné poplatky.
Mám príjmový pokladničný doklad od odberatela na 10 200,-.

Mám dať výdaj z pokladne 10 200,- a rozpísat 10 000,- tovar a 200,- prevádzková režia? A na základe akého dokladu?

Dakujem Vam velmi pekne za kazdu radu.
Zita5
01.02.06,18:21
Ako zaučtovať v JÚ nákup tovaru 10 000,- + 200,- manipulačné poplatky.
Mám príjmový pokladničný doklad od odberatela na 10 200,-.

Mám dať výdaj z pokladne 10 200,- a rozpísat 10 000,- tovar a 200,- prevádzková režia? A na základe akého dokladu?

Dakujem Vam velmi pekne za kazdu radu.

Zaúčtuješ to na základe faktúry a dokladu o zaplatení .Môžeš to zaúčtovať ako si písala . Nezabudni fa zapísať do knihy záväzkov a skladovej evidencie / skladové karty /.
Olinka
01.02.06,18:29
Dakujem za super rychlu odpoved Zita5.
Ako prosim ta mam robit ten sklad v praxi? Nákup zapíšem ale výdaj mám ako robiť? predávame Cd čka DVDčka a všelijaké kábliky... Ako to mám ustriehnut? Mám to dopasovávat?
babenko1
01.02.06,18:33
Na každý druh tovaru si vytvoríš skladovú kartu, kde prijmeš na základe faktúry tovar na sklad. Vyskladníš na základe predaného tovaru, t.j. podľa kontrolnej pásky z ERP, prípadne ak máš ERP prepojené so skladom, sa ti bude odpisovať tovar automaticky.
Zita5
01.02.06,18:33
Dakujem za super rychlu odpoved Zita5.
Ako prosim ta mam robit ten sklad v praxi? Nákup zapíšem ale výdaj mám ako robiť? predávame Cd čka DVDčka a všelijaké kábliky... Ako to mám ustriehnut? Mám to dopasovávat?

Nákup tovaru spravíš vystavením príjemky na sklad .Otvoríš skladové karty. Ak predáte tovar , tak výdaj budeš robiť najlepšie denne na základe dennej uzávierky z RP .Aby si v tom mala prehľad , tak musíš zapracovať . Musíš to rozdeliť cenovo PLU-čkami . Teda počítam , že budete mať RP . Proste spraviť si svoj spôsob .
Zita5
01.02.06,18:42
Mala som obchod a ja som to robila tak , že som prijala na sklad tovar napr. perá za 8 Sk a 10 SK . Na páske dennej uzávierky som mala napr. perá 2O ks za 15 Sk . Tak som odpísala zo skladovej karty , kde som mala zostatok , niekedy sa stane , že veru aj budeš pasovať .Dôležíté je to , aby si mala špecifikovaný presný názov tovaru a aj presne podľa názvupridelené PLU/viem že sa to vždy nedá/ . Potom už 2koruny rozdiel v skladovej cene nebude hrať rozdiel . Ono obchod je veľmi ťažko ustriehnuť , aby sa chybička nevloudila .
Olinka
02.02.06,10:25
Dakujem Vam velmi pekne za rady. Tak sa musim do toho nejako pustit.:eek: