kaiphas
08.02.12,13:20
Dobrý deň,

chcem sa spýtať ako mám vyplniť daňové priznanie ked som bola do júna 2011 študentkou VŠ a mala som samozrejme brigády (každý mi už zaslal potvrdenie na daň. prizn. ) no v máji, teda mesiac pred skončením štúdia som sa zamestnala na trvalý PP, zamestnávateľ za mňa odviedol daň. už aj počas zamestnania som mala brigády inde a tiež za mna odvádzali daň (taktiež mi zaslali potvrdenia).

Teda ako si mám vyplniť priznanie aby mi vrátili daň, ktorá mi ako študentovi do júna patrí, viem si požiadať o vrátenie dane z brigád počas zamestnania?
Čo s tým jedným mesiacom kedy som bola este študent no už som aj pracovala?

Dakujem.
veronikasad
08.02.12,12:22
Vyplňaš DP typu A, kde uvedieš príjem od všetkých zamestnávatelov (vrátane brigád). Uplatníš si ročnú nezd.časť základu dane, vypočítaš daň a zrazenú daň započítaš.
Ak ti vznikne preplatok - DU ti ho začiatkom mája vráti.
Môžeš mať súbeh brigády aj zamestnania, len vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov si mala podpísať len u jedného zamestnávatela.
Katy a R
08.02.12,12:29
Teda ako si mám vyplniť priznanie aby mi vrátili daň, ktorá mi ako študentovi do júna patrí, ..

Dakujem.
len k tomuto - táto "vrátená daň" ti nepatrí z titulu študenta (do júna).....
Nárok na vrátenie dane má každý daňovník, ak mu v DP výjde preplatok;).
kaiphas
08.02.12,12:42
:) vychádzala som z toho, že mi ju doteraz stále vracali:)
JAJA11
08.02.12,12:42
Dobrý deň,

chcem sa spýtať ako mám vyplniť daňové priznanie ked som bola do júna 2011 študentkou VŠ a mala som samozrejme brigády (každý mi už zaslal potvrdenie na daň. prizn. ) no v máji, teda mesiac pred skončením štúdia som sa zamestnala na trvalý PP, zamestnávateľ za mňa odviedol daň. už aj počas zamestnania som mala brigády inde a tiež za mna odvádzali daň (taktiež mi zaslali potvrdenia).

Teda ako si mám vyplniť priznanie aby mi vrátili daň, ktorá mi ako študentovi do júna patrí, viem si požiadať o vrátenie dane z brigád počas zamestnania?
Čo s tým jedným mesiacom kedy som bola este študent no už som aj pracovala?

Dakujem.

Ja by som chcela doplniť, že z brigád sa daň nevracia vo všeobecnosti. Daň sa vracia len v tom prípade, že ste si neuplatnili odpočítateľnú položku v niektorom mesiaci. Ak ste brigádovali aj počas školy a u zamestnávateľa ste si uplatnili odpočítateľnú položku a príjem bol vyšší ako odpočítateľná položka za mesiac, tak vám ani nemusí vyjsť daň na vrátenie. Pokiaľ ste si však neuplatňovali odpočítateľnú položku, tak vám daň určite vrátia. Ak ste mali príjem len z dohôd a pracovného pomeru, môžete požiadať o ročné zúčtovanie zamestnávateľa (k 31.12.2011). :)
veronikasad
08.02.12,12:43
:) vychádzala som z toho, že mi ju doteraz stále vracali:)
Veď ti možno vrátia aj teraz. Ak si ako študentka nemala mesačný príjem vyšší ako mesačná NČZD (296,60€ mesačne).
kaiphas
08.02.12,12:45
Dakujem vám všetkým:)
Val29
08.02.12,14:34
Dobrý deň.Chcela by som sa spýtať. Dcéra študuje v česku. Magisterské štúdium má ukončené pokračuje ďalej na doktorát,mala ročný príjem z práce na škole cca.80.000.-ČK,mala podpísané aj vyhlásenie . Na Slovensku mala asi 3 brigády na základe dohôd, kde bolo tiež podpísané vyhlásenie.Príjem cca 300.-eur. Musí si podať daňové priznanie. A kde u nás, kedže tu má trvalý pobyt alebo v česku? V Česku sa zdržiava asi 10 mesiacov v roku. Ďakujem.
JAJA11
08.02.12,16:07
Dobrý deň.Chcela by som sa spýtať. Dcéra študuje v česku. Magisterské štúdium má ukončené pokračuje ďalej na doktorát,mala ročný príjem z práce na škole cca.80.000.-ČK,mala podpísané aj vyhlásenie . Na Slovensku mala asi 3 brigády na základe dohôd, kde bolo tiež podpísané vyhlásenie.Príjem cca 300.-eur. Musí si podať daňové priznanie. A kde u nás, kedže tu má trvalý pobyt alebo v česku? V Česku sa zdržiava asi 10 mesiacov v roku. Ďakujem.

Dcéra je povinná podať daňové priznanie na slovensku, lebo jej príjem je vyšší ako cca 1780 EUR. Daň zaplatená z príjmu v Čechách jej na Slovensku nebude vrátená, o tú si musí požiadať v ČR. Ale z dohôd na Slovensku, pokiaľ jej bola strhnutá daň, by jej mali vrátiť :)
Mila123
08.02.12,16:09
záleží od výšky celkového príjmu......