margita170
08.02.12,13:53
Ahojte, ako je to umiestnením prevádzkárne /výroba nábytku/ na adrese trvalého bydliska pri zakladaní ohlasovacej živnosti ? Povolenie umiestniť prevádzkáreň dostanem od Živnostenského úradu až po predložení rozhodnutia z Reg. úradu verejného zdravotníctva, alebo naopak, najskôr mi prevádzkáreň zapíšu do živnostenského listu a potom si to musím ísť vybaviť na RÚVZ ? Ďakujem
sroservis
08.02.12,19:11
Pri ohlásení živnosti nemusíte preukazovať rozhodnutie z reg. úradu verejného zdravotníctva. Musíte si ho však následne zabezpečiť pre prípad kontroly zo strany živn. úradu.

Je vhodné najskôr (ešte pred ohlásením prevádzkárne) prekonzultovať s RUVZ požiadavky na prevádzkáreň na určený predmet podnikania, aby sta mali istotu, že zvolený priestor Vám hygienik schváli.

Pekný deň.
margita170
09.02.12,06:18
Ďakujem za odpoveď, viete niekto aké sú sankcie za nahlásenie prevádzkárne nz ŽU a chýbajúceho rozhodnutia z RUVZ ? resp. ak nahlásim prevádzkáreň, ale ešte nemám rozhodnutie z RUVZ a nevykonávam živnost. činnosť v nahlásenej prevádzkárni, tiež budem sankcionovaná ? Môj problém spočíva v tom, že mám nahlásenú prevádzkáreň v mieste trvalého bydliska, ale ešte som nevybavila RUVZ nakoľko mi chýbajú financie na prestavbu objektu, nákup strojov a.i., a teraz som dostala predvolanie na kontrolu zo ŽU a mám priniesť doklady z RUVZ, mám si ísť dať zrušiť prevádzkáreň ? či ako mám postupovať, lebo financie na rozbehnutie danej živnosti nie su :(, momentálne podnikám v rámci voľnej živnosti.
sroservis
09.02.12,07:47
dobry den, sankcie si pls pozrite na jaspi 455/1991, v kazdom pripade zavolajte alebo zajdite na ziv. urad, odbor kontroly, vysvetlite im, ze v priestore ste urceny predmet nikdy nevykonavali a zruste prislusnu prevadzkare.
Nas klient mal podobny problem - mal ohlasene prevadzkarne vo viacerych byvalych sidlach, pracovnikom kontroly sme vysvetlili, ze byvale sidla uz roky neuziva, ohlasene predmety cinnosti sa tam nevykonavaju a ze na sucasne sidlo sa suhla hygienika este len vybavuje, na ziv. urade sme podpisali zaznam o vysledku kontroly s nasim vysvetlenim a tym sa to skoncilo.
Pekny den.
margita170
10.02.12,06:12
ďakujem pekne za pomoc, skúsim to a dúfam že pani na ŽÚ presvedčím a odídem bez pokuty :(
margita170
07.03.12,09:10
Tak kontrola dopadla dobre, pani zo ŽU som presvedčil, že som danú živnosť vlastne doteraz nevykonával, kvôli chýbajúcim finanč. prostriedkom na rozbehnutie a aj ona sa mi snažila pomôcť, zrušil som nakoniec prevádzkáreň zo ŽL, spísali sme zápisnicu a doplnili ju fa., na ktoré sa priamo nevzťahuje povinnosť mať prevádzkáreň, dopadlo to nad moje očakávanie :)