Ballošica
08.02.12,14:33
Môžem dať Zc § 60 + § 63, ods. 1 písm B a odstupné? K 29.2.2012.
veronikasad
08.02.12,13:58
Kto dáva výpoveď ?
Tweety
08.02.12,17:10
Môžem dať Zc § 60 + § 63, ods. 1 písm B a odstupné? K 29.2.2012. Nie, zamestnáv. dáva výpoveď podľa §63...., ak zamestnanec požiada pred začiatkom plynutia VD o skončenie PP dohodou podľa §60ZP, až potom môže nastúpiť §76 Odstupné.
Ballošica
08.02.12,17:11
Výpoveď dáva zamestnávateľ.
Mila123
08.02.12,17:12
Výpoveď dáva zamestnávateľ.
tak potom § 63....
Tweety
08.02.12,17:12
Výpoveď dáva zamestnávateľ. Pozri predch. príspevok.
Ballošica
08.02.12,20:32
Zhrniem: Zľ dáva k 29.2. výpoveď podľa § 63..., od 1.3. by mala začať plynúť výpovedná doba. Ak Zc požiada o dohodu, tak k 29.2. bude výpoveď dohodou s odstupným?
Je možné po takejto výpovedi zamestnať iného Zc?
veronikasad
08.02.12,21:53
Zhrniem: Zľ dáva k 29.2. výpoveď podľa § 63..., od 1.3. by mala začať plynúť výpovedná doba. Ak Zc požiada o dohodu, tak k 29.2. bude výpoveď dohodou s odstupným?
Je možné po takejto výpovedi zamestnať iného Zc?
§ 61
Výpoveď
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-09-2011-a.html#hore)

(1) Výpoveďou môže skončiť pracovný pomer zamestnávateľ aj zamestnanec. Výpoveď musí byť písomná a doručená, inak je neplatná.

(2) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov ustanovených v tomto zákone. Dôvod výpovede sa musí vo výpovedi skutkovo vymedziť tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, inak je výpoveď neplatná. Dôvod výpovede nemožno dodatočne meniť.

(3) Ak zamestnávateľ dal zamestnancovi výpoveď podľa § 63 ods. 1 písm. b), nesmie počas troch dvoch mesiacov znovu utvoriť zrušené pracovné miesto a prijať po skončení pracovného pomeru na toto pracovné miesto iného zamestnanca.

(4) Výpoveď, ktorá bola doručená druhému účastníkovi, možno odvolať len s jeho súhlasom. Odvolanie výpovede, ako aj súhlas s jej odvolaním treba urobiť písomne.
ewita888
08.02.12,21:55
Zhrniem: Zľ dáva k 29.2. výpoveď podľa § 63..., od 1.3. by mala začať plynúť výpovedná doba. Ak Zc požiada o dohodu, tak k 29.2. bude výpoveď dohodou s odstupným? áno
Je možné po takejto výpovedi zamestnať iného Zc? až po uplynutí dvoch mesiacov
v texte
rakovska
15.02.12,18:52
Mozem sa pridat? Od 4.1. Chcem riesit prac.pomer. Dnes je 15.2 a stale nemam vypoved ani miesto. 4.2. Mi skoncila rd. Uz tyzden riesi firemny pravnik jeden posraty papier. Dohodli sme sa na vypoved dohodou k 15.2. Od 4.2. Ako mi skoncila rd. Cerpam dovolenku 11 do toho 15.2. Ide o to ze pan tzv. Pravnik mi povedal ze mi bude vyplatene odstupne za 3 mes. S tym ze 1 mes. Si nehaju oni za to ze tam nemusim byt? Toto my ale nejde do hlavy. Ked mam vypoved dohodou od 15.2.. Kde nabral 3 mesiace? nie som tam cez 5 rokou. A to budem este v podstate 2 mes. Vo vypovednej dobe? Takto si nenajdem robotu na tp. Co mam robit, poradte. Ak by sa dalo uz som z toho jelen. Mesiac a pol o mne vedia a stale nic, mam chut nakopat tam vsetkych doriti ..... Dakujem
mzdarka renca
15.02.12,20:43
Mozem sa pridat? Od 4.1. Chcem riesit prac.pomer. Dnes je 15.2 a stale nemam vypoved ani miesto. 4.2. Mi skoncila rd. Uz tyzden riesi firemny pravnik jeden posraty papier. Dohodli sme sa na vypoved dohodou k 15.2. Od 4.2. Ako mi skoncila rd. Cerpam dovolenku 11 do toho 15.2. Ide o to ze pan tzv. Pravnik mi povedal ze mi bude vyplatene odstupne za 3 mes. S tym ze 1 mes. Si nehaju oni za to ze tam nemusim byt? Toto my ale nejde do hlavy. Ked mam vypoved dohodou od 15.2.. Kde nabral 3 mesiace? nie som tam cez 5 rokou. A to budem este v podstate 2 mes. Vo vypovednej dobe? Takto si nenajdem robotu na tp. Co mam robit, poradte. Ak by sa dalo uz som z toho jelen. Mesiac a pol o mne vedia a stale nic, mam chut nakopat tam vsetkych doriti ..... Dakujem

Nebudem riešiť, prečo to rieši u Vás vo firme právnik, nemáte tam personalistku?

Ale prejdime k tvojmu problému.

Navrhujem Ti, ak Ti to tak veľmi ponáhľa, aby si si sama vypracovala Dohodu o skončení pracovného pomeru v zmysle § 60 ZP. Musíš v nej uviesť iniciály oboch zmluvných strán (zamestnávateľ a zamestnanec).

Napíš tam niečo v tomto zmysle:

Zamestnávateľ a zamestnanec sa dohodli na skončení pracovného pomeru dohodou v zmysle § 60 zákona 311/2001 Z.z. Zákonník práce bez uvedenia dôvodu. Pracovný pomer končí dňa 15.02.2012. Zamestnávateľ sa zaväzuje zamestnancovi v najbližšom výplatnom termíne po skončení pracovného pomeru vyplatiť odmenu vo výške 2. priemerných mesačných zárobkov. (túto vetu tam rozhodne daj, aby si mala istotu, že ti sľúbené 2 mesiace aj vyplatia)
Dohoda o skončení pracovného pomeru je v dvoch vyhotoveniach, každá zmluvná strana dostala jedno vyhotovenie.



-------------- ------------------------
meno štatutára tvoje meno a priezvisko
firma

PS: prosím, nepoužívaj v budúcnosti vulgarizmy, nakoľko na tento portál sa to nehodí :)
rakovska
15.02.12,20:47
Dakujem a ospravedlnujem sa uz mi to ide na nervy. V tej firme je to cele chore a dovod odchodu je ze zrusili moje miesto. Ak to skonci dohodou nieje tam uz potom ziadna vypovedna lehota, ci?
mzdarka renca
15.02.12,20:51
Dakujem a ospravedlnujem sa uz mi to ide na nervy. V tej firme je to cele chore a dovod odchodu je ze zrusili moje miesto. Ak to skonci dohodou nieje tam uz potom ziadna vypovedna lehota, ci?
verím, že ti to ide na nervy, aj mne by to šlo.....

Podľa Zákonníka práce platného od 1.9.2011 už nie je možná výpovedná doba + odstupné. Buď budeš vo výpovednej dobe pracovať, ale bez odstupného, alebo vezmeš odstupné (v tvojom prípade odmenu) a PP skončí dohodnutým dňom bez výpovednej doby.
mimosin
15.02.12,21:07
Mozem sa pridat? Od 4.1. Chcem riesit prac.pomer. Dnes je 15.2 a stale nemam vypoved ani miesto. 4.2. Mi skoncila rd. Uz tyzden riesi firemny pravnik jeden posraty papier. Dohodli sme sa na vypoved dohodou k 15.2. Od 4.2. Ako mi skoncila rd. Cerpam dovolenku 11 do toho 15.2. Ide o to ze pan tzv. Pravnik mi povedal ze mi bude vyplatene odstupne za 3 mes. S tym ze 1 mes. Si nehaju oni za to ze tam nemusim byt? Toto my ale nejde do hlavy. Ked mam vypoved dohodou od 15.2.. Kde nabral 3 mesiace? nie som tam cez 5 rokou. A to budem este v podstate 2 mes. Vo vypovednej dobe? Takto si nenajdem robotu na tp. Co mam robit, poradte. Ak by sa dalo uz som z toho jelen. Mesiac a pol o mne vedia a stale nic, mam chut nakopat tam vsetkych doriti ..... Dakujem

Zamestnávateľ ti nariadil čerpať riadnu dovolenku do 15.2.2012, tvoj pracovný pomer neskočil, preto je potrebné hneď po dovolenke nastúpiť riadne do práce. Nemáš právoplatne skončený PP a zamestnávateľ by to mohol považovať za porušenie pracovnej disciplíny s vyvodením dôsledkov.

Zamestnávateľ je povinný ťa zaradiť na pôvodnú prácu a pracovisko, prideľovať ti prácu, alebo ti dať výpoveď z nadbytočnosti. Ak požiadaš zamestnávateľa pred začatím plynutia výpovednej doby, aby sa pracovný pomer skončil dohodou vtedy ti patri odstupné.

Nie je možný súbeh výpovednej doby a odstupného, buď jedno, alebo druhé.
1/ Výpovedná doba je dva mesiace, ak pracovný pomer zamestnanca u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok a menej ako päť rokov,
2/ Zamestnancovi patrí odstupné najmenej v sume, ktorá je násobkom jeho priemerného mesačného zárobku a počtu mesiacov, počas ktorých by trvala výpovedná doba podľa § 62.

Ak máte uzatvorenú kolektívnu zmluvu, odstupné môže byť aj nad rámec ZP. Ale deliť sa s odstupným, ako uvádzaš..............
ty máš z toho daň, odvody a prečo?, veď ti nerobia žiadnu láskavosť – končia s tebou PP.
rakovska
15.02.12,21:53
To by aj mna zaujmalo kde to pravnicke ucho doslo na toto.... Eate jedna vec, v ziadosti o nastup po rd do prace bol datum 4.2. Co bolo v sobotu, takze v podstate cerpam tu dovolenku od 6.2. Pondelok nie? No len keby ste chceli vediet od toho 4.1. Sa mi ozvali az 3.2 s tym ze v 6.2 sa dohodneme ale papier nikde nic. Keby tam bolo stare vedenie taketo veci by sa nediali. Nech uz som odtial prec. A este im dam aj ziadost ba drzovku nech z ich stranky vymazu moje meno. A okrem zapoctoveho a dohody este mi maju nejake papiere dat?
mimosin
16.02.12,06:24
To by aj mna zaujmalo kde to pravnicke ucho doslo na toto.... Eate jedna vec, v ziadosti o nastup po rd do prace bol datum 4.2. Co bolo v sobotu, takze v podstate cerpam tu dovolenku od 6.2. Pondelok nie? No len keby ste chceli vediet od toho 4.1. Sa mi ozvali az 3.2 s tym ze v 6.2 sa dohodneme ale papier nikde nic. Keby tam bolo stare vedenie taketo veci by sa nediali. Nech uz som odtial prec. A este im dam aj ziadost ba drzovku nech z ich stranky vymazu moje meno. A okrem zapoctoveho a dohody este mi maju nejake papiere dat?


Rodičovská dovolenka sa poskytuje do dňa, v ktorom dieťa dovŕši tri roky veku. Ak by si pracovala v nepretržitej prevádzke a na sobotu, nedeľu by si mala podľa harmonogramu určenú pracovnú zmenu a ty by si nepracovala, tak by tam mohla byť dovolenka.
Ale, ak sobota, nedeľa nie sú tvojimi pracovnými dňami, dovolenka sa ti počíta až od prvého pracovného dňa t.j. pondelka 6.2..
Ale PP je potrebné skončiť platne v zmysle ZP, nemala si ťahať za kratší koniec.

Pri skončení PP je zamestnávateľ ti povinný vydať doklad o skončení pracovného pomeru a zápočet odpracovaných rokov.
Pre teba by bolo výhodné sa ísť evidovať na ÚP, ak sa zaeviduješ do 7 dní, hneď po skončení PP, vzniká ti nárok na dávku v nezamestnanosti a máš čas si hľadať prácu. Ale o tom neskôr.