majkaBe
08.02.12,14:59
Dobrý deň,
mám otázku - manžel je zamestnanec, od marca 2011 si platil aj dobrovoľné nemocenské poistenie, môže pri ročnom zúčtovaní dane za rok 2011 požiadať zamestnávateľa, aby mu ho odrátal zo základu dane?
Zamestnávateľ mu povedal, že sa to nedá. Prosím môžete mi doplniť aj nejaký konkrétny § alebo nejaký zákon na základe, ktorého by to mohol predložiť pred zamestnávateľom?
Ďakujem za každú odpoveď.
ewita888
08.02.12,14:00
môže
jolantasim
08.02.12,14:14
ahoj pravda že sa da , minulý týždeň som bola na školení naš školiteľ nám povedal že treba doniesť potvrdenie zo soc.poisťovni že dana osoba si platila dobrovoľné pripoistenie a to sa priloží k žiadosti o vykonanie roč.zúčtovania a ten výdaj do SP sa odpočíta od základu dane.
Paula
08.02.12,14:35
Dobrý deň,
mám otázku - manžel je zamestnanec, od marca 2011 si platil aj dobrovoľné nemocenské poistenie, môže pri ročnom zúčtovaní dane za rok 2011 požiadať zamestnávateľa, aby mu ho odrátal zo základu dane?
Zamestnávateľ mu povedal, že sa to nedá. Prosím môžete mi doplniť aj nejaký konkrétny § alebo nejaký zákon na základe, ktorého by to mohol predložiť pred zamestnávateľom?
Ďakujem za každú odpoveď.



V žiadosti o vykonanie výpočtu dane...je oddiel VI. V ňom časť 1. b) zaplatené povinné poistné a príspevky . Registráciou na DNP sa toto stáva povinným .
Nech si zamestnávateľ lepšie preštuduje danú žiadosť. Má tam aj §.