shelter
08.02.12,17:28
Ahojte, vie mi niekto prosim poradit? Na Slovensku som pracovala do konca augusta 2011. Prihlasila som sa na Urad prace, socialnych veci a rodiny. V oktobri som odisla za pracou do Nemecka, prihlasila sa na Mestsky urad v Nemecku a aj na Urad prace v Nemecku a zo Slovenska som mala export davok do Nemecka. Tam som si aktivne hladala zamestnanie. V polke decembra mi koncila podpora v nezamestnanosti a presne v ten den som si nasla zamestnanie v Nemecku. Cize od cca 19.12. - 31.12. som mala v Nemecku prijem. Na Slovensko sa nemienim vratit. Mam tu uz zdravotne poistenie (na Slovensku odhlasene), dochodkove poistnenie, vsetko si platim tu. Chcem sa preto opytat, co s danovym priznanim. Niekto mi povedal,ze si mam tu v Nemecku poziadat o vratenie dane, mam rocne zuctovanie (za mesiac december) od nemeckeho zamestnavatela a niekto, ze to musim priznat na Slovensku. Trvaly pobyt mam stale na SK, ale vsetko si platim tu v Nemecku. Neviem teda, co robit. Ci na Slovensku podat danove priznanie len za mesiace 1 - 8/2011 a za 12/2011 mam podat danove priznanie tu v Nemecku, alebo co robit... Viete mi prosim poradit? DAKUJEM vopred!
JankaV
08.02.12,16:55
Podľa mňa si rezident SR a musíš podať DP na Slovensku z celosvetových príjmov. Ak si bola v nemecku zdaňovaná, tak príjem uvedieš v DP ale nezdaňuješ, ideš podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia, čl. 22 alebo čl 23, nemám po ruke.
shelter
08.02.12,19:47
Podľa mňa si rezident SR a musíš podať DP na Slovensku z celosvetových príjmov. Ak si bola v nemecku zdaňovaná, tak príjem uvedieš v DP ale nezdaňuješ, ideš podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia, čl. 22 alebo čl 23, nemám po ruke.

Dakujem! Takze, ak tomu spravne rozumiem, na SK podam danove priznanie, kde uvediem, prijem v DE, nezdanim a v DE podam tiez danove priznanie a tu zdanim? Ci? :( Lebo bola som na financnom urade v DE a tam mi dali vela tlaciv na vyplnenie, ze im to staci do maja...A ked budem vyplnat tlacivo v DE, tak tu mam zase uviest prijem na SK? Mam v tom uprimne gulas :(((
lulecko
14.02.12,22:04
ja mam podobny pripad.... Od septembra 2011 do januara 2012 som pracovala v Nemecku, riadne platila dane a vsetko ostatne. Danove priznanie za 2011 som podala na Slovensku a dane z Nemecka som nezdanila. No uz som spat na Slovensku a pracovnicka na DU v Nemecku mi nedala ziadne papiere na danove priznanie. Viete mi niekto poradit stranku kde by som si mohla vytlacit tlaciva a urobit si danove priznanie 2011 za Nemecko a poslat na DU postou prosim? Dakujem za info...