ZUZANAzNR
08.02.12,20:03
Dobrý deň.
Chcela by som sa informovať, či je povinnosť pre SZČO používať fiškálnu pokladnicu, pokiaľ nemá žiadne hotovostné príjmy do pokladnice, iba tie vlastné na hotovostné výdavky.
Nie som si ani celkom istá, či patrí do tej skupiny činností, pre ktoré je povinnosť ju používať: zaoberá sa predajom hmyzu.
Ďakujem.
Mila123
08.02.12,19:05
hmyzu? živého? :D
Zita5
08.02.12,19:09
.
§ 3
Povinnosť evidovať tržbu elektronickou
registračnou pokladnicou
(1) Podnikateľ je povinný evidovať tržbu v elektronickej
registračnej pokladnici bez zbytočného odkladu po
jej prijatí; túto povinnosť nemá podnikateľ, ktorý je
v likvidácii alebo na ktorého bol vyhlásený konkurz, okrem
podnikateľa, ktorý pokračuje v prevádzkovaní podniku
po vyhlásení konkurzu.4)


(2) Povinnosť evidovať tržbu podľa odseku 1 sa nevzťahuje
na
9. živých zvierat okrem akvarijných rybičiek, exotického
vtáctva, exotických zvierat, hadov, škrečkov,
morčiat a iných hlodavcov,
ZUZANAzNR
08.02.12,19:20
Takže nemá.... chvalabohu... chcela som písať aj na DÚ SR, ale akosi sa mi vrátil mail ako nedoručiteľný.
Tak vám veľmi pekne ďakujem.
Mija33
09.02.12,07:21
...takže na osobné vklady do pokladne /ak nemám povinnosť používať ERP/ nepotrebujem ERP? Dobre tomu rozumiem?...
seda
09.02.12,07:44
Podľa mňa sa nevzťahuje na vklady podnikateľa, len na príjem za predaj tovaru a služieb. Ja by som si chcela overiť, či chápem správne, že pri zabezpečovaní hudobných koncertov nie je povinnosť mať RP, je to správne? RP je potrebné mať len pri službách v prílohe č. 1 zákona 289/2008 Z.z.
marjankaj
09.02.12,07:51
...takže na osobné vklady do pokladne /ak nemám povinnosť používať ERP/ nepotrebujem ERP? Dobre tomu rozumiem?...
Akosi nerozumiem.
Ak pokladňu nemáš, tak kam chceš tú hotovosť vložiť?:eek:
Mija33
09.02.12,07:53
ERP nemám, nakolko robím e-shop, cez učet a dobierky, pri tomto druhu podnikania ju nemusím mať ale neaku hotovosť musím predsa mať na poštovné a nákup kanc.potrieb. A pri vkladaní osobného vkladu do pokladne ju nemusím mať? či?
marjankaj
09.02.12,08:12
ERP nemám, nakolko robím e-shop, cez učet a dobierky, pri tomto druhu podnikania ju nemusím mať ale neaku hotovosť musím predsa mať na poštovné a nákup kanc.potrieb. A pri vkladaní osobného vkladu do pokladne ju nemusím mať? či?

No ak tam ten osobný vklad nevieš dostať inak, tak si zaobstaraj aj tú ERP.:---
Ako si to tam vkladala doteraz?:confused:
Mija33
09.02.12,08:15
doteraz som nemala povinnosť mať ERP, vkladala so na PPD.
marjankaj
09.02.12,08:25
ERP nemám, nakolko robím e-shop, cez učet a dobierky, pri tomto druhu podnikania ju nemusím mať ale neaku hotovosť musím predsa mať na poštovné a nákup kanc.potrieb. A pri vkladaní osobného vkladu do pokladne ju nemusím mať? či?


doteraz som nemala povinnosť mať ERP, vkladala so na PPD.
Tak prečo to tak neurobíš aj teraz?
Mija33
09.02.12,08:31
chcela som si to overiť či to plati aj od 1.1.2012, dik
marjankaj
09.02.12,08:39
chcela som si to overiť či to plati aj od 1.1.2012, dik
Áno platí. Len nesmieš prijať tržbu v hotovosti od zákazníka. Ani ako úhradu faktúry v hotovosti.
ZUZANAzNR
12.04.12,06:00
No keď nemáš povinnosť používať ERP, tak používaš naďalej PPD a VPD tak ako doteraz bez zmeny.... Mne z daňového úradu odpísali napokon, že pri prednáškach nemám povinnosť používať ERP, tak logicky ten príjem dám do pokladnici len cez PPD.... ja to budem robiť tak.