margita170
09.02.12,08:39
Chcel som si rozšíriť živnosť o remeselnú činnosť - murár, momentálne podnikám v rámci voľnej živnosti v stavebníctve, absolvoval som rekvalifikačný kurz v vzdelávacej inštitúcií, ktorá má akreditáciu od MŠ SR, ukončil som ho teraz 01/2012, robil som záverečné skúšky + musel som doložiť že som absolvoval prax, a dostal som osvedčenie o absolvovaní, a na ŽU mi povedali že oni to neakceptujú, že potrebujem potvrdenie MŠ SR, MŠ SR sa ohradilo, že oni nič také nevydávajú a odporučili ma na MS Vnútra SR, a tí zase na MŠSR že oni vydávajú akreditácie na uvedený vzdelávací program, takže som vyhodil 300,--EUR a zatiaľ úplne nanič, viete niekto na koho sa mám obrátiť ? alebo si to osvedčenie môžem hodiť rovno do koša :(
Vopred ďakujem za akúkoľvek pomoc.
Danielle369
09.02.12,08:53
Zrejme Ešte k tomu potrebuješ absolvovať kvalifikačnú skúšku pred skúšobnou komisiou
margita170
09.02.12,13:11
ďakujem, a kto zostavuje skúšobnú komisiu ? resp. na koho sa mám obrátiť, vzdelávacia inštitúcia, kde som realizoval rekvalifikáciu, sa tvári že vydaním osvedčenia sa jej povinnosti splnili, a sú prekvapení že pre ŽU je to nedostatočné...
Indeed
09.02.12,13:15
Ty sa možeš vy..ať na ich skušobne komisie,

ked vieš murovať, omietať , pokladať dlažbu a obklad,

nauč sa armovať železo do deky /aby si vedel sam kde ake železo, aké pruty, aké hupy a aké strmienka idú, aj bez projektu/

nauč sa robiť krovy, spájanie a čapovanie trámov /tesarčinu/

zdokonaľuj sa v tom, a zarobíš také lóve, o akych sa hlupym uradnikom, v živote ani neprisnilo.
220870
09.02.12,13:23
Skúste sa spýtať na učnovských školách kde majú remeselný odbor murár.Tam vám možno budú vedieť poradiť.Niektoré školy robili posgraduálne(večerne) štúdium v tomto odbore.Poznám takých ľudí čo majú takto urobenú učňovku.To ,že máte nejaký priblblý papier o rekvalifikácii nieje nič.Niečo podobné nejaké osvedčenia pre živnostenské úrady vydávajú aj jednotlivé remeselné komory.
Danielle369
09.02.12,17:29
Kvalifikačná skúška


Žiadosť na vykonanie kvalifikačnej skúšky (písomná prihláška) sa podáva na Slovenskú živnostenskú komoru (Úrad SŽK), Nobelova ul. č. 18, Bratislava.

Uchádzač, ktorý podal písomnú prihlášku na kvalifikačnú skúšku a zaplatil úhradu za vykonanie skúšky (výšku úhrady stanovuje SŽK), dostane najneskôr 2 mesiace pred termínom konania skúšky od Slovenskej živnostenskej komory (prípadne krajskej zložky SŽK) oznámenie o mieste konania skúšky a skúšobný poriadok, v ktorom je uvedený okruh požadovaných teoretických vedomostí a praktických skúseností.

telef: 02 49231275....skús tam najprv zavolať, kde najbližšie pre teba robia skúšky
margita170
10.02.12,06:08
ďakujem za pomoc všetkým
Indeed ja to všetko viem robiť, len ja debil som chcel podnikať legálne a platiť dane a odvody, ale v tomto štáte sa to už nenosí ...
pre 220870-prelúskal som novelizáciu živnost. zákona od 1.1.2012, a vyzerá to tak, že páni poslanci zrušili paraf. 22 odst. už si nepamätám aký o odbornej spôsobilosti a záverečnej kvalifikačnej skúške, ale nie je to ničím nahradené ..., teda ak som to dobre pochopil so svojich iba stredoškolským vzdelaním :),
pre Dan - ďakujem idem tam napísať, a som zvedavý čo mi odpíšu
ak máte niekto skúsenosti sem s nimi, veľmi pekne ďakujem
margita170
10.01.13,10:00
Ahojte poraďáci, som tu opäť s témou rekvalifikačný kurz - murár, vie mi niekto povedať, ako si môžem momentálne na základe rekvalifikačného kurzu založiť remeselnú živnosť - murárstvo ? Krátka história: urobil som si rekvalifikačný kurz - murár, bohužiaľ ktorý skončil až 30.1.2012 kedy bola už v platnosti novelizácia ŽZ od 1.1.2012, ktorá rušila parag. o odbornej spôsobilosti res. o absolvovaní kvalifikačnej skúšky/ aj prax cca 6 mes., a nebola ničím nahradená, ďakujem za akékoľvek info..,
Danielle369
10.01.13,10:04
A na živnostenskom úrade ti čo povedali?...bol si tam teraz niekedy?
margita170
10.01.13,10:31
Osobne som tam nebol, písal som e-mail na Slovenskú živnostenskú komora, ale mŕtvy chrobák ...
margita170
14.01.13,11:28
Takže pokračujem, možno tiež niekto zháňa info. ohľadne založenie viazanej živnosti po rekvalif. kurze, odpísala mi SŽK, že budú robiť odborné skúšky na murárstvo cca tak za 2 mesiace, sú tak nejaké naťahovačky kvôli akreditácií s MŠ SR, stojí to 163,--EUR, prax 6-mesiacov je zrušená, okruh otázok pošlú dopredu, tak dúfam že to teraz výjde, po absolvovaní odbornej skúšky a následnom vystavení osvedčenia o odbornej spôsobilosti by nemalo brániť nič v rozšírení živnosti aj o remeselnú živnosť. Potvrdilo mi to aj živnostenské oddelenie v BA, tak hádam je to pravda. resp. som to dobre pochopil, ak viete niekto viac sem s tým :)
bodliak
14.01.13,11:40
Ešte 2 roky a kopať kanál bude môcť iba licencovaný kopáč s platným preukazom spôsobilosti a s kalibrovaným čakanom.
margita170
14.01.13,11:49
:confused: človeku je zlé z toho čo sa tu robí, aj chceš niečo robiť, oficiálne, sám, nezaťažovať štát, dokonca mu platiť dane ale nie ...
margita170
01.03.13,09:11
Priatelia už je to tu :), podávajte prihlášky na skúšku z OS, cena sa však zvýšila :(
http://www.szk.sk/uvodna-stranka/2013-02-15-skusky-na-overenie-odbornej-sposobilosti/