andy9
09.02.12,08:57
V auguste minulého roku mi skončil pracovný pomer u zamestnávateľa, u ktorého som pracovala 6 rokov.
V októbri sa mi podarilo zohnať si na mesiac brigádu.
Chcela som požiadať toho môjho pôvodného zamestnávateľa, aby mi vykonal výpočet dane z príjmov... a ročné zúčtovanie preddavkov na daň.
Odmietol ma s tým, že to vykonať môj posledný zamestnávateľ - a to mi zas odmietli tam, kde som brigádovala, že vraj to bola len brigáda a nie zamestnanie...
Kto má pravdu?
Čo hovorí zákon? Nebol v poslednej dobe menený?
Prosím o odpoveď, aby som nepremeškala termín.
Veľmi pekne vopred ďakujem

andrea
jacekova
09.02.12,07:58
môžeš požiadať ktoréhokoľvek z nich. nemôžu ťa odmietnuť.
Tweety
09.02.12,07:59
V auguste minulého roku mi skončil pracovný pomer u zamestnávateľa, u ktorého som pracovala 6 rokov.
V októbri sa mi podarilo zohnať si na mesiac brigádu.
Chcela som požiadať toho môjho pôvodného zamestnávateľa, aby mi vykonal výpočet dane z príjmov... a ročné zúčtovanie preddavkov na daň.
Odmietol ma s tým, že to vykonať môj posledný zamestnávateľ - a to mi zas odmietli tam, kde som brigádovala, že vraj to bola len brigáda a nie zamestnanie...
Kto má pravdu?
Čo hovorí zákon? Nebol v poslednej dobe menený?
Prosím o odpoveď, aby som nepremeškala termín.
Veľmi pekne vopred ďakujem

andrea

§ 38
Ročné zúčtovanie
(1) Zamestnanec, ktorý poberal zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti uvedené v § 5 a nepoberal príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43, pri ktorých uplatnil postup podľa § 43 ods. 7, môže najneskôr do 15. februára roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia písomne požiadať o vykonanie ročného zúčtovania z úhrnnej sumy zdaniteľnej mzdy od všetkých zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane, 122) posledného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) u ktorého si uplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus.
andy9
09.02.12,08:03
...práve dnes ráno ma odmietla účtovníčka z firmy, kde som 6 rokov pracovala. Ako môžem postupovať ďalej?
mmilka
09.02.12,08:07
Pracovala som s účtovníčkami dlhé roky, im na školeniach vtĺkajú do hlavy, aby nerobili nič "navyše".
Treba len trvať na svojom a pôjde to.
Erislava
09.02.12,08:13
Ak si mala pri tej brigáde podpísané vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej časti, tak Ti musia robiť RZD ony , ak si u nich dáš žiadosť, vtedy ho nemôže robiť Tvoj prvý zamestnávateľ. Ak si to vyhlásenie pri brigáde nepodpisovala, tak môžeš požiadať prvého zamestnávateľa, urob tak do 15.2.2012 a dolož mu potvrdenie o príjme, nemôže Ťa odmietnuť. Ak si nemala vyhlásenie podpísané ani u jedného, požiadať môžeš ktoréhokoľvek.
andy9
09.02.12,08:14
Našej personalistke som poslala mail, že žiadam firmu, aby mi vykonali výpečet dane atď... - lebo u nás to je tak, že nemôžem priamo osloviť účtovníčku, lebo konateľ si to "neželá". Máme požiadavky na účtovníčku dávať personalistke, lebo účtovníčka je externá a nie je tam ani každý deň. Ale to je mi v podstate jedno.
Keďže aj teraz brigádujem, tak som si dovolila nečakať ráno na personalistku, lebo bz som pol dňa premárnila čakaním na ňu a cestou z jedného konca BA na druhý koniec, dovolila som si osloviť priamo účtovníčku, ktorá ma odbila s tým, že to má robiť posledný zamestnávateľ. Keďže sa v zákonníku práce nevyznám, neviem jej argumentovať.
Prosím povedzte, aké mám v tomto prípade možnosti.
Ona mi tvrdí, že zákon bol v roku 2011 novelizovaný - čo ja viem - ja potrebujem vykonať včas v lehote danej zákonom tento úkon a nemám nervy už na tieto žabomyšie vojny...
Vraj nevie, či ma vie nahrať do počítača alebo nie.
Takéto hlúposti mi hovorí.
Čo ja s tým mám?!
Tweety
09.02.12,08:16
Našej personalistke som poslala mail, že žiadam firmu, aby mi vykonali výpečet dane atď... - lebo u nás to je tak, že nemôžem priamo osloviť účtovníčku, lebo konateľ si to "neželá". Máme požiadavky na účtovníčku dávať personalistke, lebo účtovníčka je externá a nie je tam ani každý deň. Ale to je mi v podstate jedno.
Keďže aj teraz brigádujem, tak som si dovolila nečakať ráno na personalistku, lebo bz som pol dňa premárnila čakaním na ňu a cestou z jedného konca BA na druhý koniec, dovolila som si osloviť priamo účtovníčku, ktorá ma odbila s tým, že to má robiť posledný zamestnávateľ. Keďže sa v zákonníku práce nevyznám, neviem jej argumentovať.
Prosím povedzte, aké mám v tomto prípade možnosti.
Ona mi tvrdí, že zákon bol v roku 2011 novelizovaný - čo ja viem - ja potrebujem vykonať včas v lehote danej zákonom tento úkon a nemám nervy už na tieto žabomyšie vojny...
Vraj nevie, či ma vie nahrať do počítača alebo nie.
Takéto hlúposti mi hovorí.
Čo ja s tým mám?!
Nemáš, to sú jej problémy, pozri si príspevok od Erislavy a podľa toho postupuj.
tictac7
09.02.12,08:16
Pracovala som s účtovníčkami dlhé roky, im na školeniach vtĺkajú do hlavy, aby nerobili nič "navyše".
Treba len trvať na svojom a pôjde to.

mimotemy heeej? ...tak pevne verím, že tu od nás nikdy nebudeš chcieť žiadnu radu....
andy9
09.02.12,08:17
žiadne vyhlásenie som na brigáde nepodpisovala. Zarobila som tam za 10 hodín práce nejakých 30 eur dokopy... To je smiešne, čo so mnou robia.
Tweety
09.02.12,08:20
žiadne vyhlásenie som na brigáde nepodpisovala. Zarobila som tam za 10 hodín práce nejakých 30 eur dokopy... To je smiešne, čo so mnou robia.
Ak si teda NČ neuplatňovala, žiadosť podaj predch. zamestnáv., musia ju akceptovať. Mail nestačí, musí to byť tak, ako uvádzam žiadosť. Na stránke drsr. ju nájdeš.
jacekova
09.02.12,08:28
nepíš mail, pošli rovno do firmy kde si pracovala 6 rokov poštou doporučene vyplnenú žiadosť o RZD a potvrdenie z brigády. musia to akceptovať ale treba to stihnúť do 15.2.2012
Zdenka 0705
09.02.12,08:30
andy9
09.02.12,08:43
Ďakujem Vám všetkým za rady a za pomoc :)
Práve som sa dozvedela, že účtovníčka "bola nahnevaná" že som neriešila vec cez personalistku ale priamo s ňou... ale že to RZD urobí. No hurá.
Nebudem sa pozastavovať už asi nad ničím... ten ľudský faktor je fakt niekedy na dve veci...