Kacenka
02.02.06,06:51
Ďakujem velmi pekne za vaše odozvy:) Prosím pomôžte mi. Dávam prvýkrat otázku neviem či dobre. Môj problém: s.r.o. kúpila HIM-budovu aj s pozemkom kúpnou zmluvou za 1,--Sk. Súdno-znalecký posudok je na 1 mil. Sk. Ako zaúčtovať? Odpisovať?
Marianna01
05.02.06,16:27
Tak toto je veľmi zaujímavé! Kde sa dá miliónová budova kúpiť za korunu?
:D
Ináč, zaradiť by si mala v obstarávacej cene - t. j. kúpna cena + náklady na obstaranie budovy. Ak to presiahne 30tis, zaradila by som to bez problémov. Ale takto som si nie istá, čo s tým, ako to zostane na tej korune. Neviem si totiž predstaviť odpisovať korunu 20 rokov...:D

Malo by sa to rovno zaradiť do majetku a vytvárať len účtovné odpisy? V OC=1,-? No, aj to je cesta. Snáď sa ešte niekto pripojí.
Tweety
05.02.06,17:01
[QUOTE=Marianna01]Tak toto je veľmi zaujímavé! Kde sa dá miliónová budova kúpiť za korunu?
Nečítaš tlač, mnoho chytrákov tak prišlo k majektu.:eek:
Kacenka
06.02.06,05:41
Firma kúpila výrobnú halu, ktorá je zaúčtovaná na 042. Technický zhodnocovala túto halu a ešte pokračuje v jej úpravach. Technické zhodnotenie je tiež účtované správne na 042. Vklad do katastra bol 21.03.2005. No a ja som nastúpila v januári a zistila som, na základe odsúhlasenia zostatkov, že nemali zaúčtovanú faktúru z roku 2004 na čiastku 124 950,--Sk, ktorá sa týka uvedenej výrobnej haly-vykonané stavebné práce. ZD 105 000,- DPH 19 950,--Sk. Prosím ako to vysporiadať. :)