hownival
09.02.12,13:38
Zdravim,

prislo mi Predvolanie svedka z nasej "fizlarne" vo veci vysluchu svedka. Mam niekolko otazok, ak viete poradit, ocenim:

1. Na predvolani je zly datum, rok 2011 miesto 2012 - je mozne povazovat to za dovod na to, aby som sa nedostavil, kedze nemam stroj casu? Resp. je mozne pozadovat vystavenie noveho predvolania?

2. Mam narok vediet, v akej veci mam svedcit? Absolutne netusim o co ide a potrebujem sa patricne pripravit. Na papieri nie je nic uvedene. Neviem o tom, ze by som bol svedkom niecoho.

3. Kdesi som cital odporucanie, dostavit sa na vysluch s pravnikom. Neviete priblizne kolko takyto spas stoji? Pravnika som nikdy neplatil, takze neviem.

Dakujem
Excise Duty
09.02.12,12:47
Choď tam a pre istotu si zober aj zubnú kefku...
GabiZ
09.02.12,12:47
Predvolanie vám bolo doručené doporučeným listom predpokladám, takže doklad o tom, že ste ho prevzali polícia bude mať. Moc s dátumom nenašpekulujete, mohli sa pomýliť, stáva sa. Ak sa nedostavíte na výsluch, môžu vás predvolať druhý krát a ak sa úmyselne budete chcieť vyhnúť výsluchu, môžu vás dať predviesť. V predvolaní býva uvedený § príslušného zákona, o akú vec ide. Ak chcete vedieť viac, môžete zavolať príslušnému vyšetrovateľovi (telefónny kontakt je tam uvedený) a informovať sa. Podľa toho, o akú záležitosť sa jedná sa potom rozhodnete, či pôjdete na výsluch s právnikom alebo nie.
hownival
09.02.12,15:10
Predvolanie vám bolo doručené doporučeným listom predpokladám, takže doklad o tom, že ste ho prevzali polícia bude mať. Moc s dátumom nenašpekulujete, mohli sa pomýliť, stáva sa. Ak sa nedostavíte na výsluch, môžu vás predvolať druhý krát a ak sa úmyselne budete chcieť vyhnúť výsluchu, môžu vás dať predviesť. V predvolaní býva uvedený § príslušného zákona, o akú vec ide. Ak chcete vedieť viac, môžete zavolať príslušnému vyšetrovateľovi (telefónny kontakt je tam uvedený) a informovať sa. Podľa toho, o akú záležitosť sa jedná sa potom rozhodnete, či pôjdete na výsluch s právnikom alebo nie.


Predvolanie mi samozrejme bolo dorucene do vlastnych ruk. Ja sa nesnazim nikomu popriet, ze som ho dostal, to som nenapisal. Pytam sa, ci mozem z pravneho hladiska vyzadovat vystavenie noveho terminu, kedze datum je zly. Nemozem sa dostavit v roku 2011 a bohuzial, nie je to moja chyba. Taktiez nie je moja chyba, ze dotycni nevedia citat po sebe.

Ak sa nedostavim bez udania dovodu, mozu ma predviest, to tam je aj uvedene. Nie som blby, aby som o tejto chybe a mojom rozhodnuti vopred neupovedomil dotycneho policajta. Ja sa vsak pytam, ci sa na toto mozem odvolat a povazovat to za dovod, pre ktory sa nemusim dostavit. Ked ma oficialne vyzyvaju, maju tam mat spravny datum.

Ja som sa tiez mohol pomylit a niekoho len tak omylom zastrelit a nikto mi to neprepaci. (netvrdim, ze som to spravil samozrejme:)

Co sa tyka paragrafu, nic tam nemam uvedene. Iba udaje kam mam ist, kvoli comu (vysluch) ,cas a moje udaje. Potom nasleduje len poucenie.

Mate nejake info, kolko si pravnici beru na hodinu +/-?
Mila123
09.02.12,15:16
a odkiaľ, že si?
mattto
09.02.12,15:17
Predvolanie mi samozrejme bolo dorucene do vlastnych ruk. Ja sa nesnazim nikomu popriet, ze som ho dostal, to som nenapisal. Pytam sa, ci mozem z pravneho hladiska vyzadovat vystavenie noveho terminu, kedze datum je zly. Nemozem sa dostavit v roku 2011 a bohuzial, nie je to moja chyba. Taktiez nie je moja chyba, ze dotycni nevedia citat po sebe.

Ak sa nedostavim bez udania dovodu, mozu ma predviest, to tam je aj uvedene. Nie som blby, aby som o tejto chybe a mojom rozhodnuti vopred neupovedomil dotycneho policajta. Ja sa vsak pytam, ci sa na toto mozem odvolat a povazovat to za dovod, pre ktory sa nemusim dostavit. Ked ma oficialne vyzyvaju, maju tam mat spravny datum.

Ja som sa tiez mohol pomylit a niekoho len tak omylom zastrelit a nikto mi to neprepaci. (netvrdim, ze som to spravil samozrejme:)

Co sa tyka paragrafu, nic tam nemam uvedene. Iba udaje kam mam ist, kvoli comu (vysluch) ,cas a moje udaje. Potom nasleduje len poucenie.

Mate nejake info, kolko si pravnici beru na hodinu +/-?

si predvolaný ako svedok, advokáta nepotrebuješ, je tam 2011 miesto 2012, nič sa nestalo, neslovičkár.

na jednej strane majú všetci plné huby prieťahov v konaní, nečinnosť OČTK..., na druhej strane špekulujú ako sa vyhnúť povinnostiam. Keď budeš oznamovateľ TČ a v tvojej veci bude svedok vymýšľať, lebo je tam napísané 2011 miesto 2012, pochopíš
hownival
09.02.12,15:23
Slovickarit budem. Ked povies pred fizlom blbost, doplatis na to. Vzdy sa chytia niecoho. Budu teda doplacat aj oni za to, ze nevedia po sebe citat. Preboha, je to oficialny dokument, nie nejaky pozdrav do schranky od suseda. Keby tam bolo 2013 tak akoze co? Odkial by som mal vediet, ze to naozaj nie je 2013?
hownival
09.02.12,15:24
Pytam sa na pravne hladisko a nie na to, kto si co o tom mysli. Ocenim teda nazor niekoho, kto ma v tomto smere vedomosti. Dakujem
hownival
09.02.12,15:25
Trnava
Mila123
09.02.12,15:26
si mimo môjho zapadákova.......
misoft
09.02.12,15:27
Zdravim,

prislo mi Predvolanie svedka z nasej "fizlarne" myslel si asi OO PZ vo veci vysluchu svedka. Mam niekolko otazok, ak viete poradit, ocenim:

1. Na predvolani je zly datum, rok 2011 miesto 2012 - je mozne povazovat to za dovod na to, aby som sa nedostavil, kedze nemam stroj casu? Resp. je mozne pozadovat vystavenie noveho predvolania? Aj ja ešte niekedy napíšem 2011 - kúrňa - šak sa trochu pomýlili. Ak ti to z osobných dôvodov nevyhovuje - na predvolanké je aj také čosi, aby si to včas oznámil!

2. Mam narok vediet, v akej veci mam svedcit? Šak sa tam dozvieš! Absolutne netusim o co ide a potrebujem sa patricne pripravit A na čo?. Na papieri nie je nic uvedene. Neviem o tom, ze by som bol svedkom niecoho.A dozvieš sa - ak si tam nebol, alebo sa nepamätáš - jednoducho im povieš, že si si nie vedomý o svojej prítomnosti na inkrominovanom mieste, prípadne, že si na nič nespomínaš.

3. Kdesi som cital odporucanie, dostavit sa na vysluch s pravnikom Pre svedka paranoja, pre obvineného nutnosť - ty si svedok - tak na kieho ďasa ti je právnik.. Neviete priblizne kolko takyto spas stoji? Pravnika som nikdy neplatil, takze neviem.

Dakujem.
lujza.j
09.02.12,15:40
si nejaký hustý!! hovnilal.....
hownival
09.02.12,15:41
"Aj ja ešte niekedy napíšem 2011 - kúrňa - šak sa trochu pomýlili. Ak ti to z osobných dôvodov nevyhovuje - na predvolanké je aj také čosi, aby si to včas oznámil!"

"Pre svedka paranoja, pre obvineného nutnosť - ty si svedok - tak na kieho ďasa ti je právnik.."

1. Opakujem, ze na toto som sa nepytal, chcem to mat oficialne a spravne. "Sak sa trochu pomylili" ?? Nesranduj, chudatka male sa trosku pomylili? Nuz, aj ja som sa minule trosku pomylil, ked som vosiel do zakazu vjazdu a dostal od nich pokutu.

2. Svojou vypovedou by som mohol uskodit osobe , o ktorej mam svedcit (a som presvedceny o jej nevine) resp. uskodit sebe a prave preto chcem pravnika a pripravu. Toto je vysluch na fizlarni, nie spoved u farara. Beriem to vazne.

Mas tam moznost citovat a odpovedat individualne na konkretny uryvok. "Na kieho dasa" to pises rovno do tej citacie?
hownival
09.02.12,15:43
Co z toho vyplyva? :) Odkial si ty?
mattto
09.02.12,15:49
1. Opakujem, ze na toto som sa nepytal, chcem to mat oficialne a spravne. "Sak sa trochu pomylili" ?? Nesranduj, chudatka male sa trosku pomylili? Nuz, aj ja som sa minule trosku pomylil, ked som vosiel do zakazu vjazdu a dostal od nich pokutu.

2. Svojou vypovedou by som mohol uskodit osobe , o ktorej mam svedcit (a som presvedceny o jej nevine) resp. uskodit sebe a prave preto chcem pravnika a pripravu. Toto je vysluch na fizlarni, nie spoved u farara. Beriem to vazne.

pozeráš príliš amerických filmov. Máš pravdu, porušili tvoje práva, to sa nemôže nechať tak. Choď za nimi a povedz im, že tam majú zlý dátum, teatrálne roztrhaj pred nimi predvolanie a prvému príslušníkovi papieriky fukni do tváre. Pri odchode krič: "kým sa prestanete mýliť, kým sa nenaučíte písať, nečakajte ma" :D

bože, nerob z toho akčňák s B. Willisom, choď tam, odpovedaj na otázky, povedz pravdu a máš za tým
hownival
09.02.12,15:51
dik.. lujlal
SamuelSK
09.02.12,16:04
Tak tam chod a ked na teba budu chciet nieco nasit, bud ticho a povedz ze bez pravnika ani slovo...

Ja by som tam isiel uz len zo zvedavosti :D

Uprimne, ak mas kreativitu na fore, preco nie aj na policii ? ;)
hownival
09.02.12,16:09
na jednej strane majú všetci plné huby prieťahov v konaní, nečinnosť OČTK..., na druhej strane špekulujú ako sa vyhnúť povinnostiam. Keď budeš oznamovateľ TČ a v tvojej veci bude svedok vymýšľať, lebo je tam napísané 2011 miesto 2012, pochopíš

Neviem v akej veci mam svedcit. Mam podozrenie, ze sa ma niekto snazi cielene dostat do problemov, mna i moju rodinu. Ale to tu preberat nebudem. Ak by som vedel, ze mam ist svedcit pre spravodlivost, urcite by som "nevymyslal" a zostalo by to pri zartovani o tom, aki su fizli sprosti. Takze tak.
hownival
09.02.12,16:12
Heh nie, ja im to pisomne a oficialne oznamim.
hownival
09.02.12,16:13
Som viacmenej rozhodnuty ist tam z pravnikom, hned ako sa dozviem vec (za predpokladu, ze mi to povedia). S tym suvisi otazka, ci mam na to narok.
hownival
09.02.12,16:14
*s pravnikom
buchač
09.02.12,16:17
Zdravim,
prislo mi Predvolanie svedka z nasej "fizlarne" vo veci vysluchu svedka. Mam niekolko otazok, ak viete poradit, ocenim:

1. Na predvolani je zly datum, rok 2011 miesto 2012 - je mozne povazovat to za dovod na to, aby som sa nedostavil, kedze nemam stroj casu? Resp. je mozne pozadovat vystavenie noveho predvolania?

2. Mam narok vediet, v akej veci mam svedcit? Absolutne netusim o co ide a potrebujem sa patricne pripravit. Na papieri nie je nic uvedene. Neviem o tom, ze by som bol svedkom niecoho.

3. Kdesi som cital odporucanie, dostavit sa na vysluch s pravnikom. Neviete priblizne kolko takyto spas stoji? Pravnika som nikdy neplatil, takze neviem.

Dakujem


"Aj ja ešte niekedy napíšem 2011 - kúrňa - šak sa trochu pomýlili. Ak ti to z osobných dôvodov nevyhovuje - na predvolanké je aj také čosi, aby si to včas oznámil!"

"Pre svedka paranoja, pre obvineného nutnosť - ty si svedok - tak na kieho ďasa ti je právnik.."

1. Opakujem, ze na toto som sa nepytal, chcem to mat oficialne a spravne. "Sak sa trochu pomylili" ?? Nesranduj, chudatka male sa trosku pomylili? Nuz, aj ja som sa minule trosku pomylil, ked som vosiel do zakazu vjazdu a dostal od nich pokutu.

2. Svojou vypovedou by som mohol uskodit osobe , o ktorej mam svedcit (a som presvedceny o jej nevine) resp. uskodit sebe a prave preto chcem pravnika a pripravu. Toto je vysluch na fizlarni, nie spoved u farara. Beriem to vazne.

Mas tam moznost citovat a odpovedat individualne na konkretny uryvok. "Na kieho dasa" to pises rovno do tej citacie?
1. ...hypotetická otázka ...hypotetická odpoveď ...dátum ( povedzme , že chybný ) nie je predsa dôvodom aby si sa nedostavil na výsluch ...zákon nepočíta s ľudskou neomylnosťou ...
Nevraviac už aj o tom , že neznalosť zákona neospravedlňuje ....TY MUSÍŠ iniciatívu vyvíjať a môže si nadávať koľko len chceš ...
Ak nedôjdeš , môžeš počítať aj so zákonom č. 171/1993 Z. z. o Policajnom zbore § 17 – Oprávnenosť požadovať vysvetlenie

2...tušíš , alebo netušíš ....toť otázka ........ale odpoveď je rozporuplná .....

3. ...právnik sa riadi podľa iných zákonov , tj, Zákon o advokácii č. 586/2003 Z. z. Odmena advokáta § 24






...toto som dlho nepoužil ...;)

Lepšie je to posrať podľa svojho , ako Ti niekedy poradia druhí ......:---
hownival
09.02.12,16:23
Lepšie je to posrať podľa svojho , ako Ti niekedy poradia druhí ......:---


Svata pravda ;-)
SamuelSK
09.02.12,16:26
Skusal si tam zavolat? :)
buchač
09.02.12,16:30
...toto som dlho nepoužil ...;)

Lepšie je to posrať podľa svojho , ako Ti niekedy poradia druhí ......:---


Svata pravda ;-)

Tiež si myslím ........cestou na FIZLÁREŇ sa zastav v drogérke a kúp si 1 - 2 kotúčiky toaleťáku .....zíde sa Ti ...a mysli aj na právnika - pre istotu...:---:D
misoft
09.02.12,16:57
Mam narok vediet, v akej veci mam svedcit? Absolutne netusim o co ide a potrebujem sa patricne pripravit. Na papieri nie je nic uvedene. Neviem o tom, ze by som bol svedkom niecoho.

Len tak bokom: cca pred 2 rokmi mi tiež prišlo predvolanie na OO PZ vo veci podania vysvetlenia - bodka. Šiel som - tam som sa to dozvedel a podal vysvetlenie - celkovo som tam bol 10 minút.
Pýtali sa či poznam majiteľa určitého vozidla EČV? - nepoznám; či poznám toto vozidlo? - parkuje neďaleko môjho bydliska; bol som prítomný pri dopravnej nehode dňa .....? - nebol; kde som bol v tej dobe? - to je moja súkromná vec, nie som na to povinný odpovedať. Spísali - podpísal som a šiel som. Basta. Do ničoho som sa nenamočil, nikoho som nenamočil - asi tak!
hownival
09.02.12,17:38
Len tak bokom: cca pred 2 rokmi mi tiež prišlo predvolanie na OO PZ vo veci podania vysvetlenia - bodka. Šiel som - tam som sa to dozvedel a podal vysvetlenie - celkovo som tam bol 10 minút.
Pýtali sa či poznam majiteľa určitého vozidla EČV? - nepoznám; či poznám toto vozidlo? - parkuje neďaleko môjho bydliska; bol som prítomný pri dopravnej nehode dňa .....? - nebol; kde som bol v tej dobe? - to je moja súkromná vec, nie som na to povinný odpovedať. Spísali - podpísal som a šiel som. Basta. Do ničoho som sa nenamočil, nikoho som nenamočil - asi tak!

Ok. Takze mal si tam presne uvedene doslova "podanie vysvetlenia" ?
hownival
09.02.12,17:39
Skusal si tam zavolat? :)

Bolo by naivne si mysliet, ze mi tuto informaciu povedia do telefonu.
misoft
09.02.12,17:42
Podanie vysvetlenia, podanie svedectva - skoro rovnaké. V oboch prípadoch podávaš nejaké vysvetlenie, svedectvo. U vysvetlenia je o to horšie, že sa tam s tebou počíta ako s účastníkom (bol pri tom), kým u svedectva len ako zo svedkom (videl to).
hownival
09.02.12,17:46
Podanie vysvetlenia, podanie svedectva - skoro rovnaké. V oboch prípadoch podávaš nejaké vysvetlenie, svedectvo. U vysvetlenia je o to horšie, že sa tam s tebou počíta ako s účastníkom (bol pri tom), kým u svedectva len ako zo svedkom (videl to).

Dakujem za info.
buchač
09.02.12,17:48
Bolo by naivne si mysliet, ze mi tuto informaciu povedia do telefonu.

...volal si v tej svojej bohapustej naivite , presvedčený o svojej pravde naivnej ?????

...naivista ....
lujza.j
09.02.12,19:14
Bolo by naivne si mysliet, ze mi tuto informaciu povedia do telefonu.
už som to tu raz písala z taktického hľadiska som tieto inf. predvolanému nehovorila, pokiaľ hrozil neúspech vo vyšetrovaní.
viktorviktor
09.02.12,20:58
hownival (http://www.porada.sk/member.php?u=260969)
keďže z predvolania nemáš jasno kedy máš (mal si) prísť, sadni a pošli doporučené oznámenie, (pošlú po teba auto), na všetko ostatné sa môžeš sťažovať, zavolaj advokátovi a spýtaj sa dobrá rada niečo stojí, čo chceš zadarmo

http://www.porada.sk/images/porada_style/statusicon/user-offline.png
misoft
10.02.12,15:54
Bolo by naivne si mysliet, ze mi tuto informaciu povedia do telefonu.
Nie je to ich povinnosťou.
hubatá
10.02.12,16:07
Na predvolaní by mal byť uvedený paragraf .... či sa mýlim?
misoft
10.02.12,17:21
V tomto prípade (myslím podanie svedectva) - § nemusí byť uvedený - podáva svedectvo na OO PZ, teda orgánom činným v trestnom konaní, vyšetrovateľom - tí ešte predsa nemusia vedieť, čo sa z toho (aký §) vykľuje.
Inak by to bolo, ak by bol predvolaný ako svedok na pojednávanie v tr. veci - tam sa už § uvádza.
mmmm1
10.02.12,17:37
veď keď nevieš,že čo ideš svedčiť ale vieš, že si nebol svedkom vraždy, znásilnenia,havárie,krádeže, prepadnutia,podvodu tak čo riešiš? Pôjdeš,povedia.Ale dúfam, že to tu potom napíšeš, keď je tu o tom taka debata.U susedov môžu riešiť manželské problémy, tak si ťa zavolali, že či si niečo nepočul, napríklad.Veď kým ti nepríde predvolanka ako obvinenému, tak je to v pohode myslím.
cloe
10.02.12,17:54
V minulom roku som dostala tiež predvolanie svedka. Zavolala som na tel. č., čo tam bolo uvedené a povedali mi do telefónu o čo sa jedná.
Jednalo sa o bývalého zamestnanca už neexistujúcej firmy, kde som bola pred tým hlavnou účtovníčkou.
Zobral si nejakú pôžičku, ktorú nesplácal a mal voľajaké potvrdenie o príjme, ktoré mu niekto podpísal.
Tak sa ma pýtali, či si na takého zamestnanca spomínam a či nepoznám nejakú pani XY, ktorá bola podpísaná na tom potvrdení. Tak som im povedala, čo som si pamätala / týkalo sa to obdobia pred 12 rokmi !!!/ a to bolo všetko. Bola som tam tak 15 minút.