joksi
09.02.12,13:55
Dobrý deň,

Poprosím vás o radu čo všetko mám vyplniť ohľadom daní, daňové úrady rušili a bohužial nik na informáciách čo by poradil, do konca augusta 2011 som bol zamestnaný u jedného zamestnávateľa viacej rokov čiže vždy sa o tieto veci staralo personálne oddelenie, čiže od 1.9 som evidovaný na úrade práce kde poberám podporu v nezamestnanosti do konca februára, každý rok som len začiatkom Januára dostal potvrdenie o príjmoch a do mesiaca mi z personálneho prišlo ročné zúčtovanie preddavkov na daň, tiež som vypisoval žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov a vypisoval tlačivo na darovanie 2 % organizáciám a tiež vyhlásenie na zdanenie príjmov no mám v tom úplný miš-maš čo kedy a ko, kedže doteraz som sa s tým nestretol, počul som že ak do 15.2 požiadam bývalého zamestnávateľa on má povinnosť všetko toto zabezpečiť, v mesiaci október som bol 3 dni na brigáde, suma nepresiahla stanovenú sumu 139 € brutto ale bola 136,29 €z toho úhrn preddavkov na daň 25,89 €, bola to riadna brigáda cez agentúru, ktorá mi pred týždňom poslala potvrdenie o príjmoch, bola to dohoda o vykonaní práce, stačí ak zašlem doporučene potvrdenie o príjmoch od bývalého zamestnáateľa a potvrdenie od agentúry za brigádu svojmu zamestnávateľovi a ten to vybaví alebo agentúre - tam som bol naposledy síce iba 3 dni.

ďakujem veľmi pekne
veronikasad
09.02.12,12:56