DR21
09.02.12,16:00
Dobrý deň,
chcela by som poradiť, či si môže SZČO, ktorá vykonáva prácu v Holandsku účtovať počas práce zahraničné stravné + vreckové za rok 2011 do daňových výdavkov v jednoduchom účtovníctve.
ďakujem
Tweety
09.02.12,15:36
Dobrý deň,
chcela by som poradiť, či si môže SZČO, ktorá vykonáva prácu v Holandsku účtovať počas práce zahraničné stravné + vreckové za rok 2011 do daňových výdavkov v jednoduchom účtovníctve.
ďakujemMôže, len podotýkam, že vreckové podlieha dani - PÚ, resp. v JÚ je VNZD.
Ingrid Ondruskova
09.02.12,15:49
momentálne dávam dokopy účto manželovi-SZČO- za rok 2011
Ingrid Ondruskova
09.02.12,15:50
momentálne dávam dokopy účto manželovi -SZČO- za rok 2011...vtedy to ešte platilo pokiaľ viem po starom, t.j. dať diéty v zahraničí do nákladov a nič neriešiť???
Tweety
09.02.12,15:52
momentálne dávam dokopy účto manželovi -SZČO- za rok 2011...vtedy to ešte platilo pokiaľ viem po starom, t.j. dať diéty v zahraničí do nákladov a nič neriešiť???Diéty áno, tie sa nemenili, ale už od 1.1.2011 bola tá zmena vo vreckovom.
Mila123
09.02.12,15:52
Môže, len podotýkam, že vreckové podlieha dani.
pri szčo vreckové je nedaňový výdavok, resp. neúčtuje sa o vreckovom......
Ingrid Ondruskova
09.02.12,15:59
Diéty áno, tie sa nemenili, ale už od 1.1.2011 bola tá zmena vo vreckovom.
Ďakujem za odpoveď, v praxi to znamená, že pár dní v roku manžel odpracuje v Maďarsku,
nárok /diéty/je napr.:39,-EUR/deň + nárok na vreckové, čiže 39,-EUR do nákladov a vreckové odaniť ako príjem??
Tweety
09.02.12,16:01
Ďakujem za odpoveď, v praxi to znamená, že pár dní v roku manžel odpracuje v Maďarsku,
nárok /diéty/je napr.:39,-EUR/deň + nárok na vreckové, čiže 39,-EUR do nákladov a vreckové odaniť ako príjem??

Áno, stravné je VOZD, vreckové VNZD(alebo nepriznávať, neúčtovať)
Janina7
14.02.12,20:48
A ako to bude s dietami za služobné cesty po SR u živnostníka podnikajúceho ako servisný technik. Jedná sa o cestovné náhrady za rok 2011. Bude si môcť uplatniť diety tak ako zamestnanec, čiže za odpracov. 5-12 hod. 3,80 EUR, od 12-18hod. 5,70 EUR, nad 18 hod. 8,80 EUR alebo si bude môcť do VOZD dať sumu maximálne do výšky 3,80? Ďakujem za skoré odpovede.
janapill
15.02.12,06:15
Áno, stravné je VOZD, vreckové VNZD(alebo nepriznávať, neúčtovať)
A treba to nejako zdokladovať, že tam naozaj bol?? Alebo si len spravím vyúčtovanie cest.náhrad a napočítam to stravné v zahraničí???
ďakujem
Tweety
15.02.12,06:18
A treba to nejako zdokladovať, že tam naozaj bol?? Alebo si len spravím vyúčtovanie cest.náhrad a napočítam to stravné v zahraničí???
ďakujem
Ak tam skutočne bol, tak s dokladmi nemá problém, ak nebol, potom o ZPC nemôže ani účtovať.
Ivana P.
28.02.12,10:37
Dobrý deň,
robím prvýkrát daňové priznanie pre szčo a chcem sa opýtať, tento živnostník pracoval v Čechách pre slovenskú firmu. Chcem sa spýtať na uplatnenie cestovných náhrad, necestoval vlastným autom, ale ževraj sa dajú uplatniť diéty - avšak za stravné tiež nemá doklad a v uplatňovaní vreckového nastali od 1.1.2011 nejaké zmeny. Čo si môže tento živnostník uplatniť čo sa týka cestovných náhrad, diét, keď pracoval v Českej republike?
Ďakujem pekne.
juskam
01.03.12,18:04
Dobrý večer,
chcela by som sa opýtať, mam 2. prípady SZČO v zahraničí.
1. Pracuje pre slovenskú firmu v zahraničí, časť roka bol v Rakusku, časť roka v Maďarsku a časť roka na SR, - môžem mu davať diety podľa jednotlivých krajin, v SR mu tiež môžem uplatnovať stravné za každy deň keď dochádzal na pracovisko denne.
2. SZČO časť roka pracoval pre slov. firmu v Rakúsku a časť roka pre dánsku firmu v Dánsku. Použivala vlastné auto, môžem mu k diétam uplatňovať aj cestovné náhrady za PHL a auto.
Je nejaký rozdiel v tom, či SZČO celý rok pracuje pre jednú firmu alebo viac firiem pri uplatňovaní diét?
Silkov
04.03.12,08:03
Cestovný príkaz (zahr. stravné SZČO) sa účtujú v JU cez ID?
ego.mc
04.03.12,12:42
Dobrý deň,
robím prvýkrát daňové priznanie pre szčo a chcem sa opýtať, tento živnostník pracoval v Čechách pre slovenskú firmu. Chcem sa spýtať na uplatnenie cestovných náhrad, necestoval vlastným autom, ale ževraj sa dajú uplatniť diéty - avšak za stravné tiež nemá doklad a v uplatňovaní vreckového nastali od 1.1.2011 nejaké zmeny. Čo si môže tento živnostník uplatniť čo sa týka cestovných náhrad, diét, keď pracoval v Českej republike?
Ďakujem pekne.
Môže si uplatniť stravné (bez jeho dokladovania) vypočítané podľa zákona o cestovných náhradách, ďalej všetky zdokladovateľné výdavky súvisiace s pracovnými cestami (napr. cestovné, ubytovanie). :)
ego.mc
04.03.12,12:50
Dobrý večer,
chcela by som sa opýtať, mam 2. prípady SZČO v zahraničí.
1. Pracuje pre slovenskú firmu v zahraničí, časť roka bol v Rakusku, časť roka v Maďarsku a časť roka na SR, - môžem mu davať diety podľa jednotlivých krajin, v SR mu tiež môžem uplatnovať stravné za každy deň keď dochádzal na pracovisko denne. Áno.
2. SZČO časť roka pracoval pre slov. firmu v Rakúsku a časť roka pre dánsku firmu v Dánsku. Použivala vlastné auto, môžem mu k diétam uplatňovať aj cestovné náhrady za PHL a auto. Áno.
Je nejaký rozdiel v tom, či SZČO celý rok pracuje pre jednú firmu alebo viac firiem pri uplatňovaní diét?
Zákon nerieši to, pre koho SZČO pracuje (keďže vždy pracuje pre seba): "výdavky daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva". :)
ego.mc
04.03.12,12:52
Cestovný príkaz (zahr. stravné SZČO) sa účtujú v JU cez ID?
Iba vtedy, ak sa jedná o nepeňažnú operáciu. :)
ivustek
05.03.12,10:21
SZČO pracoval v Nemecku a text faktúry znie:
Fakturujeme Vám za vykonané pomocné stavebné práce od 1.7.-31.7.2011.
Bude to správne ak: vypíšem cestovný príkaz a začiatok pracovnej cesty dám 30.6.2011 o 15.00 hod. s tým, že došiel do Nemecka o 23.00 hod. Za tento deň dám stravné koľko? Od 1.7. dám stavné každý deň 45€ až do 31.7.2011.Alebo stravné patrí len na pracovné dni a keďže v nedeľu nepracoval, tak na ne stravné nevykázať. Potom dám odchod z Nemecka o 21.00 hod. 31.7.2011 a príchod domov o 6.00 hod. - 1.8.2011. Patrí stravné aj na deň 1.8.2011 - koľko?

Predom ďakujem za názor.
Heni
05.03.12,10:26
SZČO pracoval v Nemecku a text faktúry znie:
Fakturujeme Vám za vykonané pomocné stavebné práce od 1.7.-31.7.2011.
Bude to správne ak: vypíšem cestovný príkaz a začiatok pracovnej cesty dám 30.6.2011 o 15.00 hod. s tým, že došiel do Nemecka o 23.00 hod. Od 1.7. dám stavné každý deň 45€ až do 31.7.2011.Alebo stravné patrí len na pracovné dni a keďže v nedeľu nepracoval, tak na ne stravné nevykázať.
Predom ďakujem za názor.

stravné počítaš od prekročenia hraníc SR, takže už za deň 30.6. mu patrí časť stravného - podľa toho, kedy prekročil hranice...

podľa môjho názoru, ak je súvisle na pracovnej ceste, tak mu patria diety/stravné aj za nedeľu (hoci nepracoval), pretože pracovná cesta trvala aj v nedeľu.
ivustek
05.03.12,10:33
stravné počítaš od prekročenia hraníc SR, takže už za deň 30.6. mu patrí časť stravného - podľa toho, kedy prekročil hranice...

podľa môjho názoru, ak je súvisle na pracovnej ceste, tak mu patria diety/stravné aj za nedeľu (hoci nepracoval), pretože pracovná cesta trvala aj v nedeľu.

Ďakujem pekne.
Takže ak prekročí hranice SR od vtedy už môžem uplatniť stravné.A môžem dať už sadzbu stravného platnú pre Nemecko? /Aj keď vlastne prechádza cez Česko?/
Heni
05.03.12,14:36
Ďakujem pekne.
Takže ak prekročí hranice SR od vtedy už môžem uplatniť stravné.A môžem dať už sadzbu stravného platnú pre Nemecko? /Aj keď vlastne prechádza cez Česko?/
v tomto prípade by som dala stravné tej krajiny, v ktorej strávil v ten deň viac času na prac. ceste,
t.j. ak napríklad cesta cez ČR trvala 5 hodín a hranice do Nemecka prekročil napr. o 15,00 - t.j. v Nemecku strávil viac času (od 15,00 do 24,00 hod toho dňa), tak by som mu uplatnila sadzbu stravného platného pre Nemecko
druhá možnosť je, že si dá do internej smernice, že ak prechádza cez ČR ale podstatnú (vlastne celú prac. cestu okrem toho prejazdu Českom) časť pracovnej cesty trávil v Nemecku -tak že sa bude celkové stravné uplatňovať sadzbou pre Nemecko.

Zákon o cest. náhradách - §13 ods.5:
Stravné v eurách alebo v cudzej mene za kalendárny deň poskytne zamestnávateľ zamestnancovi v mene a vo výške stravného ustanoveného pre krajinu, v ktorej zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín. Ak zamestnanec strávi v kalendárnom dni rovnaký počet hodín vo viacerých krajnách, zamestnávateľ poskytne stravné v eurách alebo cudzej mene, ktoré je pre zamestnanca výhodnejšie.
ivustek
05.03.12,15:49
Ešte raz ďakujem
martina2310
06.03.12,15:22
Dobrý deň chcela by som sa opýtať trocha mimo témy stravné v czk chcem prepočítať na eura. Má sa prepočítavať .kurzom prvého dňa v mesiaci v ktorom začala pracovná cestá. Tak napríklad Prac. cesta začala 17.1. Kurz z 1.1 v NBS nije, ktorý kurz mam teraz použiť? Nasledujúci kurz v tomto mesiaci alebo kurz z 31.12.2010?
evho
06.03.12,16:31
Výpočet: cesta tam 30.6.2011 SR 15,00 h - 23,00 h 3,80 EUR
30.6.2011 D 23,00 h (25% denné stravné) 11,25 EUR
cesta späť 01.7.2011 D - 31.7.2011 (31 dni x 45 EUR) 1395,00 EUR
31.7.2011 SR 21,00 h - 1.8.2011 6,00 h 3,80 EUR
Nárok stravného spolu: 1413,85 EUR
evho
06.03.12,16:41
Áno, podľa času na služ.ceste, ak nemá stravné pouážky na daný deň.
evho
06.03.12,16:46
Môj príspevok výpočtu platí, ak cestoval letecky. Ak nie tak treba dopočítať ČR,resp.Rakúsko.
evho
06.03.12,17:27
Čo je vyhodnejšie pre zamestnanca, teda platí výhoda aj pre SZČO?
Silkov
06.03.12,18:37
Stiahni si demo verziu Kros - Alfa a urob si cestovné náhrady cez program. Pekne Ti to prepočíta.
Janza
07.03.12,13:57
je to tak, že strávil tam napr. tých 31 dní x 45 eur - 1395 eur si dá do nákladov v peň. denníku, čo treba k tomu priložiť? Cestovný príkaz a aj nejaký interný doklad?
Miroslav
12.03.12,09:43
Prípadne skús použiť aj AUTOPLAN Cestovné príkazy, www.autoplan.sk tiež ti to vypočíta podľa platného zákona.
mondes
14.03.12,19:29
Dobrý večer, aj ja mám otázky ohľadom výpočtu a účtovania stravného, keďže to robím prvýkrát. Manžel v r. 2011 bol cca 4x na pracovnej ceste v Nemecku. Má vlastné auto, ktoré používa na podnikanie. Urobila som mu v alfe evidenciu jázd podľa bločkov, program sám pekne vypočítal paušálnu náhradu za km. K tomu vypočítam nárok na stravné, + ubytovanie a prepravu trajectom. Tu ma zaujíma, že ak má nárok na stravné aj v CZK, tak podľa toho, koľko je stravné v Čechách prepočítam to kurzom z 1. dňa, kedy začala pracovná cesta? A keď tankoval v Čechách a platil v hotovosti, tak ako to zaúčtujem? Musím otvoriť valutovú pokladňu? Ak áno, k akému dátumu? A posledná otázka: Ako zaúčtujem paušálnu náhradu a stravné v JU? Jednou sumou do výdavkov v členení prevádzková réžia? Alebo musím zvlášť účtovať stravné a zvlášť paušálnu náhradu? Vďaka za každú radu.
Ociviste
15.03.12,19:02
Dobry den, robim stravne SZCO, ktory pracuje vo Francuzsku. Stravne robim cez Alfu od krosu a tam treba davat aj hranicne prechody. Potrebovala by som poradit, co ak SZCO ale isiel do Francuzska letecky. Ako uctujem tieto cesty?
Dakujem za odpoved.
Ociviste
15.03.12,20:04
Dobry den, robim stravne SZCO, ktory pracuje vo Francuzsku. Stravne robim cez Alfu od krosu a tam treba davat aj hranicne prechody. Potrebovala by som poradit, co ak SZCO ale isiel do Francuzska letecky. Ako uctujem tieto cesty?
Dakujem za odpoved.
Prosim vie niekto poradit? Dakujem
mondes
15.03.12,20:20
Dobrý večer, aj ja mám otázky ohľadom výpočtu a účtovania stravného, keďže to robím prvýkrát. Manžel v r. 2011 bol cca 4x na pracovnej ceste v Nemecku. Má vlastné auto, ktoré používa na podnikanie. Urobila som mu v alfe evidenciu jázd podľa bločkov, program sám pekne vypočítal paušálnu náhradu za km. K tomu vypočítam nárok na stravné, + ubytovanie a prepravu trajectom. Tu ma zaujíma, že ak má nárok na stravné aj v CZK, tak podľa toho, koľko je stravné v Čechách prepočítam to kurzom z 1. dňa, kedy začala pracovná cesta? A keď tankoval v Čechách a platil v hotovosti, tak ako to zaúčtujem? Musím otvoriť valutovú pokladňu? Ak áno, k akému dátumu? A posledná otázka: Ako zaúčtujem paušálnu náhradu a stravné v JU? Jednou sumou do výdavkov v členení prevádzková réžia? Alebo musím zvlášť účtovať stravné a zvlášť paušálnu náhradu? Vďaka za každú radu.

Prosím Vás, ako zaúčtujem cesťák? Spolu so stravným do prevádzkovej réžie?
A čo so stravným v CZK? Prepočítam kurzom z 1. dňa v mesiaci, kedy začala pracovná cesta? A ako zaúčtujem platbu za PHM v hotovosti v CZK? Ďakujem pekne.
mmmm1
15.03.12,20:30
Dobrý večer, ako postupovať? SZČO z Michaloviec, v roku 2011 pracoval 1-3 mesiac v Strážskom, kde dochádzal denne.Pracovná doba denne 9-12 hod. Od 4-10 pracoval v Starej Ľubovni, kde dochádzal na nepravidelne dlhé turnusy. Pracovná doba aj v soboty a nedele 10-12 hod. Dochádzal autom, ktoré má prihlásené v podnikaní, auto nie je ale jeho ale v prenájme na základe zmluvy o prenájme od mamy.Môžem mu rátať paušál na stravu 3,80/odpracovaný deň v Strážskom a za prácu v St.Ľub 8,80 €? Nemá doklad o ubytovaní. A cestovné sa dá v takomto prípade účtovať len sumou 80 % z bločkov za benzín? S tým stravným nepotrebuje žiadny doklad o nákupe stravných lístkov? Doteraz všetci SZČO majú ridne doklady o nákupe stravných lístkov, alebo bločky za nákup obedu.Preto sa pýtam. Ďakujem.
mmmm1
16.03.12,11:05
ako postupovať? SZČO z Michaloviec, v roku 2011 pracoval 1-3 mesiac v Strážskom, kde dochádzal denne.Pracovná doba denne 9-12 hod. Od 4-10 pracoval v Starej Ľubovni, kde dochádzal na nepravidelne dlhé turnusy. Pracovná doba aj v soboty a nedele 10-12 hod. Dochádzal autom, ktoré má prihlásené v podnikaní, auto nie je ale jeho ale v prenájme na základe zmluvy o prenájme od mamy.Môžem mu rátať paušál na stravu 3,80/odpracovaný deň v Strážskom a za prácu v St.Ľub 8,80 €? Nemá doklad o ubytovaní. A cestovné sa dá v takomto prípade účtovať len sumou 80 % z bločkov za benzín? S tým stravným nepotrebuje žiadny doklad o nákupe stravných lístkov? Doteraz všetci SZČO majú ridne doklady o nákupe stravných lístkov, alebo bločky za nákup obedu.Preto sa pýtam. Ďakujem.
mondes
16.03.12,14:21
Posúvam.
ego.mc
16.03.12,14:32
Prosim vie niekto poradit? Dakujem
Pri leteckej doprave je časom prechodu hraníc čas odletu lietadla.
ego.mc
16.03.12,14:35
Prosím Vás, ako zaúčtujem cesťák? Spolu so stravným do prevádzkovej réžie? Áno. A čo so stravným v CZK? Prepočítam kurzom z 1. dňa v mesiaci, kedy začala pracovná cesta? U SZČO dňom vyúčtovania cesty. A ako zaúčtujem platbu za PHM v hotovosti v CZK? V rámci vyúčtovania cesty. Ďakujem pekne.
Odpoveď v texte. :)
mondes
16.03.12,15:05
Ďakujem veľmi pekne. Ešte k tomu stravnému. Nemusím zaúčtovať zvlášť cestovné náhrady a zvlášť stravné? To fakt môžem stravné + paušálnu náhradu sčítať a zaúčtovať jednou sumou v PD? Vďaka.

..... a môžem cez ID. Však?
Ociviste
17.03.12,21:53
Pri leteckej doprave je časom prechodu hraníc čas odletu lietadla.

Dakujem za odpoved.
ego.mc
17.03.12,23:25
Ďakujem veľmi pekne. Ešte k tomu stravnému. Nemusím zaúčtovať zvlášť cestovné náhrady a zvlášť stravné? To fakt môžem stravné + paušálnu náhradu sčítať a zaúčtovať jednou sumou v PD? Vďaka.

..... a môžem cez ID. Však?
Spravíte to spolu v rámci vyúčtovania pracovnej cesty. Cez ID v prípade, že si nenechá výdavky vyplatiť z pokladnice. :)
mondes
18.03.12,23:12
Vďaka. Ešte sa opýtam. Ak SZČO bol počas roka na viac pracovných cestách, napr. v marci, apríli, máji atď. tak akým dátumom zaúčtujem vyúčtovanie pracovnej cesty? Napr. ak bol na PC od 3.3.2011 do 4.4.2011, tak vyúčtovanie zaúčtujem v PD dňa 4.4.2011? Alebo môžem aj 30.4.2011? Ďakujem za odpoveď.
ego.mc
19.03.12,06:21
Zaúčtujete to podľa dátumu na vyúčtovaní, ktoré dostanete od SZČO. ;)
majuška35
19.03.12,13:30
Dobry den, poprosím o radu ohladom cestaku SZCO, pracuje na tyzdnovky v Rakusku, kde dochadza v nedelu neskoro vecer na ubytovnu v Rakusku a odtial kazdy den okolo 60km na miesto vykonu prace, ktore sa mu ale meni, podla toho, kde treba nieco robit. Mesacne najazdi aj 5000 km. Stravne mu uctujem 45€ na prac. den. Jazdi vlastnym autom, ma ho prihlasene na DU, mozem mu uctovat ku stravnemu este nahradu za km *0,183 a neratat nahradu za PHL? Blocky za PHL mam, ale vychadza mi to podla poctu natankovanych litrov, ze najazdi ovela menej, preto by som tam tie nhrady radsej nedavala, len neviem ci mozem dat to amortizacne. Pracu tam naozaj vykonava, je to preukazatelne, aj tie km su preukazatelne.
Dakujem za odpoved.
hana22
29.03.12,04:38
Alfa prepočítava stravné v zahraničí už priamo na Eurá? alebo je potrebné to prepočítať?
Anik
22.08.12,16:14
môžem uplatniť stravné u SZČO, ktorý vykonáva prepravu osôb z jedného miesta do druhého - kyvadlova preprava najmenej 6 hodín denne
ja si myslím, že nie, ale prosím o radu skúsených
Tweety
22.08.12,16:15
môžem uplatniť stravné u SZČO, ktorý vykonáva prepravu osôb z jedného miesta do druhého - kyvadlova preprava najmenej 6 hodín denne
ja si myslím, že nie, ale prosím o radu skúsených
Ak stravným myslíš zabezpečenie stravovania, tak to áno. Ak stravné podľa Zákona o CN, tak nie.
Anik
22.08.12,16:40
Majka ďakujem
myslela som si-samozrejme sa mi jednalo o to druhé-zákon o CN
Silvia123
30.08.12,10:21
Chcela by som sa spýtať ako sa posudzuje živnostník, ktorý pracuje počas roka v ČR, chodí domov len na víkendy, poskytuje služby stále pre tú istú firmu v ČR. Aké výdavky si môže zahrnúť do účtovníctva? Podľa mňa stravné si asi uplatniť nemôže -keďže pracovná cesta sa podľa zákona o cest.náhradách považuje za čas od nástupu zamestnanca na cestu na výkon práce do iného miesta ako je jeho pravidelné pracovisko. Lebo však jeho pravidelné pracovisko je v ČR, prácu na Slovensku nevykonáva počas roka.
Takže zrejme keďže sa zdržuje viac ako 183 dní v roku v ČR, musí sa tam registrovať ako platca dane z príjmu, viesť tam podvojné účtovníctvo, uplatniť si tam zrejme môže ubytovanie a stravné podľa českého zákona o náhradách, taktiež ak majú česi nejakú náhradu za použitie motorového vozidla...jednoducho všetky príjmy a výdavky spracovať v českom podvojnom účtovníctve, ale čo potom na Slovensku -tieto výdavky, ktoré má v českom podvojnom účtovníctve mu budú uznané aj na Slovensku? -lebo však ako živnostník musí si viesť účtovníctvo aj na Slovensku...
Toto mi nejako neni jasné...
lenkavaj
19.02.13,10:38
Dobrý deň chcem sa opýtať ako učtovať diéty szčo, ktorý pracuje v nemecku , rakúsku a českej republike?
Mila123
19.02.13,10:39
Dobrý deň chcem sa opýtať ako učtovať diéty szčo, ktorý pracuje v nemecku , rakúsku a českej republike?
podľa zákona o cestovných náhradách......http://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-283
ivana2703
26.02.13,18:20
Dobrý večer, neviem vyriešiť jednu veľkú dilemu. Mám kamaráta, ktorý pracoval v roku 2012 v Belgicku. Presiahol hranicu 183 dní. Jeho kolegovia mu tvrdia, že prečo si uplatňuje len 183 dní, oni si už roky uplatňujú 280 dní. Mám z neho pocit, že si myslí, že mu vravím "bludy" ak ho presviedčam o tých mojich 183 dňoch. Tak mám teraz z toho taký chaos, že už ani neviem či mám pravdu ja alebo jeho kolegovia.
abcd.kates
09.03.13,14:20
ak má sociálne poistenie E101 tak by mohol aj 280, nie?
Katarína75
23.03.13,11:56
Prispevok 17 hovori, ze ak SZCO vykonava pracu mesiac v zahranici, ma narok na stravne za kazdy den v zahranici. Naozaj mozem dat stravne za cely mesiac straveny v zahranici ako danovo uznany naklad? Jedna sa o pracu ktora nahradza pracovnopravny pomer.
dufulus
25.03.13,20:19
aj ja by som chcel ešte ohľadom stravného - nechcem robiť jednoduché účtovníctvo ale iba daňovú evidenciu z dôvodu jednoduchosti - ak ste niečo podobné robili, dali ste to stravné ako výdavok v hotovosti na základe vyplateného cestovného? lebo váham čo s tým urobím
ďakujem
GAP
29.03.13,15:33
Prosím Vás ako zaúčtovať v peňažnom denníku stravné /diéty/ v zahraničí? Viem že je to VOZD ale dám to do prevádzkovej réžie alebo ako iný odpočítateľný od základu dane? A ide to cez ID?
Ďakujem
veronikasad
29.03.13,16:38
Prosím Vás ako zaúčtovať v peňažnom denníku stravné /diéty/ v zahraničí? Viem že je to VOZD ale dám to do prevádzkovej réžie alebo ako iný odpočítateľný od základu dane? A ide to cez ID?
Ďakujem
za ktorý rok ?
GAP
30.03.13,08:40
Za rok 2012. Viem, že bol trocha pozmenené postupy účtovania v JU v roku 2012.