amoo
09.02.12,17:18
Je možné nejakým spôsobom opraviť zápisnicu z val. zhrom. obch. spol (jednosob.sro) ak áno ako postupovať?, sú potrebné nejaké ďalšie úkony?
bola riadne podaná 25.3.2011. na obchod. registri takto
text:
Zakladateľ spoločnosti sa rozhodol, že hosp. vysl. za r. 2009 a 2010 ktorý skončil zo ziskom 9000E bude vyplatený konateľovi v priebehu r.2011
zmeniť na:
Zakladateľ spoločnosti sa rozhodol, že hosp. vysl. za r. 2009 a 2010 ktorý skončil zo ziskom 9000E bude vyplatený podiel na zisku spoločníkovi v priebehu r.2011
dôvod: pôv. text je vraj nekorektný a tiež by sa chápalo o "odmenu" konateľovi ktorá by ma vraj mala daňovo aj odvodovo zaťažiť, no v druhom prípade nie.
KEJKA
09.02.12,16:30
ak spoločník=konateľ je tá istá osoba, tak je to len zlá formulácia a podľa mňa dôsledky nebude mať.
Okrem toho, rozhodnutie VZ o zisku - taká zápisnica sa povinne do OR ani neukladá.
ak veľmi chceš, tak pošli druhú záápisnicu s novým textom a neskorším dátumom, prípadne dovetkom, že toto rozhodnutie neguje predchádzajúce............. - bude platiť aktuálna verzia rozhodnutia
amoo
12.03.12,21:36
http://ludskourecou.sk/2012/01/eserocka-oplati-sa-prejst/
spoločník v eseročke neplatí z vyplateného podielu na zisku odvody do Sociálnej poisťovne............
KEJKA
12.03.12,21:48
to je všeobecne známe - čo si tým chcel povedať?
v tom linku je len skreslená zmienka o tom, aké drahé je založiť sro
elektronicky sú voľné živnosti zadarmo, výpis z RT si vytiahne ŽU sám, poplatok za zápis je 166 EUR, celkové náklady aj s províziou pre osobu so ZEPom sa zmestia do 200 EUR bez rizika.
amoo
16.03.12,15:58
Ďakujem úctivo, no nie som vôbec zbehlý v týchto veciach, chcel som si len z určitosťou potvrdiť aby som znovu v zápisnici VZ nenapísal ako minulý rok zle: "zisk bude vyplatený konateľovi"
Teda toto som chcel povedať a potvrdil mi to dúfam správne príslušný link:
spoločník v eseročke neplatí z vyplateného podielu na zisku odvody do Sociálnej poisťovne
Na základe toho linku toto znenie bude figurovať v mojej zápisnici VZ:
" spoločníkovi bude vyplatený podiel na zisku "
a tiež keď už sa pýtam:
spoločník v eseročke platí z vyplateného podielu na zisku odvody do zdravotnej poisťovne. Toto je relatívna novinka z r. 2011.
teda zatiaľ sa neplatili? no teraz sa budu platiť z vyplateného podielu na zisku spoločníkovi po novom ešte odvody do ZP a to prvý krát z r. 2012 v r. 2013???
Mňa zaujíma ako správne formulovať a zaúčtovať aby som zbytočne neplatil to čo nemusím, keďže už ako zamestnanec platím riadne odvody SP a ZP (reakcia na Kejka)
KEJKA
16.03.12,18:36
prvý raz sa platia odvody do ZP zo zisku, ktorý sro dosiahne v r. 2011 a neskôr. takže prvý raz vyplatený podiel môže byť len v r. 2012 a ZP sa bude platiť v r. 2013.
Nejde však o obdobie výplaty ale o zdroj - z akého obdobia sa vypláca podiel na zisku.
nejako som si všimla, že sa rozbehlo vyplácanie zo zisku za r. 2004-2010 so snahou len aby sa to stihlo v r. 2011. z týchto ziskov vyplatené podiely nebudú podliehať odvodom, aj ked budú vyplatené v r. 2012,2013 a neskôr.............. podľa dnešnej legislatívy, čo ešte naši hore vymyslia, je vo hviezdach.
a aj podiel zo zisku za rok 2011 je čiastočne oslobodený od ZP, cca do výšky 339 EUR.