Kaja.K
02.02.06,07:26
Prosím o pomoc kohokoľvek, kto mi môže poradiť, kde mám hľadať chybu keď mám rozdiel v aktívach a pasívach v závierkovej súvahe!!!! Ja som už hádam prešla všetko a už som zúfalá! Prosíííím, akýkoľvek nápad, čo ešte treba prejsť, skontrolovať, ma poteší a určite mi pomôže! Sme rozpočtovka. Ďakujem!
Lenuška
02.02.06,07:04
ja keĎ som mala rozdiel v A a P, tak to bolo:
1. účtovala som na účet, ktorý nebol definovaný v Súvahe
bola to 024 a 084 - DM - inventár...., bol zaradený do 022 a 082.
2. Tiež som účtovala na 912 a tá tiež bola zrušená a nahradená 952.
Totiž tie zrušené účty neberie potom do Súvahy a tak Ti to nesedí.
KeĎ som opravila účtovanie - sadlo to.
Teda si myslím, že si účtovala tiež na účty , ktoré nie sú v súvahe definované.
Veľa štastia.
janulinka
02.02.06,07:53
Neviem, či neúčtuješ na účte 395 - vnútropodnikové zúčtovanie. pokiaľ áno a máš na ňom zostatok, tak Ti nesedia aktíva a pasíva, pretože tento účet nie je v súvahe. Zostatok je potrebné preúčtovať na nejaký súvahový účet.
Kaja.K
02.02.06,12:06
Babenky, dakujem za rady, pozerala som sa, ale neuctujem na uctoch, ktore by neboli v suvahe... Presne take cislo ako je v rozdiely medzi A a P je evidovane jedina na zac. ucte suvahovom a to obojstrannym zapisom na 961, coz je podla mna teda nulovy stav, nakolko je to zapis 961/961... nechapem tomu vobec....
Lenuška
02.02.06,12:36
hľadaj a skontroluj Hlavnú knihu so Súvahou............... aký máš program?
účtuješ na podsúvahové účty? Tie tiež nie sú v Súvahe.
Podsúvahové by sa mali rovnať obraty. Rovnajú sa Ti?
Aknazuz
02.02.06,16:57
Prosím o pomoc kohokoľvek, kto mi môže poradiť, kde mám hľadať chybu keď mám rozdiel v aktívach a pasívach v závierkovej súvahe!!!! Ja som už hádam prešla všetko a už som zúfalá! Prosíííím, akýkoľvek nápad, čo ešte treba prejsť, skontrolovať, ma poteší a určite mi pomôže! Sme rozpočtovka. Ďakujem!
v takomto pripade si robim suvahu za jednotlive mesiace, nasledne v ktorom mesiaci zistim rozdiel za dni a ked potom zistim den, v ktorom mam rozdiel v aktivach a pasivach, idem na konkretne ucty, na ktore som v ten den uctovala a zatial som rozdiel nasla vzdy.
kvet
03.02.06,05:14
Ja si kontrolujem pri mesačných uzávierkach okruhy, napr. okruh príjmov, okruh dlhodobého majetku, výdavkový okruh a ak mi to nesedí, nie je problém nájsť chybu.
milucka82
03.02.06,07:47
Ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu....Sme rozpočtovka-konkrétne základná škola. Dostali sme peniaze z projektu Orange. Vlani som to účtovala na hlavnom účte tak, že som to dala na milnú platbu a určoté platby som potom len odpočítavala, ale asi to bolo nesprávne...teraz sme vytvorili nový účet ako keby darovací a chceme peniaze z projektov presunúť tam, chcem poprosiť, kto má s tým skúsenosť, ako mám na tomto účte účtovať....napríklad keď chceme z týchto peňazí použiť na dohody....Mám to urobiť tak ako keď sa robí odmena zo soc. fondu? Uff...obsiahla otázka...vopred ďakujem za pomoc
Kovacikova
03.02.06,07:48
Nemáš náhodou rozdiel medzi aktívami a pasívami hospodársky výsledok za minulý rok?
milucka82
03.02.06,07:49
Som tu len od včera, asi som zle napísala otázku....neviem ako to napísať aby som sa spýtala všetkých :-)))
Dana7
03.02.06,09:51
Ahoj, ja sice neuctujem rozpoctovky, ale bude dobry ten zapis 961/961 v pociatocnej suvahe. Pozri ako mas zadefinovany ucet 961, ci je to ucet aktiv alebo pasiv. Podla mna ti sumu z tohto uctu taha len na jednu stranu a nie aj do aktiv aj do pasiv. Takze ak mas prave tuto sumu rozdiel tak asi treba opravit to zauctovanie. Lebo takto by tento ucet musel byt aj aktivny aj pasivny naraz, aby ti to sadlo.

Dana
skvrnka
03.02.06,16:31
Ešte by som skontrolovala, či vôbec sedí súvaha - teda aktíva
a pasíva na začiatku účtovného roka, či skutočne nevznikol nejaký problém
pri ročnom prevode .
Lenuška
11.02.06,14:31
Prosím o pomoc kohokoľvek, kto mi môže poradiť, kde mám hľadať chybu keď mám rozdiel v aktívach a pasívach v závierkovej súvahe!!!! Ja som už hádam prešla všetko a už som zúfalá! Prosíííím, akýkoľvek nápad, čo ešte treba prejsť, skontrolovať, ma poteší a určite mi pomôže! Sme rozpočtovka. Ďakujem!

KAJA.K - tak ako dopali Aktíva nerovnajúce sa Pasívam?
Našla si to?