mlysy1
09.02.12,18:52
zdedil som s bratom rodinny dom s pristavbou, dvorom, osobitnym garazom a zahradou. Rodinny dom a pristavba maju samostatne vchody. Ja byvam v pristavbe a v druhom dome brat. Vsetko je rozdelene na polovicu, ale ja chcem svoju pristavbu zateplit, dat plastove okna a dat novu strechu a preto chcem prepisat pristavbu na seba, ale kedze je pristavba skoro o polovicu mensia, ako dom mojho brata, tak by som chcel pripisat aj garaz, aby sa to vyrovnalo a bolo to na polovicu, co sa tyka m2. Brat s tym nesúhlasí a operuje s tym, ze jeho dom je starsi a preto aj lacnejsi, preto s mojim navrhom nesuhlasi. Chcel by som poradit, cim sa taketo delenie ma riadit, ci m2, alebo hodnotou domov. Dakujem
Mária27
09.02.12,18:17
Ak ste spoluvlastníci v rovnakých podieloch, tie majú svoju hodnotu. Keď sa podelíte, tak hodnotovo napoly. Ak chceš mať potom polovicu m2, tak by si mu mal za ne doplatiť.
mlysy1
09.02.12,19:09
pridavam, ze moja pristavba ma 60 m2, jeho dom 90 m2 a garaz 20 m2...
Erzebeth
10.02.12,00:41
Ak sa nedohodnete, oslovte znalca, ktorý vám nehnuteľnosť ohodnotí. Hlavne sa skús s bratom dohodnúť.
buchač
10.02.12,06:33
Ak sa nedohodnete, oslovte znalca, ktorý vám nehnuteľnosť ohodnotí. Hlavne sa skús s bratom dohodnúť.

...to je ten správny výraz .....

DOHODA .......ak sa vy dvaja nedohodnete po bratsky , v konečnom dôsledku aj na súde môžete skončiť ako mnohí súrodenci ...



Poznámka :
...mám jedného brata , fasa vzťah je medzi nami ...on býva na jednom konci mesta a ja na druhom ...
Že čo tým chcem povedať ???....v živote by som s ním na jednom dvore nebýval - neexistuje , nakoľko chcem , aby ten vzťah pretrval ešte mnoho rokov ...


mlysy1

rozdelenie majetku
zdedil som s bratom rodinny dom s pristavbou, dvorom, osobitnym garazom a zahradou. Rodinny dom a pristavba maju samostatne vchody. Ja byvam v pristavbe a v druhom dome brat. Vsetko je rozdelene na polovicu, ale ja chcem svoju pristavbu zateplit, dat plastove okna a dat novu strechu a preto chcem prepisat pristavbu na seba, ale kedze je pristavba skoro o polovicu mensia, ako dom mojho brata, tak by som chcel pripisat aj garaz, aby sa to vyrovnalo a bolo to na polovicu, co sa tyka m2. Brat s tym nesúhlasí a operuje s tym, ze jeho dom je starsi a preto aj lacnejsi, preto s mojim navrhom nesuhlasi. Chcel by som poradit, cim sa taketo delenie ma riadit, ci m2, alebo hodnotou domov. Dakujem


Na Tvojom mieste ( aj keď nepoznám komplet pozadie vzťahov - Ty musíš vedieť ) by som mu dal ponuku na odkúpenie podielu ...proste jeden alebo druhý sa vyplatite z dedičstva ...
Ono sa neskôr vždy môže nájsť dôvod na tie rozbroje .......bordel na spoločnom dvore , investície do rôznych opráv , využitie záhrady , oplotenie ...

Niečo podobné som totiž zažil ...
...manželka bola spolumajiteľkou ( so sestrou ) záhrady...tú sme nakoniec radšej predali , pre kľud v rodine ...švagor bol za " múdreho " ...a teraz majú nových susedov ...;)