paulus25
09.02.12,21:11
Dobry den.
Rad by som zalozil s.r.o. Zaroven by som bol aj konatelom.
Ale je tu jeden problem... stale som zamestnancom jednej firmy a rad by som aj zamestnancom ostal. Je to mozne ?

Ake su mesacne naklady na s.r.o v pripade, ze nemam ziadnych zamestnancov, sidlo je v priestoroch rodinneho domu ?

Ako je to z pouzivanim sukromneho auta, ktoreho som vlastnikom, na firemne ucely ?

Pri zalozeni s.ro. je nejaky minimalny vklad ? ako to funguje ?

dakujem
tictac7
09.02.12,20:18
Dobry den.
Rad by som zalozil s.r.o. Zaroven by som bol aj konatelom.
Ale je tu jeden problem... stale som zamestnancom jednej firmy a rad by som aj zamestnancom ostal. Je to mozne ? áno

Ake su mesacne naklady na s.r.o v pripade, ze nemam ziadnych zamestnancov, sidlo je v priestoroch rodinneho domu ...a čože Ti ja viem? ...Ty musíš vedieť, v čom budeš podnikať....asi telefón 3 eura alebo 200?, web, to sa naozaj nedá...

Ako je to z pouzivanim sukromneho auta, ktoreho som vlastnikom, na firemne ucely ? môžeš, nie je problém - nájdi si povinnosti a podmienky aj tu....

Pri zalozeni s.ro. je nejaky minimalny vklad ? ako to funguje ...hmmm...vieš vôbec niečo? Pozri si aspoň Obchodný zákonník, Živnostenský zákon a zákon o dani z príjmov a aj tu je toho kvantum...

dakujem

v texte
paulus25
09.02.12,20:45
Ake su mesacne naklady na s.r.o v pripade, ze nemam ziadnych zamestnancov, sidlo je v priestoroch rodinneho domu ...a čože Ti ja viem? ...Ty musíš vedieť, v čom budeš podnikať....asi telefón 3 eura alebo 200?, web, to sa naozaj nedá...

Ziadne naklady nebudu.. aspon v zaciatku firmy.

Ako je to z pouzivanim sukromneho auta, ktoreho som vlastnikom, na firemne ucely ? môžeš, nie je problém - nájdi si povinnosti a podmienky aj tu....

OK

Pri zalozeni s.ro. je nejaky minimalny vklad ? ako to funguje ...hmmm...vieš vôbec niečo? Pozri si aspoň Obchodný zákonník, Živnostenský zákon a zákon o dani z príjmov a aj tu je toho kvantum...

Viem ze potrebujem na zalozenie s.r.o vklad 200 000 SK... ale je nutne ich ma fyzicky ?

Ako konatel spolocnosti si nebudem vyplacat ziadnu mzdu. A kedze budem zamestnancom v sucasnej firme, tak ta za mna bude platit vsetky odvody. Je to tak ?
Potom vyprodukovany zisk zdanim a cisty zisk je pre mna. dobre som to pochopil ?
Vdaka
marjankaj
09.02.12,20:53
Ake su mesacne naklady na s.r.o v pripade, ze nemam ziadnych zamestnancov, sidlo je v priestoroch rodinneho domu ...a čože Ti ja viem? ...Ty musíš vedieť, v čom budeš podnikať....asi telefón 3 eura alebo 200?, web, to sa naozaj nedá...

Ziadne naklady nebudu.. aspon v zaciatku firmy.

Vdaka
A keď to vieš, tak prečo sa pýtaš?:rolleyes:
sroservis
09.02.12,21:16
Dobrý deň, ak ste jediný spoločník, musíte vložiť do základného imania spoločnosti vklad vo výške min. 5.000 EUR, avšak pre zápis s.r.o. do obchodného registra sa nevyžaduje potvrdenie z banky, ale postačuje Vaše čestné vyhlásenie (z pozície správcu vkladu). V každom prípade vklad musíte evidovať v účtovníctve s.r.o.

Ak si priebežne (počas účtovného roka) nebudete vyplácať žiadne odmeny, nevzniknú Vám žiadne odvodové povinnosti. Podiel na zisk vyplatený po ukončení účtovného obdobia jedinému spoločníkovi však podlieha odvodu na zdravotné poistenie (10%).

Pekný deň.
Economic
10.02.12,06:16
Budeš mať len zriaďovacie náklady. Možno však nejaké budeš chcieť mať neskôr, aby si neplatil vysokú daň zo zisku. Určite ti rada poradí tebou vybraná účtovníčka.
Osobné vozidlo môžeš používať. Jeho využívanie je určite nevyhnutné oznámiť správcovi dane. K tomu platiť po skončení roku daň z motorových vozidiel a podať DP k DzMV.
Jozef22
10.02.12,23:01
Ten minimálny vklad do s.r.o. je dnes aspoň 5000 Eur. Ak si jediný spoločník v spoločnosti, tak musíš celé imanie splatiť ešte pred zápisom do Obchodného registra (nie som si celkom istý, či je to stále tak - ak sa mýlim, opravte ma prosím). Ako je už spomenuté vyššie stačí ti čestné vyhlásenie ako správca vkladu

Sídlo spoločnosti chceš mať v rodinnom dome - si aj právoplatným vlastníkom toho domu?

Čo sa týka nákladov, tak hneď pri založení budeš mať s tým súvisiace náklady, následne ti pribudnú nejaké prevádzkové náklady (napr. za telefón a pod.) a zo zisku sa tvorí ešte rezervný fond. Vyššie bolo spomenuté, že sa platí zdravotné poistenie - tu by som sa chcel aj ja opýtať, či to je aj v prípade, že si aj zamestnanec inej firmy aj konateľ...
miromi123
11.02.12,14:20
Dufam ze nevadi ze vyuzijem tuto temu ale pre jednu otazku predsa nebudem zakladat novu :) Ide o to ze s otcom chceme zalozit sro (ma zivnost uz cez 10 rokov - stolar) ale ja by som este chcel eshop so zmiesanym tovarom...da sa to nejako skombinovat aby sme mali sro a ja aby som mal eshop ? Ako na to ? Vdaka :)
Economic
11.02.12,15:23
Dufam ze nevadi ze vyuzijem tuto temu ale pre jednu otazku predsa nebudem zakladat novu :) Ide o to ze s otcom chceme zalozit sro (ma zivnost uz cez 10 rokov - stolar) ale ja by som este chcel eshop so zmiesanym tovarom...da sa to nejako skombinovat aby sme mali sro a ja aby som mal eshop ? Ako na to ? Vdaka :)

V rámci jednej sro sa môže skĺbiť xx predmetov podnikania.
sroservis
11.02.12,19:31
Dobrý deň,

súhlasím s economic, spoločne s otcom si založíte s.r.o., obaja sa stanete spoločníkmi s vkladmi v pomere, aký si určíte (napr. 50%/50%, t.j. 2.500 EUR k 2.500 Eur).
Zrejme by bolo vhodné, aby ste boli aj obaja konateľmi s právom konať v mene spoločnosti samostatne, aby ste si mohli každý sám zastrešovať a "obehávať" svoju časť biznisu, bez potreby účasti druhého spoločníka a konateľa.
Ako predmet podnikania si zvolíte všetky živnosti, ktoré potrebujete, teda min. stolárstvo pre činnosť, ktorú bude zastrešovať Váš otec (remeselná živnosť, pri elekt. podaní 7,5 eura poplatok), pre Váš eshop (maloobchod, veľkoobchod - voľná živnosť, EUR pri elekt. podaní).

Zisk si budete deliť v pomere, na akom sa dohodnete (opäť to môže byť 50:50 alebo iný pomer). Môžete sa tiež dohodnúť, že Vám bude prislúchať podiel na zisku z činnosti eshopu, otcovi zo stolárstva, dohodu je vhodné zapracovať aj do spoločenskej zmluvy.

Pekný deň.
NEILOS
17.02.12,09:54
Viete mi poradit co vsetko je potrebne k zriadeniu (zalozeniu) s.r.o., kde hlavnou cinnostou je autobusova doprava?

Dakujem
zalobaba
17.02.12,10:12
v skratke:
1. založená SRO
2. preukázanie finančnej spoľahlivosti
3. zodpovedný zástupca s príslušným osvedčením
4. autobus
sroservis
17.02.12,10:14
Okrem štandardného založenia s.r.o. (zakladateľská listina alebo spoločenská zmluva, vyhlásenie o splatení vkladov atď - štandardné listiny, ak nemáte osobitné požiadavky) potrebujete predovšetkým licenciu, ktorú vydá založenej s.r.o. príslušný krajský úrad alebo samosprávny kraj (podľa druhu zvolenej autobudovej dopravy, pravidelná, nepravidelná), na základe zakladateľských dokumentov a príslušnej žiadosti.

Po vybavení licencie (ak splníte predpoklady pre jej vydanie) sa sro zapíše od obch. registra.

Môžete to urobiť aj opačne, najskôr zaregistrujete s.r.o. do obch. registra až potom si vybavíte licenciu, ktorú následne zase zapíšte do obchodného registra.

Pre náležitosti žiadosti o povolenie si pozrite zákon č. 168/1996 v platnom znení, napr.
http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_zak/jaspiw_mini_zak_zobraz_clanok1.asp?kotva=k1&skupina=1

najmä ust. § 6 až 17.
Užitočné informácie nájdete tiež na stránke príslušného krajskéhú úradu alebo VUC
pekný deň.
sevenup
02.05.12,17:40
Dobry den,

Rad by som zalozil s.r.o. - bol by som len spolocnikom, nie konatelom, tym bude druhy spolocnik.

Stale som zamestnancom vsak jednej inej firmy a rad by som aj zamestnancom ostal.
Je to mozne ?

Ako to bude s odvodmi do SP a ZP , a s prihlasovanim do nich ?

dakujem za odpoved
Economic
02.05.12,18:28
Dobry den,

Rad by som zalozil s.r.o. - bol by som len spolocnikom, nie konatelom, tym bude druhy spolocnik.

Stale som zamestnancom vsak jednej inej firmy a rad by som aj zamestnancom ostal.
Je to mozne ?

Ako to bude s odvodmi do SP a ZP , a s prihlasovanim do nich ?

dakujem za odpoved


Je to možné.
Pokiaľ nebudeš mať žiadnu odmenu vyplácanú, odvody sa neplatia.
Sro sa teda nemusí prihlasovať na SP ani ZP. Len keď budú zamestnanci...
Treba využiť elektronické podania aj na živnostenskom aj na OR, je to lacnejšie o 50 % na SP.