salomen30
10.02.12,07:49
Zdravím vás.Videl som tu už podobnú tému z rozvozom pečiva prípadne aj iného tovaru až priamo ku zákazníkovi.Dokonca som našiel jednu takú firmu z Ostravy na webe ktorá rozváža a berie to vlastne z jednej pekárňe.Ale zaujímalo by ma z akej položky majú zisk keď majú napísané že dovoz zdarma.Jedine čo ma napadá že si navýšia cenu tovaru?
Indeed
10.02.12,06:54
Asi charita.
korela
10.02.12,07:09
Pozri si obchodné odmienky u tohto obchodu.
http://www.biologika.sk/e-obchod-p_1-4-ako-nakupovat.html Dovoz v rámci mesta zdarma od sumy cca 26 eur.
Pri cene ich položiek je to pár ks tovaru.
Najväčšou výhodou ich dovozu pre zákazníka je, že rozvážajú aj chladené výrobky (jogurty a pod.), čo som zatiaľ v BA pri iných biopredajniach nenašla.
Takže si treba prekalkulovať. Čo máš na mysli pod iným tovarom? S ním to môžeš vykompenzovať.
Mne služby tohto druhu okolo potravín osobne veľmi chýbajú.
.
Skúšala som potraviny, ale nakúpiť predražené potraviny a plus dovoz, to nepodporím.
elliko
10.02.12,16:48
Viem, že niečo take funguje aj v Polsku, dobrý nápad.
Atomer.sk
10.02.12,18:35
V Cesku spustilo Tesco rozvoz potravin. Mozno to casom pride aj ku nam.
salomen30
10.02.12,20:01
Rozvoz tovaru funguje už aj na Slovensku ale toto je skorej take špecifickejšie.Fakt by ma zaujímalo z čoho majú zisk.Však kunite ich stránku.Nemožem asi pridať link ale je to echleba.
korela
11.02.12,14:20
Rozvoz tovaru funguje už aj na Slovensku ale toto je skorej take špecifickejšie.Fakt by ma zaujímalo z čoho majú zisk.Však kunite ich stránku.Nemožem asi pridať link ale je to echleba.

Myslíš, že echleba.cz tovar iba rozváža z pekařství MAYAK? Nie je to zároveň aj ich výroba? Okrem zemiakových knedlí to nerobia z polotovarov, u týchto iba časť suroviny.
Neviem ako fungujú chránené dielne, kto je ako dotovaný, asi je tam vysoká hustota obyvateľstva, ale majú tiež podmienku minimálneho odberu.
Tiež je možné, že to riskli a bežia v uvádzacích cenách.
Ceny výrobkov v ich okolí vieš porovnať?
Skontaktovať sa s nimi by bolo nevhodné? Ak im nemôžeš byť konkurenciou.
salomen30
11.02.12,14:51
Veru neviem ako to tam je.Tiež som myslel že to je asi ich pekáreň ale v sekcii čo robíme majú napísane že- v spolupráci s pekarňou Mayak.
korela
11.02.12,19:45
Počas dňa majú roznášky 3x, možno rozvážajú na trase aj niečo iné, či niečo nepospájali, zníženie nákladov... Veď pozisťuj, buď sa dozvieš, alebo nie.