Kysel
02.02.06,09:15
Prosím o radu. Mám zamestnankyňu na rodičovskom príspevku, ktorý jej končí 15.2.2006./dieťa má 3 roky/.Čo urobiť, ak sa ona neozve, že chce nastúpiť /viem, že je v zahraničí/, Môžem okamžite skončiť prac. pomer k 16.2., ale jej dať absenciu a potom ukončiť ??? Vie mi niekto poradiť PROSÍM.???????
Tweety
02.02.06,08:19
Prosím o radu. Mám zamestnankyňu na rodičovskom príspevku, ktorý jej končí 15.2.2006./dieťa má 3 roky/.Čo urobiť, ak sa ona neozve, že chce nastúpiť /viem, že je v zahraničí/, Môžem okamžite skončiť prac. pomer k 16.2., ale jej dať absenciu a potom ukončiť ??? Vie mi niekto poradiť PROSÍM.??????? 15.2. ešte nie je, netreba dopredu hľadať spôsob ako ukončiť PP, ak nastúpi po ukončení, alebo nenastúpi, potom budeš podľa toho postupovať. ;)
Ťažko dopredu niečo riešiť, ešte nevieš čo z toho bude. Možno nastúpi, má na to právo.
Kysel
02.02.06,08:24
Tweety, ale ja už dnes viem na 100 % že nenastúpi, lebo žije v zahraničí a nepríde na Slovensko, tak čo robiť ???
Tweety
02.02.06,08:31
Tweety, ale ja už dnes viem na 100 % že nenastúpi, lebo žije v zahraničí a nepríde na Slovensko, tak čo robiť ???
Možno, že sama požiada o rozviazanie PP a budeš mať po probléme.
ticiana
02.02.06,08:33
treba počkať kým sa zamestnakyňa nevyjadrí. Možno pošle sama výpoveď
Dať jej absenciu a naťahovať sa s § 68 za porušeni pracovnej disciplíny
na to som asi moc dobrá :confused:
Kysel
02.02.06,08:47
Prosím, zabudnite na to, že bude férová a ozve sa. Ako ju poznáme, tak na takéto niečo sa vykašle. Určite sa neozve a ani my nemáme na ňu kontakt. Tak skúsi mi niekto poradiť, že čo ďalej???Berte to tak, že už je 17.2. a ona nič. Čo by ste urobili na mojom mieste ??? Som v súkromnej firme, žiadny právnik tu nie je a ja to mám vyriešiť sama. Za každú radu vopred ďakujem.
Tweety
02.02.06,08:51
Prosím, zabudnite na to, že bude férová a ozve sa. Ako ju poznáme, tak na takéto niečo sa vykašle. Určite sa neozve a ani my nemáme na ňu kontakt. Tak skúsi mi niekto poradiť, že čo ďalej???Berte to tak, že už je 17.2. a ona nič. Čo by ste urobili na mojom mieste ??? Som v súkromnej firme, žiadny právnik tu nie je a ja to mám vyriešiť sama. Za každú radu vopred ďakujem.
Neviem ale zdá sa mi , že ak nenastúpi, dal by sa uplatniť §68 ZP okamžité skončenie PP.
ajobs
02.02.06,15:17
Neviem ale zdá sa mi , že ak nenastúpi, dal by sa uplatniť §68 ZP okamžité skončenie PP.

Keď nenastúpi do zamestnania, a to aspoň 3 dni po sebe, je možné uplatniť § 68 ZP - okamžité ukončenie pracovného pomeru.
Chobot
02.02.06,15:23
Keď nenastúpi do zamestnania, a to aspoň 3 dni po sebe, je možné uplatniť § 68 ZP - okamžité ukončenie pracovného pomeru.

Áno, a po tých 3 dňoch jej pošlete domov doporučene okamžité ukončenie PP, ktoré aj keď sa vráti späť ako neprevzaté, bude sa považovať ako doručené. Len neviem, aké sú tam lehoty, akým dátumom sa to považuje za doručené.
ajobs
02.02.06,15:27
Áno, a po tých 3 dňoch jej pošlete domov doporučene okamžité ukončenie PP, ktoré aj keď sa vráti späť ako neprevzaté, bude sa považovať ako doručené. Len neviem, aké sú tam lehoty, akým dátumom sa to považuje za doručené.


Účinky doručenia nastanú (okrem iných prípadov) tým dňom, v ktorý pošta vráti písomnosť ako nedoručiteľnú ( § 38, ods. 4 ZP ).