ali8
10.02.12,09:45
Dobry den prosim Vas, ako to mam zauctovat v JÚ? mam uzavretu dohodu §56/2011 o poskytnuti prispevku na zriadenie chranenej dielne, ide o to ze zaplatila som z uctu mzdy zamestnancom dalej socialnu poistovnu odvody a zdravotnu poistovnu a ÚPsVR mi koncom mesiaca nasledne vrati jednou sumou vsetky tie peniaze to je mzdy zamestnancov spolu aj s odvodmi. ako mam zauctovat v jednoduchom uctovnictve najprv mzdu za zamestnanca je to vydovok ovplyvnujuci zaklad dane v kolonke mzdy? a odvody za nho takisto vydavok ovplyvnujuci zaklad dane v kolonke platby do fondov? a co so sumou ktora mi bola vratena koncom mesiaca tie peniaze mzdy plus odvody dokopy to mam kam zauctovat dakujem, hladam to tu ale nasla som jedine uctovanie v podvo´jonom uctovnictve, pekny den.
ali8
15.02.12,12:06
prosim vie niekto poradit?
Zužu
15.02.12,12:12
Dobry den prosim Vas, ako to mam zauctovat v JÚ? mam uzavretu dohodu §56/2011 o poskytnuti prispevku na zriadenie chranenej dielne, ide o to ze zaplatila som z uctu mzdy zamestnancom dalej socialnu poistovnu odvody a zdravotnu poistovnu a ÚPsVR mi koncom mesiaca nasledne vrati jednou sumou vsetky tie peniaze to je mzdy zamestnancov spolu aj s odvodmi. ako mam zauctovat v jednoduchom uctovnictve najprv mzdu za zamestnanca je to vydovok ovplyvnujuci zaklad dane v kolonke mzdy - áno? a odvody za nho takisto vydavok ovplyvnujuci zaklad dane v kolonke platby do fondov - áno? a co so sumou ktora mi bola vratena koncom mesiaca tie peniaze mzdy plus odvody dokopy to mam kam zauctovat - ostatný zdaniteľný príjem - robím si analytiku dakujem, hladam to tu ale nasla som jedine uctovanie v podvo´jonom uctovnictve, pekny den.
odpoveď červenou
Badko
05.03.12,19:52
Dobrý večer,
nič som nenašla ohľadom daňového bonusu a potrebovala by som poradiť ako zaúčtovať v JU
uvediem príklad: preddavok na daň 6,46
uplatnenie DB 41,02
daň - 34,56

Daňový bonus je vlastne vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa a je v čistej mzde
daň som naúčtovala ako pohľadávku - cez závazok mínusom - voči DÚ - neviem či je to dobre -
pozriete sa mi na účtovanie. lebo stále mi vychádza že je to zle - už mi to nemyslí

díky
Badko
05.03.12,20:36
neporadíte
ego.mc
06.03.12,05:53
Dobrý večer,
nič som nenašla ohľadom daňového bonusu a potrebovala by som poradiť ako zaúčtovať v JU
uvediem príklad: preddavok na daň 6,46
uplatnenie DB 41,02
daň - 34,56

Daňový bonus je vlastne vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa a je v čistej mzde
daň som naúčtovala ako pohľadávku - cez závazok mínusom - voči DÚ - neviem či je to dobre Môže byť.
pozriete sa mi na účtovanie. lebo stále mi vychádza že je to zle - už mi to nemyslí
díky
Neviem, či som správne pochopil, ale daňový bonus pripočítate k hrubej mzde. V čistej je iba rozdiel medzi bonusom a daňou. :)
Badko
06.03.12,06:23
Neviem, či som správne pochopil, ale daňový bonus pripočítate k hrubej mzde. V čistej je iba rozdiel medzi bonusom a daňou. :)

Ďakujem to viem, že v čistej mzde je rozdiel medzi bonusom a daňou, ale chcem vedieť ako,
to má byť pri zaúčtovaní v JU aby to bolo správne