Ľubomír Bubless Tomčík
10.02.12,13:50
Zdravím,
mám taký problém a budem rád a každú odpoveď,jedná sa o to, že som si zavolal servis PC(v mojom prípade notebooku)
prišli ku mne a odviezli si ho k sebe do servisu kde prišli na to že je vadná grafická karta. do niekoľkých dní mi zavolali s
viacerými ponukami(druhmi) a ja som si vybral. No doniesli mi ho s úplne niečim iným ako som si vybral a z ceny stiahli cca
13 eur. No s tým čo tam bolo a čo tam je teraz sa nedá porovnať a preto by som chcel danú grafickú kartu vrátiť nazad.Konkrétne tam bola grafická karta Nvidia GeForce 9500M GS a po cenovej ponuke a dohode som si vybral radu Nvidia GeForce 9600M GS no po priatí NB tam je Nvidia GeForce 8400 MXM, keďže som namontovanie takejto karty neschválil bolo by možné ju vrátiť a s tym vyžadovať aj plnú cenu za danú grafickú kartu a za prácu(ktorá činila vyše 27 eur +grafická karta)
Preto by som rád počul vaše názory či je to možné a čo potrebujem spraviť. Notebook mám doma 3 dni, tuším sa to dá do7. dní od
prevzatia ?

Keďže mám momentálne obmedzený prístup na internet poprosil by som odpoveďe zasielať na môj mail bubless@centrum.sk
Vopred ďakujem za skoré odpovede,
S pozdravom Tomčík.
EXACTOR s.r.o.
12.02.12,15:30
Vykonanie opravy sa považuje za uzatvorenie zmluvy o dielo podľa § 631 a nasl. Občianskeho zákonníka (OZ). Podľa § 499 OZ kto prenechá inému vec za odplatu, zodpovedá za to, že vec v čase plnenia má vlastnosti výslovne vymienené alebo obvyklé, že ju možno použiť podľa povahy a účelu zmluvy alebo podľa toho, čo účastníci dojednali, a že vec nemá právne vady.
Zhotoviteľ diela zodpovedá za vady, ktoré má vykonaná oprava alebo úprava pri prevzatí veci objednávateľom, ako aj za vady, ktoré sa vyskytnú po prevzatí veci v záručnej dobe (záručná doba je 3 mesiace).
Podľa § 655 OZ ak je vec opravená alebo upravená vadne, má objednávateľ právo na bezplatné odstránenie vady. Zhotoviteľ je povinný vadu odstrániť najdlhšie v dohodnutej lehote. Ak vadu nemožno odstrániť alebo ak ju zhotoviteľ neodstráni v dohodnutej lehote alebo ak sa vada vyskytne znovu, má objednávateľ právo na zrušenie zmluvy alebo na primerané zníženie ceny opravy alebo úpravy. Práva zo zodpovednosti za vady sa musia uplatniť u zhotoviteľa v záručnej dobe; inak zaniknú. Čas od uplatnenia práva až po vykonanie opravy alebo úpravy sa do záručnej doby nepočíta. Zhotoviteľ je povinný vydať objednávateľovi potvrdenie o tom, kedy právo uplatnil, ako aj o vykonaní opravy alebo úpravy a o čase jej trvania.

Takže odporúčam čím skôr zhotoviteľa diela (opravára) písomne vyzvať na odstránení vád a to namontovaním grafickej karty, na ktorej ste sa dohodli.
Ľubomír Bubless Tomčík
12.02.12,15:50
Takže z toho vyplíva, že zhotoviteľ by to mal po dohode vymeniť za tú čo sme sa dohodli a zároveň to spraviť bezplatne v rámci reklamácie ?...
EXACTOR s.r.o.
12.02.12,17:15
Zhotoviteľ by mal vadu odstrániť bezplatne, áno. Teda v rámci ceny, ktorá za opravu bola dohodnutá. Píšeš ale, že za vykonanú opravu ti bola poskytnutá zľava z dojednanej ceny. Ak si teda vedel, že oprava má vady spočívajúce v namontovaní inej než dohodnutej grafickej karty, a súhlasil si s tým za podmienky zníženia ceny opravy, ide už o uplatnenie práva zo zodpovednosti za vady. Ak si ale až dodatočne zistil, že je nainštalovaná iná grafická karta, v tom prípade môžeš žiadať jej výmenu za tú, na ktorej ste sa dohodli a to bezplatne.
veronikasad
27.06.12,16:29
Ahojte, nechcem zakladať novú tému, tak to pridám sem.

Kúpila som si z internetovej lekárne výživový doplnok. Pri kontrole Minimálnej trvanlivosti som zistila, že mi poslali výrobok tri mesiace po skončení min.trvanlivosti.
Poslala som písomnú reklamáciu emailom. Výrobok som zatial nevrátila. Akým spôsobom vraciate takéto zásielky ? Mám nárok na náhradu poštovného, ktoré zaplatím pri vracaní zásielky?
Ďakujem za odpoveď.
arizona
27.06.12,16:36
Ano Veronika. Posli im tovar spat so sprievodnym listom, kde napis, ze ziadas aj preplatenie postovneho.
avalik
27.06.12,16:39
108/2000 Z. z.Zákon o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji

§ 12

Odstúpenie od zmluvy

(1) Spotrebiteľ je oprávnený bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, ak predávajúci včas a riadne splnil informačné povinnosti podľa § 10 (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2000-108#f5693150).
(2) Ak predávajúci splnil informačné povinnosti podľa § 10 (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2000-108#f5693150) dodatočne, spotrebiteľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo dňa, keď predávajúci dodatočne splnil informačné povinnosti, najneskôr však do troch mesiacov od prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby.
(3) Ak predávajúci nesplní informačné povinnosti podľa § 10 (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2000-108#f5693150) ani dodatočne, spotrebiteľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy do troch mesiacov od prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby.
(4) Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje. Predávajúci je povinný
a) prevziať tovar späť alebo nepokračovať v poskytovaní služby,
b) vrátiť spotrebiteľovi najneskôr v lehote 15 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy cenu zaplatenú za tovar alebo za službu alebo preddavok, ktorý spotrebiteľ uhradil za tovar alebo za službu vrátane nákladov, ktoré spotrebiteľ vynaložil v súvislosti s objednaním tovaru alebo služby. Náklady na vrátenie tovaru znáša spotrebiteľ len v tom prípade, ak výrobok plne zodpovedal kvalitatívnym požiadavkám a nebol vadný.
(5) Ak sa predávajúci a spotrebiteľ nedohodnú inak, spotrebiteľ nemôže odstúpiť od zmluvy, ktorej predmetom sú:
a) poskytnutie služby, ak sa služba začala plniť so súhlasom spotrebiteľa pred uplynutím lehoty na odstúpenie od zmluvy podľa odsekov 1 až 3,
b) predaj tovaru alebo poskytnutie služby, ktorých cena závisí od pohybu cien na finančnom trhu, ktoré predávajúci nemôže ovplyvniť,
c) predaj tovaru zhotoveného podľa osobitných požiadaviek spotrebiteľa alebo tovaru určeného osobitne pre jedného spotrebiteľa, alebo tovaru, ktorý vzhľadom na jeho vlastnosti nemožno vrátiť, alebo tovaru, ktorý rýchlo podlieha skaze,
d) predaj audiovizuálneho diela, zvukového záznamu alebo zvukovo-obrazového záznamu umeleckého výkonu alebo multimediálneho diela,22) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2000-108#f5693265) ktoré spotrebiteľ rozbalil,
e) predaj novín, časopisov a periodickej tlače,
f) lotérie a iné podobné hry.21) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2000-108#f5693263)
(6) Ak predávajúci poskytol spotrebiteľovi pôžičku na kúpu tovaru alebo na poskytnutie služby alebo ak takú pôžičku poskytla spotrebiteľovi tretia osoba na základe zmluvy s predávajúcim, odstúpením od zmluvy o predaji sa od začiatku zrušuje aj zmluva o poskytnutí pôžičky. Právo na vydanie bezdôvodného obohatenia nie je tým dotknuté.

-------

posli to bud doporucenym listom alebo ako balik - podla vahy
veronikasad
27.06.12,17:03
Dara, ďakujem za odpoveď. Je to malá krabička, s vrátením zásielky nebude problém. Skôr som chcela vedieť názor, či zásielkové obchody v takýchto prípadoch vôbec požadujú vrátenie tovaru. Uviedla som číslo šarže, ide o internetovú lekáreň - mali by mať poriadok v evidencii liekov. Ak budem zásielku vracať, vrátenie poštovného budem požadovať. Lebo lieky (aj výživové doplnky) po záruke by ozaj posielať zákazníkom nemali.

Ide mi najmä o čas, ktorý strávim návštevou pošty.
avalik
27.06.12,17:41
Dara, ďakujem za odpoveď. Je to malá krabička, s vrátením zásielky nebude problém. Skôr som chcela vedieť názor, či zásielkové obchody v takýchto prípadoch vôbec požadujú vrátenie tovaru. Uviedla som číslo šarže, ide o internetovú lekáreň - mali by mať poriadok v evidencii liekov. Ak budem zásielku vracať, vrátenie poštovného budem požadovať. Lebo lieky (aj výživové doplnky) po záruke by ozaj posielať zákazníkom nemali.

Ide mi najmä o čas, ktorý strávim návštevou pošty.

vzdy treba citat obchodne podmienky
nemam eshop s liekmi, ale predpokladam, ze z uctovno/skladoveho hladiska je potrebne vratit ... a lieky po expiracii sa musia likvidovat ako nebezpecny odpad
veronikasad
28.06.12,08:11
Takto si predstavujem vybavenie reklamácie internetového obchodu - to bola rýchlosť:


"děkujeme za nákup v naší internetové lékárně DocSimon.

samozřejmě se Vám omlouváme za naši chybu, bohužel lidský tvor je někdy omylný.

Nechávám Vám poslat nový produkt, má exsp. 11/2013.

Vám bych chtěla požádat o zaslání prošlého výrobku na adresu:

SimonPharma, a.s., P.O. Box 61, 908 01 Kúty, Slovensko

Samozřejmě Vám náklady na dopravu (poštovné) uhradíme na základě info s Vašim číslem účtu


Děkuji moc za pochopení a přeji krásný den.

S pozdravem

Iva Jelínková
Oddělení internetové lékárny DocSimon
alaya1
28.06.12,08:15
Veronika, myslim, ze v interneztovom e schope mozes vyrobok bez udania dovodu neposkodeny vratit do 7. dni. Aspon v mojom, psom, to je tak.