uzivatel112233
10.02.12,14:27
Čo robiť ak sa žaloval nesprávny subjekt ? (namiesto FO sa žalovala táto osoba ako živnostník). Už bol vydný platobný rozkaz, a následne podaný odpor. Prehráme spor a potom môžeme zažalovať ten subjekt ktorý sa mal žalovať pôvodne ... alebo sa to aj v tejto fázi konania dá nejak zmeniť (myslím tú žalovanú osobu)????
uzivatel112233
10.02.12,14:13
prosím o radu
marjankaj
10.02.12,14:21
Čo ste žalovali Jožka Mrkvičku podnikateľa s IČOM a mali ste žalovať Deža Lakatoša bez IČA? A súd to nezistil?
Alebo čo sa to vlastne pýtaš?
uzivatel112233
10.02.12,14:54
no mali sme žalovať Jožka mrkvičku ako FO lebo zmluvu mame s jozkom mrkvickom ako FO ale nedopatrenim sme zalovali Jozka mrkvicku s ICOM, preto bol podany odpor v ktorom sa pise ze zalovany nie je pasivne legitimovany, lebo zmluva bola uzavreta s FO. Pytam sa ci sa to da nejak zmenit ta osoba ktoru zalujeme aj v tejto fazi konania? alebo sme proste odkazany na prehru v spore.
uzivatel112233
10.02.12,14:57
sud ma vyzval na vyjadrenie sa k odporu. Pre iste skutocnosti, ktore netreba nejak zbytocne rozoberat v tomto vyjadreni tvrdim, ze tato osoba v skutocnosti mala zamer uzavriet zmluvu ako podnikatel ale nepripojila ICO, razitko atd. Neviem nakolko mi to pomoze, ale treba vyskusat.
mattto
10.02.12,15:08
nepoznám okolnosti, len nezabudni na plynutie premlčacej lehoty
marjankaj
10.02.12,15:13
sud ma vyzval na vyjadrenie sa k odporu. Pre iste skutocnosti, ktore netreba nejak zbytocne rozoberat v tomto vyjadreni tvrdim, ze tato osoba v skutocnosti mala zamer uzavriet zmluvu ako podnikatel ale nepripojila ICO, razitko atd. Neviem nakolko mi to pomoze, ale treba vyskusat.
Keďže tie "isté skutočnosti" sú známe iba účastníkom súdneho procesu, tak počkaj na vyjadrenie súdu.
Ťažko sa k tomu vyjadrovať, keď nevieme "wo co go".:eek: