Dekor
10.02.12,15:31
Dobry den,

rada by som poziadala o radu: Zivnostnik, platca DPH. Za rok 2011 mi zo zivnosti vychadza plusovy danovy zaklad.

Zaroven som v roku 2011 kupila byt ako sukromna osoba a neskor som ho aj predala. Predajna cena bola nizsia ako kupna. Byt som nemala zaradeny v majetku firmy, nesuvisel s podnikanim. V byte som nemala trvaly pobyt 2 roky ani som byt nevlastnila 5 rokov. Kupou a predajom bytu mi ako sukromnej osobe vlastne vznikla strata.

Ovplyvnuje to nejako moje danove priznanie ? Uvadzam tam vobec prijmy z predaja bytu ? Alebo v tomto pripade ani nie, kedze som nedosiahla plus z predaja bytu? Alebo dokonca uvadzam do danoveho priznania stratu a mozem si ju nasledujuce roky postupne uplatnovat ?

Dakujem velmi pekne za rady.
Katarina
10.02.12,17:53
Predaj bytu príjem podľa § 8 - DP typ B VIII. oddiel ods. 1 písm. b v stĺpci 1 príjem z predaja, v stĺpci 2 výdavky len do výšky príjmu. Dopad na základ dane žiadny.
janka01
27.02.12,15:16
Dobry den, poprosim aj ja o radu.

v roku 2011 som kupila byt, a hned v tomto roku aj predala za tú istu hodnotu. Čiže som na nom nic nezarobila, ale ani neprerobila.
Ake DP podať, štandartne si podavam FO-A, Je potrebne kvoli tomuto podať B - stym ze tak ako v predchadzajucom prispevku vypisem prijem a vydaj z predaja.

Dakujem
Mila123
27.02.12,15:19
Dobry den, poprosim aj ja o radu.

v roku 2011 som kupila byt, a hned v tomto roku aj predala za tú istu hodnotu. Čiže som na nom nic nezarobila, ale ani neprerobila.
Ake DP podať, štandartne si podavam FO-A, Je potrebne kvoli tomuto podať B - stym ze tak ako v predchadzajucom prispevku vypisem prijem a vydaj z predaja.

Dakujem
áno, je potrebné podať DP FO B a bytové transakcie zaradiť do § 8 ZDP
BarboraS
29.03.12,15:12
Dobry den,

prosim o radu mam klienta pan v dochodku, ktory dostal pred 2 rokmi byt darom v roku 2011 ho predal viete mi prosim poradit ako sa postupuje pri vyplneni dp. Dakujem velmi pekne