enko
10.02.12,14:54
Ahojte, mozno som to hodil do zlej casti, som tu uplne novy, tak prepacte.

Moja otazka znie, ak uz jeden TPP mam, aky zvolit druhy pracovny pomer ? Budem pisat clanky pre jeden portal, napada ma pracovny pomer na dohodu, alebo ist koli tomu do zalozenia zivnosti ? skuste prosim poradit, co by bolo pre mna vyhodne ale zaroven pre zamestnavatela aby nebolo pritazou.

dakkujem za odpoved
EXACTOR s.r.o.
16.02.12,09:49
Zákonník práce, nevylučuje mať aj viac pracovných pomerov, len nesmú byť u jedného zamestnávateľa. Nakoľko dohody o vykonaní práce, a vykonaní pracovnej činnsoti niesú pracovným pomerom, len zakladajú pracovnom právny vzťah. Predpokladám, že ide o iného zamestnávateľa. V prípade dohody o vykonaní práce, musí byť práca vymedzená výsledkom, v takejto forme môžeš odpracovať 350hodín pre jedného zamestnávateľa ročne. V prípade dohody o pracovnej činnosti ide o opakovanú činnosť, takto môžeš odpravovať maximálne 10 hodín týždene. Mne najlepšie v tomto prípade vychádza, dohoda o vykonaní práce, prácu vymedziť výsledkom, by nemal byť problém. Čo sa týka tejto dohody tak zamestnávateľ nemá povinnosť vieš evidenciu dochádzky takže, v prípade nejakých problémov odporúčam viesť si vlastnú evidenciu. Čo sa týka odvodov tak tie sú pri dohodách minimálne, platí sa len garančné a úrazové poistenie čo predstavuje 1,05%. Živnosť by som v tomto prípade nezvažoval.