strakulka007
10.02.12,17:49
Dobrý deň, potrebovala by som od Vás radu a skúsenosti ohladne práce a postihnutého dieťaťa. Budeme musieť riešiť otázku bývania (pôžička) , tak by som sa potrebovala zamestnať aj ja (manžel pracuje). Prácu na pol úväzku si neviem zohnať, tak uvažujem, že by som sa zamestnala aj ja na celý. Poberám na dcérku opatrovatelský príspevok. Určite sa tu nájdu rodičia, ktorí pracujú aj na celý úväzok a ja by som potrebovala poradiť, ako ste to vyriešili s opatrovaním. Naša dcérka navštevuje 3x týždenne na dve hod. špeciálnu ZŠ inak ju máme doma. Týždňovky v zariadení si nevieme predstaviť a denné zariadenie, ktoré by mohla dcérka navštevovať, kým by sme boli v práci na blízku nemáme. Manžel ma vie plnohodnotne zastúpiť, ale opatrovatelstvo rozdelené na dvoch rodičov asi neexistuje. (???) Vedeli by sme to vyriešiť aj tak, že by sme sa vystriedali v smenovej prevádzke a k dcérke by sme potrebovali pomoc len na dve hod. denne, kým by sme sa po smene vystriedali. Ako to máme vyriešiť??? Máte nejaké skúsenosti, ktoré by nám pomohli??? Pomôže mi, ak mi napíšete rady či už práce na pol úväzku, alebo celý. Finančná situácia je zlá, ale to Vám nemusím hovoriť, lebo to poznáte. Snažím sa nájsť riešenie, ktoré by fungovalo a boli by sme všetci spokojní.
Za každú radu Vám velmi ďakujem. Želám Vám všetkým príjemný deň http://www.ozinfodom.info/phpbb3/images/smilies/icon_e_smile.gif

Možno som sa zle vyjadrila. Hladám niekoho, kto už má skúsenosti s opatrovaním cudzou osobou (myslím nie z rodiny), ako to prebieha s úradmi, poprípade kde hladať adekvátnu opatrovatelku atd. Proste hladám niekoho u koho je to už zabehnuté a vie poradiť.