Jandarinka
10.02.12,18:22
Dobrý deň, prosím Vás o radu. Som FO - podnikateľ, platca DPH. Mám záujem kúpiť a doviesť osobné auto r.v. 2002 alebo 2004. Auto o ktoré mám záujem predáva súkromná osoba - nepodnikateľ. Aký je vlastne postup pri kúpe? Čo všetko musím urobiť v Nemecku a aké doklady musím mať, aby som ho potom mohla na SK prihlásiť? Ako to vlastne bude aj s DPH? Platí sa za dovezené auto ešte nejaká daň? Prosím, prosím, poraďte.
prepinakos
11.02.12,10:51
Ak kupujes auto od nepodnikatela preda ti ho uz aj s DPH. To znamena ze na Slovensku uz DPH nezaplatis - to by bolo dvojite zdanenie. V podstate v Nemecku si na urade vybavis prevozne SPZ su myslim 3 dnove a mesacne stoji to do 150€. Po prichode na slovensko samozrejme predlozis technicky preukaz a ostatne doklady a vyberies sa na kontrolu originality www.ko.sk potom mozes auto klasicky prihlasit. Samozrejme kedze je to r.v 02/04 tak musis potom absolvovat aj STK a EMISNU.
Jandarinka
11.02.12,14:59
Ďakujem za info. Ale kde konkretne na urade vybavim tie spz? a ake vsetky doklady potrebujem z nemecka? na slovensku tiez ake konkretne doklady budem potrebovat? a nemas nahodou kupno-predajnu zmluvu?
marleau
11.02.12,15:03
Poznám človeka z KNM,ktorý to robí tak,že ti pristaví hotové auto na ŠPZ.Je seriózny a celé to stojí do 1000 eur aj s prevozom auta a všetkým okolo toho.
Jandarinka
11.02.12,17:20
noooo, môžem poprosiť o kontakt?
day
11.02.12,17:34
v trnave ti jeden pan preda prechodne tabule, on ti aj poradi, prides do nemecka nahodis tabule a ides domov
Jandarinka
11.02.12,17:56
tak mi posli do sukromnej spravy kontakt.... cinknem mu...
day
12.02.12,06:23
Jandarinka
13.02.12,17:13
ako sa to v nemecku vlastne robi? chcem si odpocitat dph.... jeden mi hovori, ze musim zaplatit celu sumu nemcovi a az ked to na sk prihlasim a priznam, ze mi vratia dph...
berkovic
19.02.12,23:52
DPH zaplatíš až tu, a keď to neurobíš, môže ti finančný úrad zabaviť auto.
Ale pozor aj na takzvané „dvojčatá“. Na začiatku sú k tomuto podvodu potrebné dve, čo najviac rovnaké vozidlá – jedno po totálnej havárii a druhé kradnuté. Z totálne havarovaného „odpísaného“ auta je v Nemecku vybraté VIN a navarí sa do kradnutého. Následne sa auto predá do inej krajiny, napríklad na Slovensko. Tento podvod väčšinou neodhalí kontrola originality, ale až polícia v Nemecku :-(