white_black
11.02.12,10:35
Caute, prosim neviete mi poradit, ako vytvorim jednoduche makro na vymazanie riadku ktory oznacim ??
marjankaj
11.02.12,17:19
Vyznač si oblasť(žltú) a spusti makro. ALT + F8
white_black
12.02.12,16:16
dakujem ale ja potrebujem aby mi vymazalo vzdy riadok (riadky), ktory oznacim.. nahodou take makro nevies ??
marjankaj
12.02.12,16:24
dakujem ale ja potrebujem aby mi vymazalo vzdy riadok (riadky), ktory oznacim.. nahodou take makro nevies ??


Nie som vševed.
Viem urobiť makro, ktoré vymaže označené riadky. Napríklad v stlpci A si ich označím "??".
Ale ako si ich označíš ty, tak to netuším.:eek:
upchpp
12.02.12,19:37
a čo tak pravé tlačídlo myšky , kliknúť na daný riadok a vybrať možnosť odstrániť obsah?
kergulaan
13.02.12,03:58
Asi nechapem tvoje zadanie. Preco to chce riesit makrom, ked musis riadky oznacovat?
NAjjednoduchsie je pri oznacovani riadkov ktore chcs vymazat drzat ctrl a nasledne po ich oznaceni stlacit alt+a, alt+s a mas to.
Snoophy
15.02.12,13:16
Trochu som poupravil makro, aby vymazal prázdny riadok ( takže namiesto "??" som dal len "" a v novom hárku mi to funguje pekne,
Len keď to chcem použiť v jednom makre dopísal som tam:
Windows("názov.xlsm").Activate
Range("B21:B276").Select
Call vymaž
End Sub
Private Sub vymaž()

For Each bunka In Selection
If bunka.Value = "" Then
bunka.EntireRow.Delete
Call vymaž
End If
Next
End Sub

Ale keď ho spustím tak to vymaže, ale zacikluje sa.....

Neviete to niekto prepísať na aby som označil niektorú bunku a keď je prázdna tak vymaže riadok a posunie sa o jeden riadok nižšie a skontroluje ten a bude to robiť trebárs 200x. Viacej nepotrebujem.

Takže môžete použiť funkciu kde poznáme koľko krát sa má akcia opakovať.
Teoriu ako tak viem, ale mám problém napísať to ( ani to nieje až taký problém), ale aby to fungovalo :-(

Ďakujem za pomoc.