kikuskkka
11.02.12,11:16
Ľudia, prosím vás poraďte - netýka sa to bytostne mňa, ale známej by som rada poradila, lebo je v koncoch - v r. 2001 sa s manželom rozviedli, zostali jej vtedy 2 maloleté deti, dnes má jej dcéra vlastnú rodinu, syn je v puberte, a teraz to "najlepšie" - jej exmanžel má niekoľko miliónovú exekúciu, preto nechal výborne platenú prácu a je dobrovoľne nezamestnaný, na syna jej platí "úbohých" 66eur a odvoláva sa, že viac nemá. Preto sa rozhodla, že synovi založí stavebné sporenie, aby mal do budúcna aký-taký štart, avšak bojí sa, že po dovŕšení 18teho roku veku syna mu na toto stavebné sporenie siahnu exekútori, kvôli otcovi, je to možné? Môžu exekútori siahať na majetok detí? ďakujeme za rady!!!:)
mattto
11.02.12,10:56
Ak by neboli rozvedení, exekútor by sa uspokojil z majetku v BSM. Sú rozvedení, exmanželka resp. deti neručia svojim majetkom za záväzky otca pokiaľ by nevznikli spoločne. Takže záverom: nie, exekútoro nemôže siahnuť na majetok detí, ak ten patrí do ich výlučného vlastníctva
kikuskkka
17.02.12,11:12
Ďakujem za odpoveď....a ešte by ma zaujímalo, či jej ako jeho exmanželke tiež nemôžu siahnuť na majetok, pred pár rokmi si kúpila starší RD, ktorý pomaličky prerábajú doteraz, je tiež "neohrozený"? Lebo akurát včera som niečo čítala, že rozvodom sa exmanželka ešte nemusí odbremeniť od manželových záväzkov, tak sme sa hneď obe vyplašili....
ivka70
17.02.12,11:28
Ďakujem za odpoveď....a ešte by ma zaujímalo, či jej ako jeho exmanželke tiež nemôžu siahnuť na majetok, pred pár rokmi si kúpila starší RD, ktorý pomaličky prerábajú doteraz, je tiež "neohrozený"? Lebo akurát včera som niečo čítala, že rozvodom sa exmanželka ešte nemusí odbremeniť od manželových záväzkov, tak sme sa hneď obe vyplašili....

Rozvodom nie, ale rozdelenim BSM uz ano. Vznikli snad exmanzelove dlhy este pocas manzelstva?
kikuskkka
18.02.12,05:59
V podstate áno, bolo naňho čosi našité, nespôsobil to on, ale cca 2 roky pred rozvodom mu začali chodiť upomienky z daňového...bolo to bohužiaľ ešte počas manželstva. To asi situáciu mení, však?