ceresnaa
11.02.12,11:19
Dobrý deň.

Chcel by som sa informovať ako je to s označovaním šitých textilných výrobkov(kabelky,šité dekorácie,textilné brošne).Treba prišívať tie symboly, alebo stačí iba priložiť k výrobku.A aké informácie treba uviesť na tých symboloch?Dajú sa niekde kúpiť také vysačky alebo symboly ošetrenia, lebo vôbec neviem ako a čo treba pri textilných výrobkoch.A pri kabelkách treba udať materiálové zloženie úplne všetkých použitých materiálov(napr.zips,kovové krúžky,stuhy,popruhy na uchá tašky).
Bižutériu,treba nejako materiálovo označovať?
Ďakujem za odpovede.
avalik
11.02.12,10:52
vyhlaska 370/2008 Z.z. ktorou sa ustanovujú podrobnosti o označovaní materiálového zloženia textilných výrobkov

visacky a nasivky si mozes dat vyrobit
Danielle369
11.02.12,14:46
A táto téma tu je asi 10 krát na porade...treba aj hladať
ceresnaa
14.02.12,16:14
Ďakujem pekne 1 Dara.
Ale som sa tam nedočítal,či je tam potrebné udať celé meno a priezvisko,alebo stačí iba názov, ktorý si pridám k menu pri založení zivnosti.Okrem tých 5 symbolov a mater.zloženia je potrebné napísať aj vyrobené na Slovensku?Veľmi by mi to pomohla rada od niekoho kto má nejaké skúsenosti v tejto oblasti, nakoľko zvažujem nad živnosťou a nemá ešte žiadne skúsenosti.
Ďakujem veľmi pekne,ak by tu bola podobná téma,tak sa ospravedlnujem.
avalik
14.02.12,16:52
obchodny zakonnik:

§ 8
Obchodným menom sa rozumie názov, pod ktorým podnikateľ vykonáva právne úkony pri svojej podnikateľskej činnosti.

§ 9
(1) Obchodným menom fyzickej osoby je jej meno a priezvisko (ďalej len "meno"). Obchodné meno fyzickej osoby môže obsahovať dodatok odlišujúci osobu podnikateľa alebo druh podnikania.
(2) Obchodné meno obchodných spoločností a družstva je názov, pod ktorým sú zapísané v obchodnom registri. To platí aj pre právnické osoby, ktoré sa zapisujú do obchodného registra na základe osobitného zákona. Súčasťou obchodného mena právnických osôb je aj dodatok označujúci ich právnu formu.

este odporucam prestudovat
250/2007 o ochrane spotrebitela
264/1999 Z.z. o technických požiadavkách na výrobky a o posudzovaní zhody a o zmene a doplnení niektorých zákonov