Breezy
11.02.12,12:09
Dobry den

Asi pred tyzdnom som dostal skvely napad na vytvorenie e-shopu na tovar ktory sa na SR nepredava.Chcel by som sa spytat ci bude treba pisomne povolenie od distributora na predaj tovaru pod jeho znackou na uzemi SR,konkretne by sa jednalo o tovar z USA.Este by ma zaujimalo ako je to z CLOm na dovoz tovaru z USA.Konkretne by ma zaujimalo ci by sa CLO nedalo obist.

Za odpovede dakujem,ak mam blbe otazky tak to prosim berte s rezervou.)Ak tema uz je vytvorena alebo sem nepatri tak prosim zmazat.
misomiso
11.02.12,11:15
Povolenie netreba ak nazov tvojho obchodu nebude niest meno znacky.

Tema by mala byt zmazana preto, ze pytaz radu ako porust zakon. Aj malemu decku musi byt jasne, ze clo (a DPH) pri importe z USA mozes obist jedine tak, ze budes korumpovat colnikov.
Breezy
11.02.12,11:25
Nemyslel som porusit zakon,myslel som ci sa na to neda ist nejak legalne.Pretoze nemam s tym vobec skusenosti.Predstavoval som si napriklad nieco ako rozdelenie objednavky do viacerych balickov napriklad.Neviem ci idem na to spravne.
Eva Dendisová
11.02.12,11:59
Zásielky odosielané priamo z tretích krajín príjemcovi v Spoločenstve sú oslobodené od dovozných platieb, ak nepresahujú nasledujúce hodnoty:
- zásielky tovaru nepatrnej (zanedbateľnej) hodnoty - 150 EUR na jednu zásielku (oslobodenie sa nevzťahuje na alkoholické výrobky, parfumy a toaletné vody, tabak a tabakové výrobky). Tieto zásielky sú oslobodené od cla, ak hodnota zásielky nepresahuje 150 EUR a ak hodnota zásielky nepresahuje 22 EUR, sú oslobodené aj od dane z pridanej hodnoty. (hodnotou zásielky sa rozumie úhrnná hodnota, ktorú zásielka má, bez ohľadu na to, či je tvorená jednou, dvoma, alebo viacerými položkami). To znamená, že pokiaľ úhrnná hodnota zásielky nepatrnej (zanedbateľnej) hodnoty presahuje 22 EUR, ale nepresahuje 150 EUR, zásielku je možné oslobodiť od cla, ale nie je možné oslobodiť ju aj od dane z pridanej hodnoty. V prípade, že úhrnná hodnota zásielky nepatrnej (zanedbateľnej) hodnoty nepresiahne 22 EUR, je možné oslobodiť ju od cla a zároveň aj od dane z pridanej hodnoty;
- zásielky posielané jednou fyzickou osobou druhou fyzickej osobe - 45 EUR na jednu zásielku

Zásielky posielané jednou fyzickou osobou druhej fyzickej osobe sú oslobodené od dovozných platieb za predpokladu, že takýto dovoz nemá obchodný charakter (sú príležitostného charakteru, obsahujú tovar určený výhradne na osobné použitie príjemcom alebo jeho rodinou, pričom charakter ani množstvo nenasvedčuje tomu, že ide o dovoz na obchodné účely a odosielateľ ich posiela príjemcovi bezplatne.)
Breezy
11.02.12,12:20
Toto som presne potreboval vediet dakujem za odpoved. Zle som predtym sformuloval otazku v respektive nevedel som sa spravne vyjadrit.
miromich
14.02.12,22:18
dravim.Prosim mam otazku...chcel by som predavat zmiesany tovar z ciny..ziadnu elektroniku kedze nemam zaujem ohrozovat zdravie ludi ich nekvalitnymi clankovymi bateriami alebo podobne...no ale to je jedno...ide o to ze niektore obchody neposielaju fakturu takze to nemam ako zdokladnovat ale docital som sa ze staci ak si vytlacim zaznam (alebo ako to nazvat) v paypal o tom co som nakupil...je to pravda ? A kde konkretne najdem presne to co mi bude stacit ? Dakujem za odpoved...
miromich
18.02.12,17:20
nikto nevie ? :)
joomlanet
12.03.12,14:25
Ahojte,

toto je špecifická otázka, ktorú by som určite riešil na daňovom úrade.

... ale myslím, že paypal by mal stačiť, len naše úrady majú niekedy špeciálne požiadavky na doklady ;-)

Pekný deň.