comodo
11.02.12,13:43
Otravuje ma ( mozno kazdeho ) vypisovanie vydavkovych pokladnicnych dokladov do uctovnictva ( s.r.o. , platca dph) za kazdy nakup , niekedy je to fakt 38 centov. I ked toho v malej jednoclovekovej firmicke vela nieje , spekulujem ako to obist. Bolo by porusenim predpisu zuctovat priamo blok z registracnej pokladne z obchodu ? Prislo by sa o podpis , kto peniaze z pokladne dostal , ale doklad o naklade by bol na svete. Nerobite to tak niekto ?
Pripadne nedal by sa minimalizovat pocet vydavkovych pokladnicnych dokladov , tak ze by sa vydal 1x za qurtal ( pri zuctovani dph ) za vsetky hotovostne nakupy ? Ja viem uctovnictvo sa ma robit denne :-)
kn-alka
11.02.12,12:46
ja nevypisujem pokladničné doklady ručne, zaúčtujem a vytlačím z počítača
comodo
11.02.12,12:49
ja nevypisujem pokladničné doklady ručne, zaúčtujem a vytlačím z počítača
Aj to je info , za ktore dik. Mne robi ucto externista s tym, ze ja mu to vsetko obcas uz pripravene nosim. Mozno by stacilo nosit blocky s obchodu. Aky software mate ?
kn-alka
11.02.12,12:53
Aj ja robím externé účtovníctvo a ani jeden klient mi nedonesie vypísané výdavkové, len bločky, ktoré zaúčtujem a vytlačím výdavkový pokladničný doklad a tak založím.

Pracujem v 2 programoch, v oboch mi pekne vytlačí pokl.doklady: Oberon a Omega
comodo
11.02.12,12:54
Pracujem v 2 programoch, v oboch mi pekne vytlačí pokl.doklady: Oberon a Omega[/QUOTE]

vdaka.
jacekova
11.02.12,13:08
Mne nosia klienti len bloky a ja ich nahadzujem do programu MRP a vytlacim VPD.
Ak mam v mesiaci viac dokladov z 1 obchodu alebo vela blokov PHM, urobim si v exceli tabulku na vsetky tieto bloky (s rozpisom datumu, bez dph, dph, spolu) a s poslednym datumom zauctujem len 1 VPD.
Badko
11.02.12,15:26
Mne nosia klienti len bloky a ja ich nahadzujem do programu MRP a vytlacim VPD.
Ak mam v mesiaci viac dokladov z 1 obchodu alebo vela blokov PHM, urobim si v exceli tabulku na vsetky tieto bloky (s rozpisom datumu, bez dph, dph, spolu) a s poslednym datumom zauctujem len 1 VPD.

Aj ja spájam doklady - mám v exeli tabulku a dávam cca 15 dokladov a zaúčtujem jedným VPD
mizu24
11.02.12,20:43
ja spájam max.5 dokladov s rovnakým dátumom k jednému VPD, ktorý vypisujem ručne, bločky od PHM účtujem raz za mesiac s posledným dátumom uvedenom na bločku
aj ja som chcela prejsť na hore uvedné spôsoby: zaúčtovať a potom vytlačiť z programu VPD, ale takto to už mám zaužívané a aj sa mi to ľahšie kontroluje pri DPHčku
Stefan2005
11.02.12,21:43
ja spájam max.5 dokladov s rovnakým dátumom k jednému VPD...

k tomu číslu 5 si ako dospela ? Keď možno spojiť 5, tak možno spojiť i 7 alebo 10, 15...
... a rovnaký dátum je vhodný pri veľkom počte dokladov (za jeden deň), pri menšom spájam doklady i za viacej dní...
mizu24
12.02.12,12:57
k tomu číslu 5 si ako dospela ? Keď možno spojiť 5, tak možno spojiť i 7 alebo 10, 15...
... a rovnaký dátum je vhodný pri veľkom počte dokladov (za jeden deň), pri menšom spájam doklady i za viacej dní...

dávnejšie sme mali kontrolu, ktorá nám vytkla viac dokladov, vraj sa im to zle kontrolovalo, ale asi závisí od daňováka :o, takže odvtedy pre istotu to číslo 5 a nikdy nespájam viac dátumov do jedného, len pri PHM alebo poštovnom
Stefan2005
12.02.12,13:16
dávnejšie sme mali kontrolu, ktorá nám vytkla viac dokladov...

... tak by ma zaujímalo - vytkli to písomne, alebo len tak medzi rečou to ofrflali ?
mizu24
12.02.12,20:33
ofrflali :D
ada159
11.11.12,19:59
tiež premýšlam o týchto sumárnych okladoch s rozpisom, ale ako je to potom s evidenciou DPH? Nie je treba pri evidencii DPH mať zadané IČ DPH každého partnera? V tomto prípade si myslím, že to nebude tak správne
pavol54
11.11.12,21:42
tiež premýšlam o týchto sumárnych okladoch s rozpisom, ale ako je to potom s evidenciou DPH? Nie je treba pri evidencii DPH mať zadané IČ DPH každého partnera? V tomto prípade si myslím, že to nebude tak správne
a to kde chceš tú evidenciu viesť? pri faktúrach sa vedú, ale bločkoch s ERP? niekedy je ten nákup za 0,5 € a k tomu toto všetko scvaknem spotrebné nákupy raz za mesiac navrch číslo denníka a celkovú sumu a k tomu VPD to snáď stačí aby to bolo prehľadné.
ada159
12.11.12,14:00
pri DPH predsa musíš mať evidenciu účtovných dokladov, ktorú si u mna vždy pri kontrole na DPH vyžiadali a tam je uvedené aj IČ DPH odberateľa
Stefan2005
12.11.12,14:05
pri DPH predsa musíš mať evidenciu účtovných dokladov, ktorú si u mna vždy pri kontrole na DPH vyžiadali a tam je uvedené aj IČ DPH odberateľa

... no pri hovostných platbách nikde neuvádzam IC DPH - t.j. včítane DKP uvedené na samotnom bločku z ERP....
pavol54
12.11.12,16:55
pri DPH predsa musíš mať evidenciu účtovných dokladov, ktorú si u mna vždy pri kontrole na DPH vyžiadali a tam je uvedené aj IČ DPH odberateľa
aj tých DOKLADOV čo sú svetlocitlivé?
ondrejvla
13.11.12,14:33
Doklady, ktoré sú "svetlocitlivé" skopírujem, priložím k tomu originál doklad, keď vybledne, je tam aspoň takýto doklad. Mala som kontrolu, boli spokojní, že vyčítali s kópie dokladu o čo sa jedná.
ondrejvla
13.11.12,14:40
Možno ti pomôže toto, vypisuješ iba sumu a výšku DPH, ostatné ti dopočíta. Zadáš si názov firmy a všetko, čo musí doklad obsahovať, veľmi mi to urýchli vypisovanie.
pavol54
14.11.12,08:54
Že by som začal obchodovať s vyblednutými svetlocitlivými bločkami a ich fotokópiami pred vyblednutím? to by ešte musel byť bomba kšeft