fejton
11.02.12,13:26
Dobry den.

1. Chcel by som sa opytat na taku vec, pred par mesiacmi i vykradli trafiku a ukradli mi tak ako aj zasoby ( cigaret, tlac, doplnkovy tovar ) ale aj ceniny ( parkovacie karty, telefone karty, peniaze ). Mal som poistene, resp v zmluve aj ceniny aj zasoby, ale pan v poistovny mi povedal ze za ceniny mi moze brat iba stravne listky a peniaze, ze za ceniny nebudu povazovat telefone karty ani parkovacie karty z dovodu ze ich dalej predavame a tak je to v tom pripade zasoba a nie cenina. No pride mi hlupost ze pokial v zakone je raz nieco cenina tak ich nema co ovplivnovat ze ci sa to predava alebo nie a podla toho to oni inak vnimaju. Vedeli by ste mi povedat ze ci oni v tomto iba neskusaju, ved vieme ake su tie poistovne......
2. vedeli by ste mi dat nejaky link prosim na zakon kde je definovane co vsetko su ceniny?

Dakujem pene. Peto.
martinius
22.02.12,09:11
Podľa mňa má pravdu, pre teba to nie sú ceniny, ale tovar, všetko s čím obchoduješ, to je presne ako automobil, ten kto ho predáva, ho vedia ako zásobu, nie ako DHM. Ceniny musia mať ochranné prvky, na 213 sa vedú, ak ich účt.jednotka obstaráva pre vlastnú spotrebu, nie pre obchodovanie. To, s čím obchoduješ, nemá čo robiť medzi finančnými účtami, dokonca ani stravné lístky, ak ich ty sám predávaš. Ak slúžia ako platidlo, napr.v reštike, tak áno.