zavis1
11.02.12,13:34
ahoj poradaci.

rozhodol som sa podelit sa o moje skusenosti s podnikanim cez internet a verim ze to pomoze aj inym zacinajucim podnikatelom.
nebudem tu rozpisovat vsetko bolo by to na dlho.
podnikat som zacal cca pred 2 rokmi ale vobec mi to neslo kupil som si vlastny eshop naplnil ho ale predaj akosi nesiel koli tomu ze ceny boli u konkurencii nizsie.tak som rozmyslal co a ako dalej ako sa presadit.a tak ma napadlo obchodovat s cinou.zrusil som eshop a zacal kupovat v cine tovar cez cinske eshopy. a tu som ho zacal predavat pripadne som ho daval cez aukcie a zacalo sa mi aj trosku darit co ma velmi tesilo ale po dlhom case som zistil ze sa da nakupit este lepsie ale samozrejme bolo tam velke riziko ze pridem o peniaze kedze bolo treba platit vopred a uz vatsie sumy ale riskol som to a vyslo to teraz mam velmi vela cinskych dodavatelov ktory su zodpovedny a vzdy poslali to co mali.samozrejeme jedna asi banalna rada nie vsetko lacne musi byt aj dobre preto je lepsie si priplatit ale je to kvalitnejsie.teraz moje podnikanie prebieha asi takto ponukam tovar cez zlavovy portal a je to velmi dobra vec dokonca som si nasiel aj dalsich odberatelov ktory odomna kupuju tovar a predavaju ho dalej mam zakaznikov aj medzi prevadzkovatelmi zlav.portalov.budem rad ak sa to rozrastie aj vdaka Vam.hladam uz aj odberatelov ktory maju kamenne obchody kde si kazdy pride na svoje.dokonca mam novych zakaznikov napr.majitelov donasiek alebo barov restavracii a pod kde si odomna kupuju rozne darcekova predmaty ktore davaju svojim zakaznikom ako darceky.kazdeho v dnesnej dobe potesi ked po dobrom obede dostane ako pozornost podniku napr.hodinky alebo nieco ine.moznosti su nekonecne.
ak by ste mali zaujem o radu pripadne nejaku pomoc alebo nieco ine budem velmi rad ak mi napisete tu popripade sukromnu spravu a ak budem vediet velmi rad poradim.dokonca mozem odporucit aj nejakych slusnych obchodnikov v cine.

moja rada znie netreba sa vzdavat je vela moznosti.
Ganzo
12.02.12,19:02
Dobry den,
zaujal ma Vas prispevok. Myslite, ze by Ste mi mohol odporucit nejakeho spolahliveho obchodnika?
Cosa tyka oblasti obchodnu nechavam to volne neuzatvaram sa niecomu.
Dakujem.

p.s. sukromna sprava sa mi neda poslat.
migrena2
14.02.12,11:48
Dobrý deň mám malo príspevkov takže mi nejde poslať súkromná správa, chcel by som sa spýtať ako to je s clom pri dovoze napríklad oblečenia s činy, už dlho uvažujem nad niečim podobným ako máte aj vy ...dakujem za odpoveď
Indeed
14.02.12,17:56
Zaujima ma ako si komunikoval s Číňanmi,

je zname,že rodený Číňan, ktorý v Číne vyštuduje vysokú školu získa iba solídné základy čínskej abecedy a kaligrafie.
padro
14.02.12,18:32
predpokladam ze anglicky to dobre zvladaju:) ved sa mi uz neraz stalo ze samotni cinania volali mne,... a nemal som problem ked som tam kupoval ja nieco, pisat s nimi po anglicky


Zaujima ma ako si komunikoval s Číňanmi,

je zname,že rodený Číňan, ktorý v Číne vyštuduje vysokú školu získa iba solídné základy čínskej abecedy a kaligrafie.
zavis1
15.02.12,06:25
predpokladam ze anglicky to dobre zvladaju:) ved sa mi uz neraz stalo ze samotni cinania volali mne,... a nemal som problem ked som tam kupoval ja nieco, pisat s nimi po anglicky

ano ako hovori padro komunikujem anglicky a ak im date cislo tak Vam budu aj volat samozrejme budu volat ked je u nas den teda aspon ja som mal vzdy take stastie ze to bolo v priebehu dna.
zavis1
15.02.12,06:31
Dobrý deň mám malo príspevkov takže mi nejde poslať súkromná správa, chcel by som sa spýtať ako to je s clom pri dovoze napríklad oblečenia s činy, už dlho uvažujem nad niečim podobným ako máte aj vy ...dakujem za odpoveď

ahoj migrena2

co sa tyka cla ohladne oblecenia tak to neviem pretoze oblecenie som neobjednaval je to tu uz velmi vela.ale kazdy moj novy nakup na novy tovar som si dal poslat napr.DHL a ona mi to vsetko preclila a len mi poslali sms alebo email kolko treba zaplatit za svoje sluzby si uz nic navyse neuctovali.pri dalsej objednavke ak som objednaval ten isty druh a nepotreboval som tovar rychlo dal som si toposlat lodou co je sice cca min.14 dni ale je to lacnejsie a pri preclievani som uz mal vyplnene jcd takze som ho len opisal a bolo to.
Richard
15.02.12,09:06
SS fungujú len pre členov komunity po 15tich príspevkoch, je to ochrana voči novým členom, ktorí bombardujú členov Porady svojimi otázkami namiesto založ. novej témy.
11momo11
16.02.12,10:51
zavis1 mohol by si ma kontaktovať na mail mihalik11@gmail.com ?
Ďakujem
misomiso
16.02.12,11:03
Zaujima ma ako si komunikoval s Číňanmi,

je zname,že rodený Číňan, ktorý v Číne vyštuduje vysokú školu získa iba solídné základy čínskej abecedy a kaligrafie.

A to je odkial zname? Dnes male decko, ktore pomaha na trhu oteckovi predavat pomarance komunikuje perfektne po anglicky. Nie iba - kolko to stoji a cislovky, ale mozes sa s nim bavit o skole a o kamaratoch, este ti vysvetli aj gramatiku, ak mu priplatis...
capricornus.rd
16.02.12,11:24
Dobrý deň, veľmi ma zaujal tento príspevok, taktiež rozmýšlam o internetovom obchode, mohli by ste mi napísať na e-mail : eviku.drabikova@gmail.com
Ďakujem, pretože nemám toľko príspevkov aby som mohla posielať súkromné správy.
migrena2
19.02.12,10:29
ďakujem za odpoveď mám ešte ďalšie otazky ohladom fungovania eshopu mohly by sme mi napisať váš mail? moj je stanislavpis@pobox.sk dakujem
danye99
19.02.12,20:08
mna by tiež zaujimalo ohladom obchodovania. poprosim o dalsie informacie na mail dd.gajdos@gmail.com. a ak sa možem opytat s cim obchodujete na mail...
daduska01
25.02.12,19:53
O ake produkty ide?
daduska01
25.02.12,20:05
myslim tym, ci viete zabezpecit dovoz cohokolvek z ciny alebo sa zameriavate na specificke vyroby zo specifickej oblasti napr elektronika...
Borly
28.02.12,07:57
Zdravím ťa zavis1

Pracujem tiež na rozbehnutí eshopu z dovozom z Číny. Účtovníčka mi však hovorí, že to nieje také jednoduché. Tak sa chcem informovať u človeka, ktorý s tým má praktickú skúsenosť ako si ty. Ako riešiš papierovú stránku tohoto podnikania. Napr.:

- sú potrebné nejaké povolenia pre dovoz?
- či je potrebné robiť nejaké hlásenia (známi musí robiť mesačné hlásenia ale dováža z inej krajiny tak neviem či to platí aj pre čínu)
- či sa to berie za intrakomunitárny dovoz čiže dovoz z číny cez iné krajiny a následný dovoz do SR
- ako je to z DPH musel si sa registrovať ako plátca?

Ďakujem ti za každú radu

môžeš ma kontaktovať na mail.: ondrejborlas@gmail.com

s pozdravom Ondrej Borláš
kolac
28.02.12,08:08
Ahoj,

mohol by si ma prosim kontaktovat na vladimir.sycev@gmail.com
Ja eshopy vyrabam a preto uz dlhsiu dobu uvazujem ze si otvorim vlastny mozno s rovnakym sortimentom aky ponukas. Dakujem.
rajec2241
11.03.12,20:32
PLS ozvite sa mi na email rajec2241@azet.sk.DAKUJEM, mam tiez zopar super cinskych dodavacov:)
dubacik
16.04.12,10:00
Jedna otázočka. Tovar, ktorý je dovážaný spoza hraníc EÚ, podlieha povinnej certifikácii. Teda doviezť môžes, ale uviesť na trh (to znamená predať ďalej) iba vtedy, keď tovar overí autorizovaná skúšobňa. To znamená, keď príde kontrola a vypýta vyhlásenie o zhode a nemáš, tak je z toho poriadne mastná pokuta. Ako riešiš CE certifikáty a vyhlásenia o zhode?
zavis1
16.04.12,13:39
Jedna otázočka. Tovar, ktorý je dovážaný spoza hraníc EÚ, podlieha povinnej certifikácii. Teda doviezť môžes, ale uviesť na trh (to znamená predať ďalej) iba vtedy, keď tovar overí autorizovaná skúšobňa. To znamená, keď príde kontrola a vypýta vyhlásenie o zhode a nemáš, tak je z toho poriadne mastná pokuta. Ako riešiš CE certifikáty a vyhlásenia o zhode?

kupujem iba overeny tovar ktory ma min.CE certifikat.a myslim si ze CE je vyhlasenie o zhode.
dubacik
18.04.12,06:29
Veru, to mi stále nie je jasné, že aký je rozdiel medzi CE certifikátom, EC certifikátom a vyhlásením o zhode, alebo to je jedno a to isté? A či stačí úradom len ukázať ten zahraničný alebo na základe toho čínskeho urobiť vlastné - slovenské vyhlásenie o zhode. Neviete niekto, kde by sa dala naštudovať táto problematika? Ale nejako polopatisticky, lebo po študovaní zákonov som bol z toho ešte hlúpejší ako predtým.
zavis1
18.04.12,08:22
Veru, to mi stále nie je jasné, že aký je rozdiel medzi CE certifikátom, EC certifikátom a vyhlásením o zhode, alebo to je jedno a to isté? A či stačí úradom len ukázať ten zahraničný alebo na základe toho čínskeho urobiť vlastné - slovenské vyhlásenie o zhode. Neviete niekto, kde by sa dala naštudovať táto problematika? Ale nejako polopatisticky, lebo po študovaní zákonov som bol z toho ešte hlúpejší ako predtým.

v tom ti neporadim ale odomna zatial nikto nepytal certifikat nikdy.takze neviem ako to funguje ale myslim si ze ak je platny CE certifikat tak je jedno ci je to CE spravene v cine alebo na slovensku.
skus to zistit od niekoho ineho a potom to tu mozes napisat aby sme boli aj ostatny v obraze
sch
12.05.12,05:22
ahoj, mozes mi poslat tvoje tel cislo na email sch@pobox.sk ? zaujala ma Tvoja tema a rad by som sa o tom poradil, pobavil...dkujem riso
ganxta
16.05.12,11:43
Zaujímavý článok.
Tiež som rozmýšlal nad internetovým podnikaním, natrafil na niečo zaujímavé, rozhodujem sa pre vlastným aukčný portál. Dokonca som našiel aj dodávatela (http://www.rogainformatika.eu/index.php/sk/vlastny-aukcny-portal) z SR. Ja mám záujem predávať-kupovať o agrokomodity, niečo podobné ako www.agroaukcie.sk.
rene 2002
18.07.12,15:12
Zavis1,možeš ma kontaktovať e-mailom?Potrebujem poradiť,,,ďakujem
zavis1
20.07.12,07:26
Zavis1,možeš ma kontaktovať e-mailom?Potrebujem poradiť,,,ďakujem

nemam tvoj email poslal som ti sukromnu spravu
jess
20.07.12,07:36
No neviem, mne tento úvodný príspevok príde ako dobrý marketingový ťah a nahrabanie si ďalších kšeftov pre seba. Neverím, že niekto poskytne know-how a adresy do Číny na predajcov len tak zadara.
mio39
18.11.12,08:42
dobry den,
mal by som zaujem o spolupracu.. viete mi na seba poslat kontakt ?
daduska01
18.11.12,10:43
Mozete ma kontaktovat na onegrgs@yahoo.com - este sa mi nedaju posielat ss.
Fliper16
22.11.12,10:36
Dobrý den prosím kontaktujte ma na lukscheiderfilip@gmail.com DAKUJEM
Dawwee
02.12.12,20:34
Ja mam len par otazokuz som si doplnil na zl velkoobchod a maloobchod , takze tovar mam vybrany a cast uz na sklade staci len otvorit eshop , nepotrebujem nato ziadnu licenciu ani certifikat ze ? Lebo moja uctovnicka mi tvrdi silou mocou ze musim do BA po nejaku licenciu .
zavis1
02.12.12,20:45
Ja mam len par otazokuz som si doplnil na zl velkoobchod a maloobchod , takze tovar mam vybrany a cast uz na sklade staci len otvorit eshop , nepotrebujem nato ziadnu licenciu ani certifikat ze ? Lebo moja uctovnicka mi tvrdi silou mocou ze musim do BA po nejaku licenciu .

neviem aky certifikat ani licenciu.ohladom coho?neviem co ponukas.to je ako keby som napisal ja tebe mam auto len neviem ci mam natankovat naftu alebo benzin.na otvorenie eshopu ti netreba ziadnu licenciu staci ti kupit eshop a hotovo.
blavaciko
02.12.12,21:50
Ja mam len par otazokuz som si doplnil na zl velkoobchod a maloobchod , takze tovar mam vybrany a cast uz na sklade staci len otvorit eshop , nepotrebujem nato ziadnu licenciu ani certifikat ze ? Lebo moja uctovnicka mi tvrdi silou mocou ze musim do BA po nejaku licenciu .

pokial nepredavas nejaky citlivy tovar tak ziadnu licenciu nepotrebujes, pokial mas nieco onakvejsie v plane, tak nemusis menit ani uctovnicku...

jaaaaj, koho to bol napad dat to ako volnu zivnost...
Dawwee
03.12.12,05:42
pod pojmom citlivy tovar si co predstavujete ?
zavis1
03.12.12,06:36
pod pojmom citlivy tovar si co predstavujete ?

ved rovno napiste co chcete predavat a bude to lahsie
blavaciko
03.12.12,07:21
pod pojmom citlivy tovar si co predstavujete ?

jaaaj, toho su kvanta... alkohol, zbrane, drogy, cigarety, zvierata, potraviny, atd atd... mnohe z toho dokonca vobec nemozes predavat online
Patron
12.01.13,04:45
Mozno mala na mysli ssl certifikat ktory je potrebny nainstalovat na eshop s dovodu overenia a bezpecnosti dat, taktiez ssl je pozadovany ak chces spojazdnit platky cez vizu, mastercard etc etc...aspon v zahranici tomu tak je. Odporucam si nastudovat ake su rozdieli medzi ssl
luciyta
19.01.13,18:17
Dobry den, tiez ma ako mnohych zaujal Vas prispevok, momentalner sa venujem predaju tovaru z usa a ciny, taktiez v mensej miery aj z UK ( oblecenie, kabelky , doplnky, topanky atd.) prostrednictom roznych inzertnych stranok, aukcii a pod. ale chcela by som si otvorit vlastny e- shop. Uvitala by som Vase rady, mam par otazok, a pripadne by sme sa mohli dohodnut na nejakej spolupraci v pripade ak sa venujete predaju a dovozu i tohto alebo podobneho druhu tovatru. Zaroven som rozmyslal aj o predaji darcekovych predmetov. Moj e- mail je marrygofashion@gmail.com dakujem!
lasitana
22.01.13,12:26
Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom dodávateľov z číny, mohli by ste mi nejakých poradiť, poprípade dať tip, akým spoôsobom ich objaviť :) dakujem. lasitana@gmail.com
Kubo_e39
24.01.13,14:35
mna tiž zaujala Vaša téma, mohli by ste ma kontaktovať na email : hrehovcikj@yahoo.com ? ďakujem :)
hama1
15.02.13,14:13
Rada by som sa s tebou skontaktovala, mala by som zaujem o debatu s tebou, moj email: hanka.sakacova@gnail.com


ahoj poradaci.

rozhodol som sa podelit sa o moje skusenosti s podnikanim cez internet a verim ze to pomoze aj inym zacinajucim podnikatelom.
nebudem tu rozpisovat vsetko bolo by to na dlho.
podnikat som zacal cca pred 2 rokmi ale vobec mi to neslo kupil som si vlastny eshop naplnil ho ale predaj akosi nesiel koli tomu ze ceny boli u konkurencii nizsie.tak som rozmyslal co a ako dalej ako sa presadit.a tak ma napadlo obchodovat s cinou.zrusil som eshop a zacal kupovat v cine tovar cez cinske eshopy. a tu som ho zacal predavat pripadne som ho daval cez aukcie a zacalo sa mi aj trosku darit co ma velmi tesilo ale po dlhom case som zistil ze sa da nakupit este lepsie ale samozrejme bolo tam velke riziko ze pridem o peniaze kedze bolo treba platit vopred a uz vatsie sumy ale riskol som to a vyslo to teraz mam velmi vela cinskych dodavatelov ktory su zodpovedny a vzdy poslali to co mali.samozrejeme jedna asi banalna rada nie vsetko lacne musi byt aj dobre preto je lepsie si priplatit ale je to kvalitnejsie.teraz moje podnikanie prebieha asi takto ponukam tovar cez zlavovy portal a je to velmi dobra vec dokonca som si nasiel aj dalsich odberatelov ktory odomna kupuju tovar a predavaju ho dalej mam zakaznikov aj medzi prevadzkovatelmi zlav.portalov.budem rad ak sa to rozrastie aj vdaka Vam.hladam uz aj odberatelov ktory maju kamenne obchody kde si kazdy pride na svoje.dokonca mam novych zakaznikov napr.majitelov donasiek alebo barov restavracii a pod kde si odomna kupuju rozne darcekova predmaty ktore davaju svojim zakaznikom ako darceky.kazdeho v dnesnej dobe potesi ked po dobrom obede dostane ako pozornost podniku napr.hodinky alebo nieco ine.moznosti su nekonecne.
ak by ste mali zaujem o radu pripadne nejaku pomoc alebo nieco ine budem velmi rad ak mi napisete tu popripade sukromnu spravu a ak budem vediet velmi rad poradim.dokonca mozem odporucit aj nejakych slusnych obchodnikov v cine.

moja rada znie netreba sa vzdavat je vela moznosti.