jankovka
11.02.12,16:21
Dobrýdeň,

chcem sa opýtať či sa bude aj tento rok, resp pri podávaní daň.priznania za rok 2011 dať vrátiť daň z úrokov na vkladných knižkách, terminovaných vkladoch a roznych sporeniach, ci zo stavebného sporenia alebo sporiacého učtu pre nepracujúceho dôchodcu alebo dieťa ?

vopred ďakujem za odpoveď
Tweety
11.02.12,15:22
Dobrýdeň,

chcem sa opýtať či sa bude aj tento rok, resp pri podávaní daň.priznania za rok 2011 dať vrátiť daň z úrokov na vkladných knižkách, terminovaných vkladoch a roznych sporeniach, ci zo stavebného sporenia alebo sporiacého učtu pre nepracujúceho dôchodcu alebo dieťa ?

vopred ďakujem za odpoveď
Nie, za rok 2011 to už nie je možné.
veronikasad
11.02.12,15:22
už sa to nedá.
ewita888
11.02.12,15:22
nie, už u nikoho..
jankovka
11.02.12,15:40
ani vtedy keď som dostala výpis z banky v apríli za rok 2010 a nestihla som to už dať do konca marca do priznania v roku 2011?
Tweety
11.02.12,15:42
ani vtedy keď som dostala výpis z banky v apríli za rok 2010 a nestihla som to už dať do konca marca do priznania v roku 2011?
To by si musela podať DDP za rok 2010.
jankovka
11.02.12,15:48
Ja som za rok 2010 dala, až na jeden výpis,ktorý mi banka poslala až začiatkom apríla. Dá sa to ešte spatne podať?
Tweety
11.02.12,15:50
Ja som za rok 2010 dala, až na jeden výpis,ktorý mi banka poslala až začiatkom apríla. Dá sa to ešte spatne podať?

Veď som napísala, že by si musela podať Dodatočné DP.
Mila123
11.02.12,15:50
áno, dá sa, nemali by sankcie byť, pretože už si jedno DP podala.....
jankovka
11.02.12,15:52
Ďakujem veľmi pekne za radu, pôjdem sa tam priamo opýtať.
Tweety
11.02.12,15:52
Ďakujem veľmi pekne za radu, pôjdem sa tam priamo opýtať.
Potom si sa nás prečo pýtala? Myslíš, že sme nedali fundovanú odpoveď?
Mila123
11.02.12,15:53
Tweety, overuje si ......
Zita5
11.02.12,15:55
Dobrýdeň,

chcem sa opýtať či sa bude aj tento rok, resp pri podávaní daň.priznania za rok 2011 dať vrátiť daň z úrokov na vkladných knižkách, terminovaných vkladoch a roznych sporeniach, ci zo stavebného sporenia alebo sporiacého učtu pre nepracujúceho dôchodcu alebo dieťa ?

vopred ďakujem za odpoveď

Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky
Oznámenie o zdaňovaní úrokov, výhier a iných výnosov plynúcich z vkladov na vkladných knižkách, z peňažných prostriedkov bežných účtov, z účtov stavebných sporiteľov a z vkladových účtov fyzických osôb za zdaňovacie obdobie 2011
Úroky, výhry a iné výnosy plynúce z vkladov na vkladných knižkách, z peňažných prostriedkov bežných účtov, z účtov stavebných sporiteľov a z vkladových účtov fyzických osôb sa zdaňujú zrážkovou daňou, ktorú je povinný vykonať platiteľ dane pri výplate, poukázaní alebo pri pripísaní úhrady v prospech daňovníka.
S účinnosťou od 1. januára 2011 bolo zmenené ustanovenie § 43 ods. 6 a 7 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov a daňová povinnosť daňovníka, ak ide o úroky, výhry a iné výnosy plynúce z vkladov na vkladných knižkách, z peňažných prostriedkov bežných účtov, z účtov stavebných sporiteľov a z vkladových účtov fyzických osôb, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, sa považuje za splnenú riadnym vykonaním zrážky dane.
To znamená, že za zdaňovacie obdobie 2011 už daň vybranú zrážkou z úrokov, výhier a iných výnosov plynúcich z vkladov na vkladných knižkách, z peňažných prostriedkov bežných účtov, z účtov stavebných sporiteľov a z vkladových účtov fyzických osôb nemožno považovať za preddavok na daň, ktorý si môže daňovník odpočítať od dane v daňovom priznaní.
Uvedené sa vzťahuje predovšetkým na tých daňovníkov, ktorí v zdaňovacom období 2011 dosiahli celkové zdaniteľné príjmy nižšie ako 1 779,65 eura, ktorým už nevzniká nárok na vrátenie dane zrazenej zrážkou z úrokov, výhier a iných výnosov plynúcich z vkladov na vkladných knižkách, z peňažných prostriedkov bežných účtov, z účtov stavebných sporiteľov a z vkladových účtov tak, ako to bolo v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach.
Preto upozorňujeme všetkých daňovníkov, hlavne poberateľov starobných dôchodkov a študentov, ktorých príjem z úrokov na vkladných knižkách a z peňažných prostriedkov bežných účtov nepresiahol v roku 2011 sumu 1 779,65 eura, aby nepodávali daňové priznania k dani z príjmov za účelom vrátenia dane zrazenej zrážkou z týchto príjmov.
Vypracovalo: Finančné riaditeľstvo SR Bratislava
sekcia metodiky a konania, odbor metodiky daňového procesu a služieb pre verejnosť
január 2012

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/fssr_im_vratenie_urokov.pdf
driver100
11.02.12,18:08
Si si 100% istá,že sú tie úroky k 31.12.2010? Pýtam sa preto,že my v rodine máme niekoľko rôznych úložiek v rôznych bankách a najneskôr chodia výpisy vo februári z PSS.Jeden produkt máme úročený k výročnému dňu a ten máme v apríli.Po Novom roku nám nič neposielajú,až v ten výročný deň.
Nechce sa mi veriť,že by niektorá banka stav úrokov a zrazenú daň poslala až v apríli.
jankovka
12.02.12,15:57
Je flexivklad založený 12.3. na 3 roky a úroky sú pripisované ku dňu založenia. Kým pride výpis je apríl a tak som za dva roky nemohla dať ani raz do daňového priznania. Chcela som si overiť u Vás lebo v banke mi už vlani povedali, že sa to nedá a tento rok tak isto. Vlani to nebola pravda, preto som si to chcela overiť.Ďakujem za porozumenie.