Joja123
11.02.12,17:11
Dobrý deň prajem,

chcela by som sa Vás spýtať, ak máte zamestnanca zamestnaného na hlavný pracovný pomer a súbežne aj na dohodu u toho istého zamestnávateľa, ako mu vystavujete výplatné lístky? Všetko dáte na jeden výplatný lístok alebo dva?

Lebo do sociálnej poisťovne to treba dať zvlášť do výkazov, ale do prehľadu vidím, že to bude spolu po novom. A vystaví sa mu na konci roka len ročné zúčtovanie alebo sa mu musí vystaviť i potvrdenie o príjme z dohody? A keby náhodou odišiel počas roka, tak tiež len jedno potvrdenie o príjme alebo dve potvrdenia o príjme?

Ďakujem
Mila123
11.02.12,16:18
záleží na sw, kt. si to robí, a ako...
u nás máme tiež takých zamestnancov,Olymp ich spracuje aj spolu v jednej výplatnej páske, iba do SP výkaz opravujeme ručne, pretože nám ho nechce deliť na dva riadky, ale ak má ZC jednu pásku, nemá problém ( u nás) s NČZD...(pri nižšom príjme)
a potvrdenia? ide aj na jednom a správne vykazuje aj tie časti, kt. sú podstatné na ZP.......
jacekova
11.02.12,16:32
Ja mam program MRP a ten to vsetko hravo zvlada...
*vyplatne pasky dve
*do vykazu SP dava pekne 2 riadky
*do potvrdenia narata vsetko spolu
Joja123
11.02.12,16:38
Rozumiem, čiže len jednú pásku, jedno potvrdenie o príjme pri odchode, jedno ročné zúčtovanie na konci roka.

A ešte sa chcem spýtať, keď HPP je v hrubej mzde 327,20 Eur a dohoda len 100,- Eur, tak tú nezdaniteľnú čiastku môžem uplatniť na celých 427,20 EUR, no ešte po zohľadnení odvodov, čo je 43,82 Eur. Alebo len na tých 327,20 Eur a na tých 100,- už nie?
Joja123
11.02.12,16:42
"Ja mam program MRP a ten to vsetko hravo zvlada...
*vyplatne pasky dve
*do vykazu SP dava pekne 2 riadky
*do potvrdenia narata vsetko spolu"

A Vy robíte 2 pásky, idem to celé vyskúšať, i jednu, i dve, ako sa to bude správať.
Mila123
11.02.12,17:05
mesačnú NČZD uplatňuješ z celého príjmu.....z hlavného napr. "ostalo" neuplatnených napr. 50 € tú douplatňuješ z dohody.....
jacekova
11.02.12,17:07
"
A Vy robíte 2 pásky, idem to celé vyskúšať, i jednu, i dve, ako sa to bude správať.

K tomu zamestnancovi treba mat priradeny prac.pomer aj dohodu. a tym padom v mojom programe ani neni moznost urobit len jednu pasku (ako to ide Mile)....alebo o tom neviem...
Takze z prac.pomeru uplatnim nezd.ciastku a z dohody uz nie
Joja123
11.02.12,17:27
K tomu zamestnancovi treba mat priradeny prac.pomer aj dohodu. a tym padom v mojom programe ani neni moznost urobit len jednu pasku (ako to ide Mile)....alebo o tom neviem...
Takze z prac.pomeru uplatnim nezd.ciastku a z dohody uz nie

Mne sa tiež nedá priradiť k jednému zamestnancovi pracovný pomer aj dohoda. Môžem ho mať len dvojmo u zamestnancov. Čím vytvorím 2 pásky. Čo by mi ani tak nevadilo, len tá nezdaniteľná čiastka mi nesedí, uplatniť nezdaniteľnú čiastku na HPP a na dohodu už nie. Keď tak nad tým rozmýšľam, na konci roka pri ročnom zúčtovaní sa mu to aj tak všetko vráti tomu zamestnancovi, čiže mu tam môže vzniknúť preplatok týmto spôsobom. Ak by to bolo podľa Milky, tak na konci roka sa mu už nič nevracia tomu zamestnancovi. Rozmýšľam správne?
Mila123
11.02.12,17:30
jasne, správne...tu na porade bola debata a pamätám si , že ZK 24 (Zuzka) písala na drsr.sk a tam ju upozornili, že zamestnanec má nárok na celú mesačnú nezdaniteľnú časť....(skús osloviť sw spoločnosť ako to majú poriešené).....
jacekova
11.02.12,17:33
Mne sa tiež nedá priradiť k jednému zamestnancovi pracovný pomer aj dohoda. Môžem ho mať len dvojmo u zamestnancov. Čím vytvorím 2 pásky. Čo by mi ani tak nevadilo, len tá nezdaniteľná čiastka mi nesedí, uplatniť nezdaniteľnú čiastku na HPP a na dohodu už nie. Keď tak nad tým rozmýšľam, na konci roka pri ročnom zúčtovaní sa mu to aj tak všetko vráti tomu zamestnancovi, čiže mu tam môže vzniknúť preplatok týmto spôsobom. Ak by to bolo podľa Milky, tak na konci roka sa mu už nič nevracia tomu zamestnancovi. Rozmýšľam správne?

Kazdy sa musi prisposobit svojmu SW. Tvoj je asi podobny ako Milin,tak to urob ako ona
Uvazujes spravne,ze na konci roka sa to aj mne "uprace"v RZD.
Joja123
11.02.12,17:36
K tomu zamestnancovi treba mat priradeny prac.pomer aj dohodu. a tym padom v mojom programe ani neni moznost urobit len jednu pasku (ako to ide Mile)....alebo o tom neviem...
Takze z prac.pomeru uplatnim nezd.ciastku a z dohody uz nie

A môžem sa ťa spýtať, keď ti to takto robí ten program, Hlásenie ti ako urobí? Jedného zamestnanca do 2 koloniek alebo toho jedného zamestnanca sčíta všetko a dosadí do 1 kolonky v hlásení?
Joja123
11.02.12,17:43
jasne, správne...tu na porade bola debata a pamätám si , že ZK 24 (Zuzka) písala na drsr.sk a tam ju upozornili, že zamestnanec má nárok na celú mesačnú nezdaniteľnú časť....(skús osloviť sw spoločnosť ako to majú poriešené).....

Jáj, ďakujem Vám babi Milka aj Jacekova, mám v tom aspoň jasno:-). Takže sčítať (HPP a dohodu) a uplatniť nezdaniteľnú časť na celú mzdu (HPP aj na dohodu).
jacekova
11.02.12,17:57
A môžem sa ťa spýtať, keď ti to takto robí ten program, Hlásenie ti ako urobí? Jedného zamestnanca do 2 koloniek alebo toho jedného zamestnanca sčíta všetko a dosadí do 1 kolonky v hlásení?

Spocita mi to spolu do 1 kolonky
Joja123
11.02.12,18:04
Spocita mi to spolu do 1 kolonky

Jé, ty to máš super. Výkazy do SP ti zamestnanca dá dvojmo, rozdelí na hlavný prac. pomer a na dohodu a Hlásenie ti zase sčíta do 1 kolonky - tak ako má byť. Takže terajšie nové prehľady budeš mať asi bezproblémov. Dožvie ako to urobia v iných programoch. Tak dúfam, že to nejako z intenzívnia.
jacekova
11.02.12,18:35
Jé, ty to máš super. Výkazy do SP ti zamestnanca dá dvojmo, rozdelí na hlavný prac. pomer a na dohodu a Hlásenie ti zase sčíta do 1 kolonky - tak ako má byť. Takže terajšie nové prehľady budeš mať asi bezproblémov. Dožvie ako to urobia v iných programoch. Tak dúfam, že to nejako z intenzívnia.

No vykazy mam bez problemov.... len ta nezd.ciastka mi nejde uplatnit na HPP aj dohodu sucasne v 1 mesiaci...(no nic neni idealne :-)