Maskaroza1
11.02.12,20:29
Dobry den!
Mam otazku:chcem vyrobit bionaftu z pouziteho jedleho oleja a potom ju predam zakaznikovy.Musim zaplatit spotrebnu dan a aj dan z pridanej hodnoty?A neviete mi povedat kolko to vychadza na 1 liter bionafty?podotykam,ze bude vyrobena z odpadoveho pouziteho oleja!
Dakujem vopred za vsetky odpovede!!!
pavol54
11.02.12,19:44
bionafta je zmes do ktorej je primiešané určité množstvo oleja, takže sa normálne platí spotrebná daň, posledná zmena zákona o spotrebných daniach zahŕňa aj tento olej do povinnosti platiť spotrebné dane. neviem akú máš technológiu recyklácie ale pri teplote pod 0oC je použitie tohoto paliva problematické bez špeciálnej úpravy motoru v závislosti na použitom vstrekovacom čerpadle
Maskaroza1
11.02.12,19:58
bionafta by sa mala pouzivat mimo zimneho obdobia,bude sa pouzivat hlavne v polnohosp.strojoch,v traktoroch pri tazbe v lese,apod.bude sa aj miesat v urcitom pomere s naftou.mna vsak najviac zaujima suma daní,ktore by som bol povinný platit pri jej vyrobe a predaji,kedze ten pouzity olej bol uz raz zdaneny 20-timi% pri predaji.
pavol54
11.02.12,20:11
bionafta by sa mala pouzivat mimo zimneho obdobia,bude sa pouzivat hlavne v polnohosp.strojoch,v traktoroch pri tazbe v lese,apod.bude sa aj miesat v urcitom pomere s naftou.mna vsak najviac zaujima suma daní,ktore by som bol povinný platit pri jej vyrobe a predaji,kedze ten pouzity olej bol uz raz zdaneny 20-timi% pri predaji.
kupoval si ho od plátcu dph ? si plátca dph? Máš elementárne nedostatky v nepriamych daniach nechceš sa najprv spýtať ujka gogla na zákon o spotrebných daniach?
Maskaroza1
11.02.12,21:04
opotrebovaný olej je zozbierany z restauracii,fastfoodov,...,čize je zadarmo/je to odpad/a nie som platca dph.vyroba este nefunguje.zbieram informacie.budem musiet byt platcom dph?a ako bude zdanená vyrobena bionafta ked budem alebo nebudem platcom dph?prepacte,ze otravujem ale mam v tom chaos,cital som zakon o spotrebnej dani,ale z toho sa neviem vysomarit.
pavol54
13.02.12,19:12
To máš toho oleja toľko? Akonáhle sa s tým začneš zaoberať a ešte miešať z čistou naftou tak choď za colníkmi, tí sú najkompetenejší pre spotrebné dane
Maskaroza1
04.03.12,11:44
Tak som sa konecne dopracoval k spotrebnej dani.V nasej zazracnej demokratickej krajine to cini necelych 40%.Vyplyva to z novely zakona o spotr.dani z min.olejov z novembra 2011.O par rokov nam zdania aj vzduch!
chcem sa opytat,ako inak sa da este vyuzit pouzity jedly rastl.olej?
pavol54
05.03.12,21:33
Tak som sa konecne dopracoval k spotrebnej dani.V nasej zazracnej demokratickej krajine to cini necelych 40%.Vyplyva to z novely zakona o spotr.dani z min.olejov z novembra 2011.O par rokov nam zdania aj vzduch!
chcem sa opytat,ako inak sa da este vyuzit pouzity jedly rastl.olej?
koľko ho máš?