gymka
12.02.12,07:48
prosím o radu. ako má postupovať učiteľ, keď žiak na hodine používa mobil, popr.notebook ( v školskom poriadku je to zakázané). na vyzvanie učiteľa, aby prestal nereaguje, ked učiteľ mu chce mobil zobrať a vrátiť po hodine, popr. zákonnému zástupcovi ( ako je to v školskom poriadku) tak žiak odmietne. tým sa na hodine vytvorí situácia, kedy ostatní žiaci sledujú konanie učiteľa, ktorý je v " koncoch" . aké sú možné postupy v tomto prípade? prípadne by som bola zvedavá na vaše skúsenosti . ďakujem.
brontosaurus
12.02.12,11:09
V novom školskom zákone sa uvádza, že počas vyučovania žiak nesmie používať mobilný telefón. Použiť ho môže iba v odôvodnených prípadoch so súhlasom vyučujúceho, triedneho učiteľa, riaditeľa, alebo jeho povereného zástupcu.
V školskom poriadku máme aj postihy za neoprávnené použitie mobilu. Ak ho žiak neoprávnene a bez dovolenia použije 3x, je za to automaticky znížená známka zo správania. Učiteľ môže zobrať žiakovi mobil, ale to by som využíval až ako krajnú formu. Ak by sa žiak ohradil proti tomu, že sa mu poškodil, počas toho času čo ste ho mu ho odobrali, boli by z toho zbytočné problémy. Nehovoriac o tom, že po skončení hodiny by ste mu ho mali vrátiť.
Ja som zatiaľ nemal problém s tým, že by ho žiak odmietol odložiť.
Páči sa mi ale systém, ktorý majú zriadený na jednej základnej škole v Bratislave. Žiaci na začiatku vyučovania vypnú mobily, odložia ich všetky do uzamykateľného boxu kde sú počas celej doby vyučovania a keď vyučovanie skončí, box sa odomkne a žiaci si zoberú svoj mobil. Tým je zaistené to, že nikto nebude mobil používať počas vyučovania, učiteľ nemusí nič riešiť a hlavne nikto nemôže povedať že sa mu mobil stratil alebo mu ho niekto zničil.
Letko
12.02.12,11:18
Možno by nebolo od veci pouvažovať nad vyrobením GSM rušičky.
buchač
12.02.12,11:39
prosím o radu. ako má postupovať učiteľ, keď žiak na hodine používa mobil, popr.notebook ( v školskom poriadku je to zakázané). na vyzvanie učiteľa, aby prestal nereaguje, ked učiteľ mu chce mobil zobrať a vrátiť po hodine, popr. zákonnému zástupcovi ( ako je to v školskom poriadku) tak žiak odmietne. tým sa na hodine vytvorí situácia, kedy ostatní žiaci sledujú konanie učiteľa, ktorý je v " koncoch" . aké sú možné postupy v tomto prípade? prípadne by som bola zvedavá na vaše skúsenosti . ďakujem.
...stále ten istý žiak , alebo myslené obrazne ...

...šak svojho času bolo z takej situácie poriadne haló v médiách .....

Jeden ...doslovne nazvem žiaka ( študenta ) - hajzel tak vytočil učiteľa/ku , že došlo nakoniec až k inzultácii ...proste učiteľ vypálil mladému ....a trieda sa na tom ešte aj zabávala a v pohode na mobily natáčali ...

...v takýchto prípadoch - používanie mobilov - ťahá za kratší koniec len a len učiteľ ....a ešte keď aj rodičia sú nekomletní - nepevní , čistý koniec...


...he , môj postup ???.....kua , nepedagogický by bol v takomto prípade ....
- žiak provokuje
- upozorním .......ja zvyknem len raz ;)
- nereaguje ???
- počkám si na ďalšiu hodinu a zároveň aj na príležitosť
- žiak má mobil v ruke , okamžite mu položím otázku
- vie ??...dobre -beriem
- nevie ???...smola - okamžite 5 - ka do klasifikačného
- na ďalšej hodine by bolo pokračovanie príbehu

Otázka :
Koho by to asi dlhšie bavilo ???.......a rodičov , podotýkam , by som mal tam , kde si myslím....vždy by som si vedel zdôvodniť moju klasifikáciu odpovedí ...
Že na konci roka reparát ???.......no a ?????
marleau
12.02.12,11:40
Treba ho hneď vyvolať k tabuli a dať mu tie najťažšie otázky a oznámkovať.