bibitraub
12.02.12,08:59
dobrý deň, prosím skúsených o odpoveď či bude moje zaúčtovanie správne:
PRÍKLAD:

SZČO vedie JÚ a keďže často cestuje do ČR eviduje aj valutovú pokladňu v českých korunách.
Dňa 14.6.2011 bol na služobnej ceste v ČR. Podľa zákona mám nárok na stravné v závislosti od času stráveného v tej krajine.
Dňa 16.6. vypíšem služobnú cestu = interný doklad. Ná základe tohto interného dokladu si vyberiem z CZK pokladne sumu, ktorú si môžem nárokovať ako stravné.

A moje otázky:

1. keďže som bola v čechách a platila som českými korunami, nárok na stravné spravím ako výber z CZK pokladne?
2. kurz CZK/EUR použijem zo dňa 16.6., teda dátum na internom doklade?
3. výdavok z CZK pokladne za stravné je VOZD?

Bude to takto správne?
Ďakujem.
Tweety
12.02.12,08:01
dobrý deň, prosím skúsených o odpoveď či bude moje zaúčtovanie správne:
PRÍKLAD:

SZČO vedie JÚ a keďže často cestuje do ČR eviduje aj valutovú pokladňu v českých korunách.
Dňa 14.6.2011 bol na služobnej ceste v ČR. Podľa zákona mám nárok na stravné v závislosti od času stráveného v tej krajine.
Dňa 16.6. vypíšem služobnú cestu = interný doklad. Ná základe tohto interného dokladu si vyberiem z CZK pokladne sumu, ktorú si môžem nárokovať ako stravné.

A moje otázky:

1. keďže som bola v čechách a platila som českými korunami, nárok na stravné spravím ako výber z CZK pokladne? Tak
2. kurz CZK/EUR použijem zo dňa 16.6., teda dátum na internom doklade? Dátum z prvého dňa v mesiaci, teda z 1.6.(Zákon o CN), ak budeš vyplácať v Czk, žiaden kurz nemáš, nič neprepočítavaš.
3. výdavok z CZK pokladne za stravné je VOZD? Áno.

Bude to takto správne?
Ďakujem.
V texte.
bibitraub
12.02.12,08:11
Ďakujem za odpoveď. Len nechápem prečo z 1.6? ved čítala som že pri pohyboch vo valutovej pokladni sa používa kurz vyhlásený NBS dňom ktorý je na doklade, v mojom prípade na ID. Viete ma usmerniť?