gold1
02.02.06,10:13
Prosim Vas,

viete mi poradit aky pracovny pomer mozem uzatvorit s dennym studentom VS? Moze mat aj normalnu pracovnu zmluvu alebo len nejaku dohodu?
Vopred dakujem :-)
Pepa
02.02.06,09:16
Môže mať aj pracovnú zmluvu.
gold1
02.02.06,09:17
dakujem velmi pekne :)
variant
31.08.11,07:20
Ja by som sa chcel spytat nieco. Som student na univerzite,denne studium, ale do skoly uz nemusim chodit kedze cakam uz iba na statnice. Od septembra sa musim zapisat na studium ako denny student ale chcel by aj som pracovat na plny uvazok. je to pravda ze mozem pracovat iba na dohodu, alebo to zavisi od zamestnavatela?dakujem
Xanti
31.08.11,07:23
V príspevku vyššie máš odpoved.
Môžeš mať aj pracovnú zmluvu, teda zamestnávateľ bude za teba platiť odvody do SP a ZP. A ráta sa Ti to do dôchodku.

Ak máš iba dohodu o brigádnickej práci študentov alebo iné formy tak zamestnávateľ za teba neplatí odvody do SP a ZP. Takže táto forma je pre zamestnávateľa lacnejšia. No neráta sa Ti to do dôchodku.
Mincus
28.01.12,14:38
Dobrý deň, chcem sa spýtať, pracujem už 4roky a teraz rok aj pol študujem denne dištančné štúdium na vysokej škole, takže momentálne pracujem na TPP a aj študujem ako študent dennej dištančnej formy, mam nárok na rodinné prídavky, alebo vrátenie daní, keď mám TPP. Ďakujem za informáciu vopred.
veronikasad
28.01.12,14:41
Dobrý deň, chcem sa spýtať, pracujem už 4roky a teraz rok aj pol študujem denne dištančné štúdium na vysokej škole, takže momentálne pracujem na TPP a aj študujem ako študent dennej dištančnej formy, mam nárok na rodinné prídavky, alebo vrátenie daní, keď mám TPP. Ďakujem za informáciu vopred.
kolko máš rokov ?
Mincus
28.01.12,15:10
mam 23 rokov.
Mincus
28.01.12,15:11
mam 23rokov.
veronikasad
28.01.12,15:14
mam 23 rokov.
podmienku veku splňaš, práca na prac.zmluvu nie je prekážkou. Neviem však kam zaradiť dištančné štúdium. UPSVaR výplatu prídavku na dieťa odmietol ? Ak ano, skús napísať na Ministerstvo školstva, kde ti tvoj študijný odbor zaradia.

Ak nemáš nárok (tvoji rodičia) na prídavok na dieťa, nemajú nárok ani na daňový bonus.

Čo sa týka dane zo závislej činnosti, nárok na uplatnenie ročnej nezd.časti dane má každý daňovník. Do 15.2.2012 požiadaj zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane, alebo si sám do 31.3. podaj daňové priznanie typu A.

Pracovný pomer trval celý rok ? Máš u zamestnávatela podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ?
Mincus
28.01.12,15:49
Pracoval som minulý rok celý a popri TPP som študoval dištančnú formu. Neviem tiež kam zaradiť dištančnú formu, ale moje štúdium je spojené s externým štúdium, plus nejaké dni navyše,ale mám kartu(ais) denných študentov. Na úrade som sa zatial nepýtal nič, či by som mal nárok na niečo popri TPP.
Ale ja si myslím že popri TPP asi nemám nárok na nič. čo by ste mi odporučili....ďakujem
Mincus
28.01.12,15:59
Pracoval som minulý rok celý a popri TPP som študoval dištančnú formu. Neviem tiež kam zaradiť dištančnú formu, ale moje štúdium je spojené s externým štúdium, plus nejaké dni navyše,ale mám kartu(ais) denných študentov. Na úrade som sa zatial nepýtal nič, či by som mal nárok na niečo popri TPP.
Ale ja si myslím že popri TPP asi nemám nárok na nič. čo by ste mi odporučili....ďakujem
veronikasad
28.01.12,16:03
Pracoval som minulý rok celý a popri TPP som študoval dištančnú formu. Neviem tiež kam zaradiť dištančnú formu, ale moje štúdium je spojené s externým štúdium, plus nejaké dni navyše,ale mám kartu(ais) denných študentov. Na úrade som sa zatial nepýtal nič, či by som mal nárok na niečo popri TPP.
Ale ja si myslím že popri TPP asi nemám nárok na nič. čo by ste mi odporučili....ďakujem
ak ide o externé štúdium, nie je nárok na DB ani prídavky na dieťa.
Pýtaj sa na UP, kam tvoje štúdium na základe potvrdenia o návšteve školy zaradia. Nárok na prídavok na dieťa si ale musí uplatniť rodič.
Mincus
29.01.12,10:39
dakujem pekne.